Hsbc Bankası Konut Kredisi

HSBC Bankası tarafından ev sahibi olmak isteyen kişilere sunulan Mortgage kredisi sayesinde ev sahibi olmak artık çok daha kolay bir hale geldi. Siz de Hsbc Bankası Konut Kredisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu yazımızda bu kredinin özelliklerini, kredi için gereken belgeleri, kredi başvuru ve sorgulama yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

HSBC Bankası Mortgage Kredisi

HSBC Bankası Mortgage Kredisi ile birlikte dilediğiniz şekilde sahip olmak istediğiniz eve olabilecek en uygun koşullar ile gönül rahatlığıyla sahip olabilmeniz artık mümkün. Şimdi sizlerle birlikte Hsbc Bankası Konut Kredisi Özelliklerine bir göz atalım.

Hsbc Bankası Konut Kredisi Özellikleri

 • Tamamlanmış bir evi satın alırken en az 5.000 TL olmak üzere bu krediden faydalanabilirsiniz.
 • Müşteri tarafından satın alınmak istenen evin ekspertiz değerinin en fazla %80 oranı kadarı ile konut kredisi alınması mümkündür.
 • Mortgage Kredisinde maksimum aylık vade 120 ay ile sınırlandırılmış bulunuyor.
 • Uygun faiz oranları ve kredi kullanma avantajları bir yana ara ödeme ve erken ödeme fırsatlarının yanı sıra otomatik ödeme seçeneğini de kullanabilmeniz mümkün.
 • Talep edilmesi halinde Kredili Hayat Sigortası sayesinde ecel ya da kaza sebebi ile yaşam kaybı, daimi ya da tam maluliyet risklerine karşı güvence sağlayabilir ve riskin gerçekleşmiş olduğu andaki kredi borcunuzu teminat altına alabilirsiniz.
 • Tüm kredi vadesi boyunca geçerli olacak olan bu kredi için yalnızca bir seferliğe mahsus olmak üzere düşük fiyat üzerinden sigorta prim ödemesi fırsatından da faydalanabilirsiniz.

Konut Kredisi İçin Gereken Belgeler

HSBC Bankası Konut kredisine başvuruda bulunabilmek için ilk ihtiyacınız olacak şey bir başvuru formu olacaktır. Bu forma yazımızın sonunda yer alan linkten ulaşmanız mümkündür. Bu formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanızda fayda vardır. Daha sonra ise aşağıda yer alan belgelere ihtiyacınız olacaktır.

 • Kimlik Belgesi (Türk uyruklu gerçek bireyler için T. C. Sürücü Belgesi, pasaport ya da T. C. Nüfus Cüzdan belgesi, yabancı uyruklu olan kişiler için ise oturma izni belgesi ile pasaport)
 • Gelir Belgesi (Ücreti bir şekilde çalışan kişiler için son aya ait olan maaş bordrosu ile, maaş bordrosu firma antetli kağıt üzerinden düzenlenmiş olan kişiler için firmanın imza sirküleri ve serbest meslek sahipleri için de vergi levhası)
 • Serbest meslek erbabı ve işletme sahiplerinden Ticaret Sicil Gazetesi
 • Satın alınacak olan konuta ait tapunun bir fotokopisi
 • Son aya ait olan Sosyal Güvenlik Kurumu bildirgesi
 • Başvuru formunda belirtilmiş olan ev adresine ait son dönem doğalgaz, su, elektrik, telefon ya da cep telefonu faturalarının aslı (Faturalar konut kredisine başvuruda bulunmuş olan kişinin kendi adına düzenlenmiş olmalıdır.)
 • HSBC Bankası tarafından talep edilmiş olan kredi şartlarına göre istenebilecek olan ek belge ve teminatlar

HSBC Konut kredisi hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için HSBC Bankası Telefon Bankacılığı numarasını 7 gün 24 saat boyunca Türkiye’nin herhangi bir yerinden arayarak tüm finansal işlemlerinizi yerine getirebilir ya da bu işlemlere ilişkin sorular sorarak merakınızı giderebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey 0 850 211 0 111 numarasını aramak olacaktır.

HSBC Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu krediye başvurabilmek için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden ilki herkesin malumu olan en yakın banka şubesine gitmek olacaktır. Bu işlem sırasında biraz önce belirtmiş olduğumuz belgeleri de yanınızda götürebilir ve konut kredisi alma sürecini hızlandırabilirsiniz. Konut kredisi için gereken belgeler arasında yer alan başvuru formuna banka aracılığı ile de ulaşabilirsiniz. Size en yakın HSBC Bankası şubesini bulabilmek için yazımızın sonunda yer alan ilgili linke tıklamanız yeterli olacaktır.

İkinci ve son yöntem ise internet üzerinden başvurma yolunu kullanmak olacaktır. HSBC Bankası Konut kredisine internet üzerinden başvurabilmek içini ilk olarak yazının sonunda yer alan ilgili linke tıklamanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfa üzerinden dört farklı adımı takip etmeniz gerekecek. Bu adımlardan ilkinde cep telefonu numarası ve T. C. Kimlik numarası girişinde bulunmanız gerekiyor. Daha sonra ise güvenlik kodunu girmeli ve girmiş olduğunuz tüm bilgiler kontrol ettikten sonra “Devam” seçeneğine basmalısınız. Bu aşamada biraz önce yazmış olduğunuz cep telefonu numarasına bir adet doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kodu doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra ise bir sonraki aşama olan ürün seçimi aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada ise seçenekler arasında konut kredisini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra ise başvuru için belgelerinizi doğru, eksiksiz ve detaylı bir şekilde girebilir ve işlemlerinizi sonlandırabilirsiniz.

HSBC Kredi Sorgulama

HSBC Bankası tarafından sunulmuş olan Mortgage, yani Konut Kredisi için iki yöntemden birini kullanarak başvuru yaptıktan sonra dilediğiniz takdirde internet üzerinden HSBC Kredi sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun için aşağıda yer alan sorgulama linkine tıklamanız ve ardından karşınıza gelecek olan sayfa üzerinden hangi yöntemi kullanarak sorgulama yapacağınızı seçmeniz gerekiyor. Bu yöntemlerden ilki T. C. Kimlik numarası ve cep telefonu numarası girerek sorgulama yapmak iken ikinci yöntem barkod numarası ile sorgulama yapmak olacaktır. Daha sonra ise güvenlik kodunu girebilir ve “Devam” seçeneğine basabilirsiniz. Bu butona basmadan önce girmiş olduğunuz bilgileri kontrol etmenizde fayda var. Böylelikle kredi başvurunuzun hangi aşamada olduğunu kolay ve hızlı bir yöntem ile öğrenmiş olursunuz.

Bu yöntemler haricinde dilerseniz kendinize en yakın HSBC Bankası şubesine giderek ya da HSBC Bankası Telefon Bankacılığı aracılığı ile kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ!

İnternet Üzerinden Başvuru İçin TIKLAYINIZ!

En Yakın Şube İçin TIKLAYINIZ!

HSBC Kredi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top