TÜRKİYE FİNANS KONUT KREDİSİ

TÜRKİYE FİNANS KREDİ HESAPLAMA

Sizde bir konut almaya karar vermiş ancak konut almak için yeteri kadar nakit paranız yoksa sizde nakit ihtiyacınızı karşılama için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu durumda sizde kredi başvurusu sonucu ne kadar ödeme yapacağınızı merak ediyorsanız Türkiye Finans konut kredisi hesaplama uygulamasından yararlanabilirsiniz. Biz sizlere bu bölümde Türkiye Finans konut kredisi hakkında bilgi vereceğiz. Sizde Türkiye Finans konut kredisi hesaplama işlemi nasıl yapılır öğrenmek ve bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Sizde tüm bu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız yazımızı okuyup aşağıda yer alan adımları sırası ile yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

Türkiye Finans Konut Kredisi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Türkiye Finans konut kredisi hesaplama işlemini yapmak için ilk olarak bu alanın sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra ise açılacak olan sayfada kredi türünü konut kredisi olarak belirlemeniz gerekmektedir. Bu bilgiyi de girdikten sonra ilgili alana kredi tutarını giriniz. Daha sonra ise ve son olarak vade süresini girip sizde hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

Türkiye Finans konut kredisi için uygulanacak olan faiz oranları şu şekildedir;

 • Taşıt kredisi için 12 aydan 48 aya kadar uygulanacak olan faiz oranı % 1.15’dir. Yıllık maliyet oranı 12 ay için % 16.58, 24 ay için % 15.28, 36 ay için % 14.82 ve 48 ay için % 14.59’dur.
 • Taşıt kredisi için 60 aydan 72 aya kadar uygulanacak olan faiz oranı % 1.20’dir. Yıllık maliyet oranı 60 ay için % 15.06, 72 ay için % 14.96’dır.
 • Taşıt kredisi için 84 aydan 120 aya kadar uygulanacak olan faiz oranı % 1.35’dir. Yıllık maliyet oranı 84 ay için % 16.71, 96 ay için % 16.66, 108 ay için % 16.62 ve 120 ay için % 16.59’dur.
 • ​Yıllık maliyet oranları 100.000 TL üzerinden hesaplanmıştır. Yıllık maliyete kar oranı, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti, dask ve konut sigortası dahil edilmiştir. Alınacak ücretler: 500 TL tahsis ücreti, 150 TL ipotek alma, 440.8 TL Ekspertiz, 150 TL Konut Prim Ücreti (1 Yıllık), 200 TL DASK Prim Ücreti (1 Yıllık)’dir. Ekspertiz ücreti minimum maliyetler üzerinden hesaplanmıştır, gayrimenkulün bulunduğu lokasyona bağlı olarak ekspertiz fimasına ödenen meblağ arttığında, müşteriden tahsil edilecek ekspertiz ücreti de artacaktır..Konut sigortası ve DASK prim ücretleri lokasyona ve m2’ye göre değişiklik göstermektedir. Finansman güvence sigortası bedeli yıllık maliyet hesaplamalarına dahil edilmemekle birlikte, müşterinin cinsiyeti, yaşı vb. kriterlere göre değişiklik göstermektedir.
 • Kredi tahsis oranı ise çekilecek olan kredi tutarını % 0.50’sidir.
 • BSMV % 5
 • KKDF ise % 15 olarak tahsil edilir.

Türkiye Finans konut kredisi başvurusunda sizden istenilen belgeler ise şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport,
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Finansmana konu ürünün proforma faturası.
 • Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.
 • Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

Türkiye Finans Konut Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top