HSBC Advantage Kredi Kartı Limit Arttırma

HSBC Limit Arttırma

Kredi kartınızın limitleri bankalar tarafından gelir durumunuz, ödeme gücünüz ve kredi puanınız dikkate alınarak belirlenir. Kredi kartı limitinizi birçok farklı şekilde arttırabilirsiniz. Bankalar bazen size sormadan harcamalarınıza bakarak kredi kartı limitinizi arttırmaktadır. Ancak bazı bankalarda kredi kartı limitini arttırmak için otomatik limit arttırma seçeneğini aktif etmeniz gerekebilir. Bu yazımızda sizlere Hsbc Advantage kredi kartınızın limitini arttırmanın yollarını anlatacağız.

HSBC Advantage Kredi Kartı Limit Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

Öncelikle kart limitinizi arttırmak için birçok yol var. Bunlardan birisi size en yakın HSBC banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Şubeden HSBC Advantage Kredi Kartı Limit Arttırma

Banka şubesine giderek kredi kartı limitinizi arttırmak için gerekli formları doldurmanız kredi kartı limitinizi arttırma işlemlerini başlatacaktır. Banka tarafından size verilen kart limitini arttırma formunda istenen bilgileri girmeniz ve formu imzalayarak bireysel müşteri temsilcisine teslim etmeniz gerekmektedir.

ATM’den HSBC Advantage Kredi Kartı Limit Arttırma

Bir diğer kredi kartı limiti arttırma yöntemi ise herhangi bir HSBC ATM cihazlarından işlemi gerçekleştirmektir. Kredi kartı limit arttırımı için ATM ile işlem yaparken limit işlemleri menüsünden kartınızın limitini arttırmak için talimat verebilirsiniz. Unutmayınız kart limitiniz hemen artmayacaktır. Talimatınız inceleme ve onay için genel merkeze iletilecektir.

Telefon Bankacılığı ile HSBC Advantage Kredi Kartı Limit Arttırma

Banka ATM veya şubesine ulaşamadığınız durumlarda ise HSBC müşteri temsilcisini 0850 211 0 111 numarasından arayarak limit arttırımı işlemini başlatabilirsiniz. Limit arttırım işlemleri için kredi kartı işlemleri menüsüne ulaştıktan sonra başvurular kısmını tuşlayarak kredi kartınızın limit arttırım talebini verebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile HSBC Advantage Kredi Kartı Limit Arttırma

Bir diğer limit arttırım işlemi ise internet şubesi üzerinden yapacağınız limit arttırım talebidir. İnternet şubeye şifrenizle girdiğinizde ‘Başvurular’ isimli kısıma girerek kredi kartı limit arttırım seçeneğini seçebilirsiniz. Kredi kartı limit arttırım talebiniz onaylandıktan sonra işleme alınacaktır.

HSBC İnternet Bankacılığı ile Kredi Kartı Limit Arttırımı için  TIKLAYINIZ!

Kısaca özetlememiz gerekirse 4 farklı yöntemle kredi kartı limit arttırım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Banka şubesi ve ATM üzerinden yapacağınız gibi İnternet şubesi ve telefon bankacılığı ile de limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz.

HSBC Akıllı Limit Nedir?

HSBC kredi kartınıza size özel ek olarak bir limit belirler. Bu limit ile üye iş yerlerinden yapacağınız harcamalarınız kredi kartı limitinizden düşmez. Akıllı Limit amblemi gördüğünüz yerlerden kredi kartınızın akıllı limiti ile alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı Limit banka tarafından size özel olarak tanımlandığı için başvuru yapmanızın ardından belirli bir inceleme döneminden sonra kartınıza tanımlanır. Akıllı Limit ile özel taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Limit Arttırma İşlemleri Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Kredi kartınız için limit arttırım talebinden bulunduktan sonra maalesef aynı gün içerisinde bir sonuç çıkmıyor. Kredi kartı limit arttırım talebi en erken 1 hafta içerisinde en geç ise 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Banka öncelikli olarak limit arttırma talebinizi işleme alarak banka nezdinde harcamalarınızı ve ödemelerinizi incelemeye alır. Daha önceden HSBC kredi kartınızda kart borcunuzu ödemede gecikme yaşadıysanız banka tarafından olumsuz sonuç alabilirsiniz. HSBC kredi kartınızın borçlarını ödemede bir gecikme yapmadınız ise banka diğer bankalardaki kredi kartlarınız ile ilgili ödemede sıkıntı yaşayıp yaşamadığınızı araştırır. Son olarak kredi finans puanınız değerlendirilir. Ardından kredi kartı limitiniz ile ilgili bir sonuç ortaya çıkar.

Kredi kartınızın limit arttırımı onaylandığında 1 ay içerisinde veya bir sonraki hesap kesim tarihinden sonra kredi kartınız limiti arttırılmış olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

HSBC Otomatik Kredi Kartı Limiti Arttırma

HSBC kredi kartınızın limitini tek seferlik değil harcamalarınıza bağlı olarak düzenli arttırılmasını talep ediyorsanız, kredi kartı limit arttırım işlemleri sırasında otomatik limit arttırma seçeneğini seçebilirsiniz. Otomatik olarak limit artışı olduktan sonra kredi kartı ödemelerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Yalnızca HSBC üzerinden aldığınız kredi kartlarınız değil diğer bankalardan aldığınız kartlarınızın da ödemelerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Scroll to Top