HSBC Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim kredileri

Masraflarımızı karşılamak için birikimlerimizden faydalanırız. Birikimlerimizin yeterli olmadığı anlarda ise bankalardan kredi desteği almaktayız. Bankalar ise birçok farklı ihtiyacımıza cevap verebilmek için farklı ödeme koşulları, vade farkı ve faiz oranları ile farklı kredi paketleri sunmaktadır. Bu kredi türlerinden biri de eğitim kredisidir. Bankalar birçok farklı kurumla anlaşma sağlayarak kurumlara özel eğitim kredisi vermektedirler.

Eğitim kredisi hizmeti veren bankalardan birisi olan HSBC Bank farklı ödeme koşulları ile uygun eğitim kredisi alabileceğiniz bankalardan biridir. HSBC Bank eğitim kredisi neleri kapsar hangi masraflarınızı karşılar gibi sorularınızın cevabını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

HSBC Bankası Eğitim Kredisi Nedir?

HSBC Bank üzerinden kullanacağınız eğitim kredisi ile yurt içi ve yurt dışı eğitim masraflarınızı karşılayabilirsiniz. İster çocuğunuzun ilkokul masrafları isterseniz sizin doktora masraflarınız için de kullanılabilir. HSBC Bank Eğitim kredisi ile birçok ödeme kolaylığından da faydalanabilirsiniz. Eğitim kredisi kapsamında;

  • Kırtasiye, defter ve kitap giderlerinizi karşılayabilir
  • Üniversite harç ücretlerini ödeyebilir
  • Okul servis ücretleri ve yemek ücretlerini verebilirsiniz
  • Dershane ve özel kurs ücretlerini karşılayabilirsiniz

HSBC Bankası Eğitim Kredisi Alma Koşulları Nelerdir?

HSBC Bankası verdiği eğitim kredisinde sizin kredi durumunuza ve eğitim masrafı olarak kullanacağınız miktara ve harcayacağınız yere bağlı olarak kefil talep etmemektedir. Öncelikli olarak kredi puanınıza dikkat edilerek inceleme yapılmaktadır. Ardından krediyi kullanacağınız yere bakılmaktadır. Bankanın anlaşmalı olduğu kurumların harç ödemesi gibi masraflarını karşılamak için kredi kullanacaksanız banka size kefilsiz kredi verebilmektedir.

Kullanacağınız kredi miktarı da onaylanma durumunu etkilemektedir. Örnek olarak belirli bir miktarın altında kullanacağınız eğitim kredisi için banka sizden kefil talep etmez. Bu miktar sizin kredi puanınıza da bağlı olarak 10,000 TL üst limiti ile belirlenmiştir. Bu tutara kadar kefilsiz kredi kullanabilirsiniz. Daha yüksek miktarlarda kullanım için banka sizden ek teminat talebinde bulunabilir veya bankalardaki varlığınız ve aylık olarak harcamalarınız göz önüne alınarak daha yüksek miktarlarda kredilerde de kefil talep edilmeyebilir. Bu durum sizin banka nezdinde finans puanınıza bağlıdır.

Eğitim kredilerinde kullanacağınız üst limit ise genel olarak 30,000 TL tutarında belirlenmiştir. Ancak bankanın anlaşmalı olduğu kurumlar için kullanacağınız kredide faiz ve vade oranları değişerek daha yüksek miktarlarda eğitim kredisi imkanından faydalanabilirsiniz.

HSBC Bankası Eğitim Kredisi Otomatik Ödeme Talimatı

Ayrıca banka sağladığı ödeme kolaylığı ile vereceğiniz ödeme talimatları doğrultusunda sizin yerinize ödemelerinizi otomatik olarak gerçekleştirecektir. Okul ödemelerinde eğitim kredisi kullanmadan eğitim kredisi yerine geçebilecek ek hesap benzeri seçenekler ile kısa süreli ödemelerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz. Okul ödemelerinizde vereceğiniz otomatik ödeme talimatları ile banka hesabınızda yeterli bakiye olmaması durumunda eğitim kredisine nazaran çok uygun oranlarla size tanımlanacak olan ek hesap ile ödemeleriniz otomatik olarak tahsil edilir ve sizlere ekstreniz aylık olarak sunulur.

Okul Ödemeleri Kredi Limiti sistemi ile anlaşmalı eğitim kurumlarından yapacağınız ödemelerde bakiyenizin yetersiz olması durumunda özel faiz oranları ile ödemeniz eksi bakiye olarak tahsil edilir. Ancak anlaşmalı olmayan kurumların ödemelerinde ise Kredili Mevduat Hesabı açtırmanız gerekmektedir. Bu ödeme sistemi ödeme tarihlerinde bakiyenizde yeterli miktar bulunmadığında kullanılmaktadır.

HSBC Bankası Eğitim Kredisine Nasıl Başvurulur?

HSBC Bankası eğitim kredisine başvurmak için size en yakın HSBC Şubesine gidebilirsiniz. Banka tarafından size verilecek olan formu eksiksiz biçimde doldurduktan sonra eğitim kredisi başvurunuz işleme alınacaktır. Eğitim kredisi başvurusu için başvuru formunun çıktısını alıp doldurduktan sonra da bankaya gidebilirsiniz.

HSBC Bank Eğitim Kredisi başvuru formu için TIKLAYINIZ!

HSBC Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

  • Öncelikli olarak yukarıda paylaşmış olduğumuz eğitim kredisi başvuru formu
  • Kimlik Belgesi (Türk uyruklu kişiler gerçek için, T.C. Nüfus Cüzdanı, T.C. Sürücü Belgesi veya Pasaport, yabancı uyruklu gerçek kişiler için Pasaport ve Oturma İzni Belgesi)
  • Gelir belgesi (Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu, maaş bordrosu firma antetli kağıdına düzenlenmiş ise firmanın imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için vergi levhası)
  • Serbest meslek sahiplerinin ise Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
  • Okulun / ilgili kurumun banka hesabının yer aldığı eğitim ücretini gösterir proforma fatura / belge ve ödeme planı

Eğitim kredisi ve diğer fırsatlar ile eğitim kredisi kapsamında anlaşmalı kurumlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için ise HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111 numarasını arayabilirsiniz.

Scroll to Top