HSBC KREDİ HESAPLAMA

HSBC Şirket Kartı

Kredi kartları hayatımızın birçok yerinde yer almaktadır. Birçok banka da herhangi bir bireye veyahut işletmelere kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Kredi kartı hizmeti sunan bankalardan birisi de HSBC Bankası’dır. HSBC Bankası bireysel olarak kredi kartı hizmeti vermekle birlikte şirketlere de kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Bu yazımızda ise HSBC Bankası’nın şirketler için ürettiği kredi kartlarından biri olan HSBC Şirket Kartı hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız.

HSBC Şirket Kartı Nedir?

HSBC Şirket Kartı, HSBC Bankası tarafından kredi kartını talep eden firmaya kredi tahsis edilmesi ile firmaya ait firma adına yapılacak seyahat, konaklama, yemek giderleri gibi harcamaların ödemesinde kullandırılan, şirket bünyesinde çalışan personellere verilen, son ödeme tarihinde ödemelerin firma tarafından tahsis edildiği bir kredi kartıdır. Bu kredi kartı ile personellerin firma için harcamaları ile kişisel harcamaları ayrı tutulmaktadır ve firmanın giderleri kontrol altında tutulabilmektedir.

HSBC Şirket Kartı Özellikleri ve Ayrıcalıkları Nedir?

Şirket Kartı’nın firmaya ve personeller sağladığı birçok ayrıcalık ve kolaylıkları mevcuttur. Bu özellik ve ayrıcalıkları şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Türkiye’nin herhangi bir yerinde on binlerce üye kuruluşlarda alışveriş yapılabilir ve herhangi bir HSBC ATM’sinden para çekebilir, para çekimlerinizi aynı zamanda USD, Euro ve Pound para birimleri ile günlük limitiniz kadar gerçekleştirebilirsiniz.
  2. Firma sahibi dilediği kadar personeline kendi belirlediği limitlerle kullanımlarına sunabilmektedir.
  3. Yurtdışında eğer şirket sahibi yetkilendirme yapmış ise MasterCard ve Visa amblemi taşıyan ATM’lerden döviz olarak nakit çekimleri yapılabilmektedir.
  4. Bu kartın kaybolması veyahut çalınması gibi olası durumlarda bankaya bildirilmesi durumunda kredi kartı ile yapılacak herhangi bir alışveriş güvence altında olup herhangi bir zarar gelmesi önlenmektedir.
  5. Bu kredi kartı ile otomatik ödeme talimatları verilebilmektedir.
  6. Şirket sahibi için şirketine ait aylık toplam harcamalar, tahsis edilen ve kullanılabilir limitler, krediler ve borçlar ve diğer tüm toplamları gösteren Şirket Kartı Raporu, aynı zamanda, her bir kart sahibi personele ait harcamaları, ödemelerini düzenli olarak takip edebilirsiniz.

HSBC Şirket Kartı Sahibi Nasıl Olunur?

Eğer sizlerde bir HSBC Şirket Kartı sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gereken sizlere vereceğimiz link üzerinden gerekli formu doldurup ve ayrıca gerekli belgeleri tamamlayarak bir HSBC şubesine iletmektir. Ayrıca gerekli belgeleri HSBC müşteri hizmetlerini (0850 211 0111) arayarak öğrenebilirsiniz.

HSBC Şirket Kartı Başvuru Formu için TIKLAYINIZ!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top