HSBC Bank Advantage

HSBC Bank Advantage

Gün geçtikçe birçok banka müşterileri kart sistemleri ile kredi kartı tipleri sunarak hizmet alanlarını arttırmaya çalışmaktalar. Birçok banka giyimden gıdaya eğlenceden seyahate kadar pek çok alanda avantaj sağlamak amacıyla kredi kartları üretmekteler. Bu yazımızda kredi kartı hizmeti sunan bankalardan birisi olan HSBC Bankası’nın ürettiği, genel olarak kredi kartı sistemi olarak benimsediği kredi kartı olan HSBC Bank Advantage hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulunacağız.

HSBC Bank Advantage Nedir?

HSBC Bank’ın müşterilerine sunduğu 3 tipten oluşan kredi kartı sistemidir. Bu kartlar HSBC Classic/Standard Kartı, HSBC Advantage Gold ve HSBC Advantage Platinum kredi kartlarıdır.

HSBC Bank Advantage Classic Kart Nedir?

Yurtiçi ve yurtdışında Mastercard ve Visa amblemi gördüğünüz herhangi bir ATM’den nakit para çekimleri yapabildiğiniz ve aynı amblemlere sahip mağazalardan taksitli alışveriş yapabildiğiniz bir HSBC Bankası kredi kartıdır. Bu kredi kartının avantajları ise şu şekildedir;

 1. 7 gün 24 saat dilediğiniz herhangi bir ATM’den para çekimi yapabilirsiniz.
 2. Advantage Nakitpuan ve Advantage Tatilpuan gibi puan sistemlerini kullanarak bu alanda verilen hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
 3. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda HSBC Club Lounge hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 4. Greenport ve Beerport’da % 30 indirim imkanından yararlanabilirsiniz.
 5. Yurtdışı harcamalarınızı TL veya Dolar para birimi ile ödeyebilirsiniz.
 6. Akraba şartı olmaksızın dilediğiniz kadar limitini kendinizin belirlediği (kredi kartı limitiniz dahilinde) ek kart çıkartabilirsiniz.
 7. Ve bunun dışında birçok farklı imkan sunmaktadır.

HSBC Bank Advantage Classic Kart İçin TIKLAYINIZ!

HSBC Bank Advantage Gold Nedir?

HSBC Advantage Gold kredi kartı HSBC Classic Kart ile yapılabilen tüm işlemleri yapmanızı sağlayan yani nakit ihtiyacınızda nakit avans çekebileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz bir kredi kartıdır. Ayrıca özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Tıpkı HSBC Classic Kart gibi dilediğiniz zaman nakit avans çekimi yapabilirsiniz.
 2. Limitiniz dahilinde akraba koşulu olmaksızın ek kart çıkartabilirsiniz.
 3. Yur dışında meydana gelecek herhangi sağlık, kaza vs. gibi durumlarda yardıma ihtiyacınız olması durumunda ücretsiz bir şekilde HSBC yurtdışı asistan hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 4. Yapacağınız alışverişlerde daha fazla Advantage Nakitpuan ve Advantage TatilPuan toplayabilirsiniz.

HSBC Bank Advantage Gold Kart İçin TIKLAYINIZ!

HSBC Bank Advantage Platinum Nedir?

HSBC Classic Kart ve HSBC Advantage Gold karta ait tüm özellikleri taşıyan, bunlara ilaveten daha fazla avantaj sağlayan bir HSBC Bank kredi kartıdır. Ayrıcalıkları ise;

 1. Yurtiçi ve yurtdışında Ferdi Kaza Sigortası hizmeti adı altında, kaza sonucunda 10.000 USD ile 50.000 USD miktarlarında kaza sonrası tedavi masrafı sigorta hizmeti sunulmaktadır.
 2. Birçok ülkede yakınlarınız ile birlikte Priority Pass Programı dahilinde özel bekleme salonlarında kişi başına 30 USD giriş ücreti ödeyerek rahat bir ortamda vakit geçirebilirsiniz (Bu özellik için Priority Pass kartınız yanınızda bulunması gerekmektedir).
 3. Eğer Priority Pass kartı sahibi değil iseniz 0850 211 0 111 numaralı telefonu arayarak HSBC müşteri hizmetlerinden kartınızı talep edebilirsiniz.
 4. “Platinum Mastercard Colletion” adı altında uygulanan program dahilinde yurtdışında birçok otelde, mağazada, restaurantta, sağlık ve fitness merkezinde indirimli hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

HSBC Bank Advantage Platinum İçin TIKLAYINIZ!

HSBC Bank Advantage Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC Advantage kredi kartı başvuruları internet aracılığı ile HSBC Bankası’nın internet şubesinden yapılabilmektedir. Bunun öncelikle sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.

Tıkladığınız bağlantı HSBC Bankası resmi internet sayfası olmakla birlikte aşağıdaki görsele benzer bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Burada sizlere kutucuk içerisine almış olduğumuz “Hemen Başvur” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

advantage

“Hemen Başvur” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede internet şubesine girerek dilediğiniz kredi kartı tipi için başvuru yapabilirsiniz.

hsbc3

 

HSBC Bank Advantage Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top