Hsbc Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Hsbc Bankası Kredi Sorgulama

HSBC Bankası tarafından gerek hali hazırda olan müşterilerine gerek ise henüz müşterisi olmamış fakat kazanmak istediği bireylere sunulmakta olan çeşitli krediler bulunur. Bu krediler ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi olarak çeşitlere ayrılır. Bununla birlikte her krediye başvurmak için gereken belge ve yöntemlerde bir diğerine göre farklılık gösterebilir. Bu yazımızda sizlere her ne kadar Hsbc Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme yöntemlerinden bahsedecek olsak da aynı zamanda kredi başvurularında gereken belgeler ve kredi başvuru yöntemlerine de değineceğiz.

HSBC Bankası Kredi Başvurularında Gereken Belgeler

Öncelikle sizlere HSBC Bankası tarafından sunulmakta olan krediler için gereken ortak belgelerden bahsedecek ve daha sonrasında spesifik belgelere değineceğiz. Her kredi başvurusunun vazgeçilmezi olan başvuru formu tüm kredilerde gerekli olan belgeler arasında yer alır. Bu belgeye gerek banka şubesi üzerinden başvuru yaptığınız sırada gerekse yazımızın sonunda yer alan ilgili link vasıtası ile ulaşmanız mümkündür. Bununla birlikte gereken ortak belgeler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kimlik belgesi (Türk uyruklu olan gerçek kişiler için T. C. Nüfus Cüzdanı, T. C. Sürücü Belgesi ya da Pasaport ve yabancı uyruklu olan gerçek kişiler için pasaport ya da oturma izni belgesi)
  • Gelir belgesi(Ücretli çalışan kişiler için son aya ait olan maaş bordrosu, maaş bordrosunun firma antetli kağıt üzerinden düzenlenmiş olması halinde firmanın imza sirküleri ve serbest meslek sahibi olan kişiler için ise vergi levhası
  • Serbest meslek erbabı ya da işletme sahibi olan kişiler için Ticaret Sicil Gazetesi
  • Talep edilmiş olan kredi koşullarına ek olarak teminat ya da belge istenmesi mümkün olup, banka tarafından kefil talep edilmesi halinde aynı belgelerin kefil içinde geçerli olacaktır.
  • Başvuru formunda belirtilmiş olan ev adresine ait son dönem doğalgaz, su, elektrik ya da telefon ve cep telefonu faturasının aslı (Faturalar kredi başvurusunda bulunmuş olan kişilerin kendi adına düzenlenmiş olmalıdır.)

HSBC Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC Bankası tarafından sunulan krediler başvuru yöntemlerine ve kredinin çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisine başvuracak olan kişiler birazdan bahsedeceğimiz dört yöntemin tamamını kullanabilecek olsa da konut kredisine başvuracak olan kişilerin kullanabilecekleri yöntemler internet ve şube üzerinden başvurma yöntemleri olarak belirlenmiştir.

İlk başvuru yöntemi herkesin malumu olan en yakın şubeye gitme yöntemidir. Bu noktada işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız biraz önce bahsetmiş olduğumuz belgeleri de yanınızda götürmeniz sizin yararınıza olacaktır. Kendinize en yakın banka şubesini öğrenmek için yazının sonunda yer alan linke tıklamanız yeterli olacaktır. Bununla birlikte HSBC bankası şubesine gittiğiniz zaman müşteri temsilcileri tüm merak ettiğini sorulara cevap vererek sizinle en iyi şekilde ilgilenecektir. Bu yüzden bu yöntem sayesinde herhangi bir sorunla karşılaşma olasılığınız en aza inecektir.

Bir diğer yöntem olan internet üzerinden başvurma yolunu kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak yazının sonunda yer alan ilgili linke tıklaması gerekiyor. Daha sonra karşınıza gelecek olan açılır pencere üzerinden dört farklı işlemi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu işlemlerden ilki T. C. Kimlik numarası ve cep telefonu numarasını doğru ve eksiksiz bir şekilde girmek olacaktır. Daha sonra ise güvenlik kodunu aynı titizlikle girmeniz gerekiyor. Bu noktada yapacağınız bir yanlış sorunlara yol açabileceğinden dolayı attığınız her adımı kontrol etmenizde fayda var. Daha sonra ise Devam butonuna basabilirsiniz. Biraz önce yazmış olduğunuz cep telefonu numarasına gönderilecek olan doğrulama kodunu ilgili kutucuğa girdikten sonra ise işlemlerinize devam edebilirsiniz. Bir sonraki aşamada ise ürün seçimi var. Yani dilediğiniz HSBC Bankası kredisini seçebileceğiniz aşama burası oluyor. Bu noktadan sonra da başvuru için gerekli olan bilgileri detaylı, doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek işlemlerinizi sona erdirebilirsiniz.

Üçüncü yöntem ise HSBC Bankası İnternet Bankacılığını kullanmak olacaktır. Bu yöntemi için de yazımızın sonunda yer alan linke tıklamanız gerekiyor. Karşınıza gelecek olan sayfada internet şubesini nasıl kullanabileceğinizi görebilir ya da hali hazırda biliyorsanız İnternet Şube girişini gerçekleştirerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Dördüncü ve son yöntem olan HSBC Bankası Telefon Bankacılığı yöntemi ile birlikte 7 gün 24 saat boyunca aradığınız bilgiye Türkiye’nin dört bir yanından ulaşabilir ve tüm finans işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Bunun için aramanız gereken numara 0 850 211 0 111 numarası olacaktır.

HSBC Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Hangi krediye başvurmuş olursanız olun kredi başvuru sonucunu öğrenmek için internet üzeriden kullanabileceğiniz bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntem sayesinde Hsbc Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak yazımızın sonunda yer alan ilgili linke tıklamanız gerekecektir. Daha sonra ise karşınıza kullanabileceğiniz iki farklı yöntem çıkacaktır. Bu yöntemlerden ilki T. C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası ile Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme yöntemi iken bir diğeri ise barkod numarası ile Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme yöntemi olacaktır. Her iki yoldan birini deneyerek sorgulama işlemini gerçekleştirmeden önce girmiş olduğunuz bilgileri herhangi sorun ile karşılaşmamak adına kontrol etmenizde fayda var. Daha sonra ise güvenlik kodunu ilgili kutucuğa girebilir ve Devam butonuna basabilirsiniz. Böylelikle kredi başvuru sonucunuzu kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmiş olursunuz.

Bu yöntemler haricinde dilerseniz kendinize en yakın HSBC Bankası şubesine giderek ya da HSBC Bankası Telefon Bankacılığı aracılığı ile kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ!

İnternet Üzerinden Başvuru İçin TIKLAYINIZ!

İnternet Bankacılığı İçin TIKLAYINIZ!

En Yakın Şube İçin TIKLAYINIZ!

HSBC Kredi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top