Hsbc Bankası Çalışma Saatleri

hsbc bankası çalışma saatleri

Ülkemizdeki diğer kurumlar gibi bankalar da çalışma saatlerine uygun olarak faaliyet gösterirler. Bu yazımızda HSBC Bank ne zaman açılmakta ve ne zaman kapanmakta, öğle arası süresi ne kadar ve hafta sonları açık mı gibi birçok soruyu cevaplandırmaya çalışacağız.

HSBC Bank dünyanın en büyük finans kuruluşlarından biridir. 82 ayrı ülkede 10.000 şubesi ile faaliyet gösteren banka 300.000’den fazla çalışana sahiptir. HSBC Bank ile yapacağınız bankacılık işlemlerinde ATM cihazları, mobil bankacılık ve internet şubesi üzerinden haftanın 7 günü 24 saat işlem yapabilirsiniz. Ancak EFT gibi bankalar arası fon transferi veya hisse alım satımı gibi iş günleri içerisinde yapabileceğiniz işlemler için de belirli zamanları beklemek zorundasınız.

HSBC Bank şubeleri ülkemizde hemen hemen her ilde bulunur. Giderek genişleyen şube ağı ile bankacılık hizmetlerinden şubelerde yararlanmak isteyen müşterileri için hizmet sunmaktadır. Ülkemizde bir çok farklı bölgede iklim ve bölge şartlarının birbirinden farklı olması sebebiyle bazen bölgesel olarak çalışma saatleri değiştirilmektedir. Havanın çok geç aydınlandığı ve çok erken karardığı günlerde çalışma saatlerinde düzenleme yapılmaktadır. Ancak ülke genelinde genel olarak belirlenen çalışma saatine çok ekstrem bir durum olmadıkça uyulmaktadır.

HSBC Bank hafta içi çalışma saati başlangıcı olarak banka şubelerini doğu bölgelerinde 8:30’da açarken batıda ise 9:00 saatinde açmaktadır. Ancak genel olarak banka şubelerinin açılış saati 8:30 olarak belirlenmiştir.

8:30 saati ile mesaiye başlayan bankalar öğle arasını ise 12:30 saati ile 13:30 saati arasında yapmaktadır. 1 saatlik öğle arası ardından mesai tekrar 13:30 saatinde başlamaktadır. Mesai süresi akşam 17:30’a kadar sürmektedir. Mesai bitiminde banka şubeleri işleme kapanmaktadır.

Hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri ise banka şubeleri çalışmamaktadır. Ancak bazı özel durumlarda bankalar hafta sonu çalışabilir.  Örneğin vergi borcu yapılandırmalarının olduğu dönemlerde, özel ödeme takvimlerinin belirlendiği ve bankalara ihtiyaç duyulan dönemlerde hem kamu hem özel bankalar şubelerinin hepsini veya belirli bir kısmını hafta sonu açmaktadır. Bununla ilgili olarak bilgiyi bankaların web sitesinden, telefon şubesi veya internet şubesinden öğrenebilirsiniz.

 

Scroll to Top