HSBC Bank Advantage Kredi Kartı Başvurusu

cd

Ülkemizde bulunan bankalardan birisi HSBC’dir. Birçok imkan sunan bu banka, kredi kartı hizmetleri ile vatandaşlara kolaylık sunmaktadır. Biz de bu yazımızda HSBC Bank Advantage kredi kartı başvurusunu inceleyeceğiz.

Kısaca HSBC banktan bahsedilmesi gerekirse, HSBC’nin iş ilkeleri arasında, finansal güç, risk yönetimi, hız, performans odaklı, verimlilik, kalite, müşteri odaklı, bütünlük ve sürdürülebilirlik yer alır. Aynı zamanda güvenilir, farklı görüşlere ve kültürlere açık, müşterilerine bağlı bir uluslar arası banka olan HSBC, bu değerlerinden ödün vermeden hedefi hususunda önemli bir kararlılıkla ilerlemektedir.

Dünyanın en büyük bankacılık ve finansal hizmetler kuruluşlarından biri olan HSBC grubu, merkezi Londra olmak üzere, Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da 71 ülke ve  yaklaşık 4.400 ofisiyle  faaliyet gösteren uluslararsı bir kuruluştur. Dünya çapında kendini kanıtlamış bir kuruluş olan HSBC üikemizde de oldukça popüler ve güvenilir bir banka olarak bilinir. Herhangi bir müşterinin banka hizmetleri doğrultusundaki  bütün talep ve ihtiyaçlarını  karşılık verebilen HSBC, aynı zamanda çalışmalarına müşterinin istekleri doğrultusunda yön vermektedir. HSBC bankası için müşteri her zaman ön plandadır. Finansal destek ürünleri arasında yer alan kredi kartları da yine müşteri için en iyi olacak şekilde geliştirilmiştir. Sağladığı çeşitli avantajlar ve fırsatlar açısından HSBC advantage kredi kartı oldukça yoğun talep görmektedir. Peki HSBC advantage kredi kartının özellikleri nelerdir?

HSBC Advantage Kredi Kartının Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

HSBC Bank Advantage kredi kartı başvurusuna geçmeden önce, HSBC Advatage kredi kartının avantajlarını bilmekte fayda var. Öncelikle; yurtiçindeki üye kuruluşlarda tek ödeme ve taksitli alışveriş imkanı sağlar. Böylece, müşteri alışveriş yaparken kolaylıkla ödemelerini gerçekleştirebilir. Müşteri için tasarlanmış olan Advantage nakit puan ve advantage tatil puan, programlarından yararlanabilirler. Advantage nakit puan Advantage üye kuruluşlarından yapılan alışverişlerde para yerine, veya Advantage TatilPuan olarak bedava uçak, otobüs bileti ya da otel, konaklama, ödemelerinde kullanılabilir. Advantage TatilPuan ise HSBC Advantage Kredi Kartı sahiplerinin ücretsiz seyahat etmelerini ve konaklamalarını sağlayan bir ödül programıdır. Anlaşmalı alışveriş noktalarından size özel fırsatlardan yararlanıp alışverişleriniz sonucunda biriken advantage nakit puanlarınızı para yerine kullanıp alışverişinizde ödemeniz gereken tutardan daha az miktarda ödeyebilirsiniz. Hatta alışverişinizin ve advantage nakit puanınıza bağlı olmakla birlikte tüm alışverinizi advantage nakit puanlarınızla ödeyebilirsiniz.

HSBC advantage kredi kartı sahipleri HSBC Club Lounge’tan yararlanabilir. İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde bulunan HSBC Club Lounge, havalimanında geçireceğiniz zamanda içecek, yiyecek, TV, faks, internet, e-mail hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilmeyi sağlar. Bunlar ve bunlar gibi bir çok avantaja sahip olan HSBC Advantage kredi kartına başvurmak da oldukça kolay.

HSBC Advantage Kredi Kartına Nasıl Başvurulur? 

HSBC Bank Advantage kredi kartı başvurusu için kullanılabilecek platformların başında ilk olarak HSBC şubeleri gelmektedir.

Banka içerisinde bulunan bireysel müşteri görevlilerine, nüfus cüzdanı ve aylık gelir belgesini verdikten sonra talebinizi iletip, gerekli formları doldurmanız halinde HSBC advantage kredi kartı başvurunuzu yapmış olursunuz.

Müşterileri için en gelişmiş teknolojileri kullanan HSBC, advantage kredi kartı başvurusu sırasında da bu açıdan büyük kolaylık sağlıyor. HSBC bank advantage kredi kartı başvurusu için internet bankacılığı veya web sitesi de kullanılabilir. Banka müşterisi olmayan vatandaşlar, HSBC’nin resmi internet sitesi üzerinde bulunan başvuru formunu doldurmak suretiyle başvuru işlemini gerçekleştirirler. Eğer hatalı veya eksik form doldurulursa, form değerlendirmeye alınmaz.

HSBC advantage kredi kartına telefon bankacılığı ile de başvurulabilir. Bunun için yapılması gereken tek şey, 0850 211 0 111 no’lu telefonu arayıp  müşteri hizmetleri ile görüşerek, kredi kartı başvurularınızı yapabilirsiniz.

HSBC Bank Advantage kredi kartı başvurusunu aynı zamanda HSBC atmleri yardımıyla da yapabilirsiniz. Bunun için size en yakın atmye gidip gerekli adımları takip ederek kolaylıkla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın atmnin nerede olduğunu bilmiyorsanız, HSBC bankın resmi web sitesine girip, konumunuzu girdikten sonra kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Başvuru sürecinin tamamlanması ile kredi kartınız belirtmiş olduğunuz adrese kurye aracılığı ile ulaştırılmaktadır. Kredi kartınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hangi yöntemle olursa olsun kredi kartı başvurusu yapabilmek için reşit olmak, yani 18 yaşını geçmek gerekmektedir. Aynı zamanda T.C. kimlik no ve kimlik bilgileriniz olmadan başvuru yapamazsınız. Eksik bilgiler girildiği halinde başvuru formu kabul edilmeyecektir. Aynı şekilde yanlış bilgi verildiği de tespit edildiği takdirde yine başvuru formu geçersiz sayılacaktır.

Kredi kartları kontrollü kullanımda hayatımızı kolaylaştıran en önemli maddelerden biri. Fakat kontrollü kullanmazsak eğer büyük borçlarla ve ödenmesi zor ekstrelerle karşı karşıya kalabiliyoruz. Bunun önüne geçmek için kredi kartımızı kontrollü bir şekilde kullanmamız gerekir. Kredi kartıyla yapılan büyük harcamalar aynı şekilde ay sonunda maaşı zor sokabilir. Kredi kartı kullanımı sizin için eziyet haline dönüşebilir. Fakat HSBC advantage kredi kartıyla kredi kartının bütün dezavantajlarını sizin için avantaj haline dönüştürebilir ve HSBC advantage kredi kartının size sunduğu büyülü, fırsatlarla dolu dünyanın içinde harcama yaparken aynı zamanda advantage fırsatlarından yararlanarak nispeten karlı bir alışverişin içinde bulunabilirsiniz. Daha önce de bahsettiğim gibi HSBC advantage kredi kartının sizin için sunduğu çeşitli avantajlar sonucu hem keyifli bir alışveriş gerçekleştirirsiniz, hem de size özel fırsatlarla daha az harcama yapmış olursunuz. Böylece avantajlı bir alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz.

Scroll to Top