Halk Bankası Paraf

HALK BANKASI KREDİ

Halk Bankası, Cumhuriyet’in kurulmasından sonra ülkemizin gelişiminde ve ekonomisinde büyük etkileri bulunan küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 1933 yılında kurulan ve günümüzde de aktif şekilde hizmetlerine devam eden büyük ve prestijli bir devlet bankası olarak öne çıkmaktadır. Bireysel bankacılık, kurumsal bankacılık, ticari bankacılık ve kobi bankacılığı gibi temel finansman işlemleri anlamında başarılı hizmetler sunan bu banka günümüz en önemli ekonomik araçlarından biri olarak kabul edilen kredi kartları anlamında da büyük bir piyasaya sahiptir. Paraf kart ve Parafly kart olarak iki şekilde sınıflandırılmış olan bu hizmetlerden bu yazımızda Halk Bankası Paraf Kart ve bu karta ait tüm paraf ürünlerine ait ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Halk Bankası Paraf Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Halk Bankası’na ait Paraf olarak adlandırılan kredi kartları kendi içerisinde de dört başlık altında ayrılmış şekildedir. Bu kartların kullanım alanlarına göre sağladığı avantajlar da farklıdır. Halk Bankası Paraf kartlar, Paraf Card, Paraf Gold Card, Paraf Platinum Card ve Paraf Business Card olarak adlandırılmıştır.

Halk Bankası Paraf Card Nedir?

Halk Bankası Paraf kart ile yurtiçinde ve yurtdışında Visa ve MasterCard firmaları ile anlaşmalı işyerlerinde alışveriş yapmanız mümkündür. Yurtiçinde paraf üyeli işyerlerinden taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Bu kartın size sağladığı paraf para yardımı ile biriktireceğiniz bu puanları alışverişlerinizde para yerine kullanabiliyorsunuz. Kart sahibiyseniz ve nakit ihtiyacınız varsa kredi kartı limitinizden bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Halk Bankası’na ait ATM’lerin yanı sıra, internet bankacılığı ve Visa/MasterCard anlaşmalı diğer bankaların bankamatiklerini kullanarak da nakit ihtiyacınızı temin edebilirsiniz. Karta ait birkaç özellikten bahsedecek olursak fatura ödemelerini yapabildiğiniz gibi HGS ödemeleri, temassız kart özelliği, sanal kart gibi başlıca özellikler kart avantajları olarak sıralanabilir.

Halk Bankası Paraf Gold Card Nedir?

Tıpkı Halk Bankası Paraf Card sahiplerinde olduğu gibi bu kart da yurtiçi ve yurtdışında kullanılabilen anlaşmalı yerlerde avantajlı alışveriş imkanı sağlayan bir kart olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca bu karta ait ayrıcalıklar da Cumartesi günleri tüm restaurant harcamalarında % 10 indirim, avantajlı harcamalarda daha fazla paraf para kazanma şansı ve yurtdışında yapacağınız 100 TL üzerindeki harcamalarınızı taksitlendirme olarak listelenebilir. Karta ait kullanım özellikleri de Paraf Card ile paralellik göstermektedir.

Halk Bankası Paraf Platinum Card Nedir?

Bankaya ait tüm paraf ürünlerinde olduğu gibi bu üründe de yurtiçi ve yurtdışında ayrıcalıklı alışveriş imkanına sahip olabiliyorsunuz. Diğer kartlardan ayıran özelliği ise Cumartesi günleri restaurant harcamalarında % 25 indirim, daha avantajlı harcamalarda daha fazla puan kazanma şansı, yurtdışında yapacağınız 100 TL üzeri harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz. Bunların yanında Gold Card’dan farklı olarak Platin Line’ı arayarak yılda iki defa 150 Liraya kadar ücretsiz kurye hizmeti alabilirsiniz. Ancak bu kurye hizmeti sadece İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa il sınırları içerisinde sağlanmaktadır.

Halk Bankası Paraf Business Card Nedir?

Halk Bankası Paraf Business, firmalar adına harcama yapan kişilerin kullanması için geliştirilmiş olan özel bir kredi kartı olarak göze çarpmaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında şirketiniz adına yapacağınız malzeme alışverişi, seyahat harcamaları, konaklama harcamaları gibi birçok alanda finansman anlamında destek alabileceğiniz güvenilir bir karttır. Firmanız adına yapacağınız harcamalarda faiz giderlerini azalttığı gibi firmanız adına bu kartı kullanan firma ortaklarınıza da finansal kolaylık sağlar. Firmanız içerisinde kartı kullanacak kişi sayısı ve bu kişilerin limitlerini belirleyebiliyorsunuz. Firmanız adına yapılan harcamalarınızı aylık olarak size gönderilecek olan hesap bildirim cetvelinden kontrol edebilirsiniz. Bu kartı kullanan çalışanlarınızın karttan nakit çekme durumlarını da yönetebiliyorsunuz.

Firmalarınız adına faydalar sağladığı gibi bireysel anlamda da kullanan kişilere sağladığı faydalar da vardır. Kart sahibi kişiler nakit taşıma ihtiyacı duymadan ödemelerini bu kart yardımıyla yapabilirler. Tıpkı firma adına gönderilen hesap bildirim cetveli gibi kişisel hesap cetveli de gönderilmektedir. Bu karta sahip olan çalışanlarınız seyahat esnasında gerçekleşebilecek ani ve beklenmedik ölüm ve sürekli sakatlıklara karşı belirlenen limitlere kadar güvence altındadırlar.

Halk Bankası Paraf kartlar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız bankaya ait resmi internet sitesinin yanı sıra paraf hizmetine ait resmi internet sitesini de kullanabilirsiniz. Kartlara sahip olabilmek için en yakın Halk Bankası şubesini ziyaret ederek en uygun paraf karta sahip olabilirsiniz.

Halk Bankası Paraf İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top