HSBC Bank Bireysel Emeklilik

HSBC Bank Advantage

Birçoğumuz hayatlarımızı belirli işlerde belirli maaşlarda çalışarak yürütmekteyiz. Lakin yaşın ilerlemesi ile birlikte zihinsel ve fiziksel olarak mevcut işlerin yerine getirilmesinde zorluklar yaşanmaktadır. Bu sebepten dolayı devlet bireylerin belirli çalışma günlerini ve belirli ödemeler yapması sonrasında emekli olmasını sağlamaktadır. Bunun yanında birçok banka ilerde hayatınızın daha kolay ve rahat bir biçimde yaşanabilmesi için devlet destekli olarak bireysel emeklilik hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetler sayesinde günlük hayatınızda tasarruf ederek emekliliğinizi daha rahat bir şekilde yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda ise sizlere bireysel emeklilik sistemi sunan bankalardan birisi olan HSBC Bank bireysel emeklilik sistemi hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Bireysel emeklilik sistemi belirli kamu veya sosyal güvenlik sistemini tamamlayan, çalışan bireylerin yaşlarının ilerlemesinde dolayı gelecekte çalışamama durumlarında geleceklerini güvence altına alan ve düzenli emeklilik geliri sağlayan iş hayatınızda tasarruf sağlayarak birikim yaptıran bir sistemdir.

Bireysel Emeklilik Sisteminin Özellikleri ve Kolaylıkları Nedir?

Bireysel emeklilik sistemi sayesinde yapacağınız tasarrufları emeklilik hayatınızda düzenli gelir elde etmiş olursunuz. Bireysel emeklilik sistemi devlet katkısı içeren bir sistemdir ve % 25’lik bir devlet katkısı elde etmiş olursunuz. Bunun dışında bireysel emeklilik sisteminin özelliklerini ve kolaylıklarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Bireysel emeklilik sistemi 18 yaşını dolduran herkes için kullanılabilir bir sistemdir.
 2. 10 yıl sürenizin dolması ve yaşınızın 56 olması durumunda artık bir emekli olursunuz.
 3. Emekli olan kişiler yaptıkları tasarruflar sayesinde bu tasarruflarını ister, emekli geliri olarak aylık bir şekilde veyahut toplu para olarak alabilirler.
 4. Bireysel emeklilik sistemini kullanan kişiler için devlet tarafından ödenen katkı payı % 25 olarak emekli olacak kişinin adına yatırılmaktadır. Ve 2016 yılı için devlet katkısının üst sınırı ise yıllık asgari brüt ücret olan 19.764 TL’nin % 25’i kadardır.
 5. Bireysel emeklilik sistemi ile ödeyeceğiniz katkı payları emeklilik fonlarının da değerlendirilir.

HSBC Bank Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

HSBC Banka Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş işbirliği ile bireylere daha rahat bir emeklilik hayatı sunmak için % 25 devlet katkısı ile birlikte ödeyeceğiniz katkı paylarını sizler için emeklilik fonunuz da biriktirmektedir. Bunun dışında HSBC Bank bireysel emeklilik sisteminin avantajları ise şu şekildedir;

 1. HSBC Bank herhangi bir işsizlik, tehlikeli hastalıklar vb. gibi olağan dışı durumlarda ödediğiniz katkı paylarını geri ödeme güvencesi sağlamaktadır.
 2. HSBC Bank ve Allianz’ın işbirliği ile oluşturulması sayesinde Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarından % 20’e varan indirimlerden yararlanma fırsatı sunmaktadır.
 3. Ambulans gönderimi, tıbbi danışma hizmeti, evde bakım vs. gibi medical assistans özelliği taşıyan niteliklerden yararlanma imkanı sunmaktadır.

HSBC Bank Bireysel Emeklilik Sistemine Nasıl Başvurulur?

HSBC Bank bireysel emeklilik başvurusunda bulunmak istiyorsanız herhangi bir HSBC Bankası şubesine gidip başvurunuzu gerçekleştirebileceğiniz gibi dilerseniz internet aracılığı ile HSBC Bank bireysel emeklilik sistemine başvurabilirsiniz. Yazımızın devamında ise sizlere internet aracılığı ile bu işlemin nasıl yapılacağını açıklayacağız, lakin bunun öncesinde HSBC Bankası resmi internet sitesi olan aşağıdaki bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.

Tıklamış olduğunuz bağlantı aşağıdaki gibi görsel olmakla birlikte, bu sayfada kutucuk içerisine aldığımız “Hemen Başvur” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

hsbc

“Hemen Başvur” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki görsel gibi bir pencere açılacaktır.

hsbc2

Bu pencerede HSBC Bank bireysel emeklilik için yapmanız gerekenler ise şu şekildedir;

 1. Kişisel bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde gerekli alanlara giriniz.
 2. Kutucuk içerisine almış olduğumuz “BES Planı*” seçeneğini tik işareti ile doldurunuz. Eğer BES Planı hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız “Ayrıntılı Bilgi” seçeneğinden ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 3. Güvenlik Kodunu ilgili alana giriniz.
 4. Bu işlemleri bitirdikten sonra “Tamam” butonuna tıklayınız.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra HSBC Bank bireysel emeklilik sistemine başvurmuş olacaksınız.

HSBC Bank Bireysel Emeklilik Sistemi için TIKLAYINIZ!

HSBC Bank Bireysel Emeklilik Başvurusu için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top