Hsbc Bankası Hgs Nasıl Alınır?

Hsbc Bankası Hgs Alma

Sayfa İçeriği

HGS Nedir?

Kartlı Geçiş Sistemi, yani KGS’nin hayatımızdan 31 Ocak 2013 tarihinden itibaren tamamen kalkması ile birlikte onun yerine gelmiş olan Hızlı Geçiş Sistemi, yani HGS’nin birçok kişi tarafından kabul edildiği ve KGS’den sonra büyük bir rahatlama yaşadığını söylemek mümkündür. Zira KGS ile birlikte özellikle özel otoyol ve köprülerde meydana gelen trafik sebebi ile bireyler ne gitmek istedikleri yere gidebiliyorlar ne de araba sürmenin rahatlığını yaşayabiliyorlardı. Gişelerde oluşan uzu kuyruklar trafiği linç ediyor ve hayatı daha da zorlaştırıyordu. İşte 1 Şubat 2013 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş olan yeni bir yasa ile birlikte HGS’de hayatımıza girdi ve oldukça kısa bir süre içinde milyonlarca kişi tarafından kabul görerek kullanılmaya başlandı. HGS’de KGS’de olduğu gibi araçların durmasına ve kart gösterdikten sonra yeniden yola devam etmesine gerek kalmaması sebebi ile gişelerde meydana gelen duraksamalar sonucu oluşan trafiğe de oldukça basit bir çözüm gelmiş oldu. Duraksamaların olmaması trafiğin de oluşmaması ya da daha az oluşması anlamına geliyordu. HGS ile birlikte trafik konusunda yapılan iyileştirmeler sayesinde ortaya çıkan büyük bir zaman kaybı da giderilmiş oldu.

HSBC Bankasından HGS Alınır Mı?

Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış ve çeşitli ihtiyaçları farklı olanaklar doğrultusunda gidermeyi hedefleyen, milyonlarca müşteriye sahip yüzlerce banka bulunmaktadır. Kimi bankalar ise belirli alanlara yönelik hizmet verdiğinden dolayı da örneğin HGS gibi konularda hizmet vermemektedir. Her ne kadar HGS birçok kişi tarafından kullanılmakta ve her geçen gün kullanılma sayısı da artmakta olsa da HSBC Bankası bu alanda hizmet vermediği için HGS konusunda ne yazık ki müşterilerine destek verememektedir. Bu nedenle de HSBC Bankası üzerinden HGS ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapılması mümkün değildir. Fakat bunun yerine kullanabileceğiniz birçok banka ve başvuru noktası bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu konuda bilgi vereceğiz.

HGS’ye Nereden Başvurabilirim?

HGS başvurusu yapmak ve bu yenilikçi sistemden yararlanmak isteyen kişilerin tercih edebileceği birçok farklı banka ve bu bankalar üzerinden kullanılabilecek internet şubesi ve banka şubesi gibi birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bununla birlikte dilediğiniz takdirde PTT şubelerine giderek ya da PTT İnternet Şubesine giriş yaparak da HGS işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca kimi bankalar akıllı telefonlar için çıkarmış oldukları mobil uygulamalar üzerinden de HGS başvurusuna izin vermektedir. Bununla birlikte kimi bankalar kısa mesaj yolu ile başvuru da kabul etmektedir. HGS hizmeti vermekte olan birçok banka bulunuyor. Bunlardan birkaçı, Türkiye Ekonomi Bankası, Yapı kredi Bankası, Ziraat Bankası, Denizbank şeklinde sayılabilir.

HGS Bakiye Yükleme İşlemleri

HGS bakiye yükleme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri iki farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki online yöntem iken bir diğeri ödeme noktalarını kullanmak olacaktır. HGS Bakiye yükleme işlemlerini kolay, hızlı ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirmek isteyen kişilerin tercihi internet şubesini kullanmak olacaktır. Kullanmak olduğunuz banka ya da PTT İnternet şubesi üzerinden bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte HGS etiketinizi hangi bankadan temin ettiyseniz HGS bakiye yükleme işlemlerinizi de yalnızca bu banka üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Aynı şekilde belirli bir bankadan alınan HGS etiketinin bakiyesi PTT üzerinden de yüklenemez. Bu nedenle her daim kendi bankanızı kullanmanız gerekir.

Scroll to Top