HSBC KREDİ HESAPLAMA

HSBC Corporate Card

Kredi kartlarının yaygınlaşması ile birçok banka iş sektörü için de aktif hizmet vermektedir. İş sektöründe verilen birçok kredi kartı tipi mevcuttur. Bu alanda hizmet veren bankalardan birisi de HSBC Bankası’dır. HSBC Bankası’na ait HSBC Corporate Card hakkında bilgi paylaşımını ise bu yazımızda bulabilirsiniz.

HSBC Corporate Card nedir?

HSBC Corporate Card, kurumsal alanda hizmet veren firmaların çalışanları tarafından yapılacak harcamaların ödemesinde kolaylıklar ve avantajlar sağlamak ve bu avantajlardan şirket sahiplerinin ve personellerinin yararlanabilmesi amacıyla hazırlanmış bir kredi kartı tipidir. Corporate Card, ayrıca firma çalışanlarına büyük kolaylık ve firmalara da harcamalar üzerinde denetim sahibi olmayı sağlaması ile fayda sağlayan bir kredi kartıdır. HSBC Corporate Card’ın özellikleri ve ayrıcalıklarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Corporate Card’ın kişiye özel tahsis edilip kartın üzerinde hangi firmaya ait olduğu ve hangi personelin kredi kartı olduğu işlenmiş halde basılmaktadır.
  2. Yurtiçinde herhangi bir HSBC ATM’sinden veyahut herhangi bir ATM’den nakit ihtiyacınızı karşılayabildiği gibi aynı zamanda yurtdışında MasterCard ve Visa amblemi bulunan herhangi bir ATM’den kolaylıkla USD, EURO, Pound para birimleri ile para çekimlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir kredi kartıdır.
  3. Corporate Card’ın bakiyesi yani limiti firma tarafından esnek bir şekilde belirlenebilmektedir. Personele özel yani kişi bazlı olarak kredi kartı limitini ve nakit avans limiti belirlenebilmektedir.
  4. Corporate Card ile alışveriş yapabilir bu alışverişlerden NakitPuan kazanabilirsiniz. Nakit puanları dilerseniz ortak bir havuzda toplayabilir yani tek bir HSBC Corporate Card üzerine aktarabilirsiniz. Ayrıca bu Corporate Cardlarda toplanan NakitPuanları belirleyeceğiniz personel veya şahısın Corporate Card’ına aktarabilir, dilediğiniz şekilde yön verebilirsiniz.
  5. Corporate Card sahipleri yurtiçi veya yurtdışı seyahatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanında Club Lounge hizmetinden faydalanabilmektedir.
  6. Ekstre dönemleri, toplam harcamalar, kullanabilir limitler gibi kart ile ilgili bilgiler personele gönderildiği gibi firma sahibi veyahut firmanın kartlar için yetkili kişisine bilgilendirmelere gönderilmektedir ve bu bilgiler ile kredi kartı harcamaları gibi bilgileri kontrol altında tutulabilmektedir.
  7. Corporate Card ile otomatik ödeme talimatları verilebilmektedir.
  8. Hesap kesim tarihleri her ayın 3, 10, 14, 21, 29 ve 30’u gibi herhangi bir günü olarak belirlenebilmektedir.

HSBC Corporate Card başvuruları ve daha detaylı bilgiler için HSBC Banka şubelerine giderek başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

HSBC Corporate Card İçin TIKLAYINIZ!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top