TÜRKİYE FİNANS ARSA KREDİSİ

TÜRKİYE FİNANS ARSA KREDİSİ

Günümüzde nakite ihtiyacımız olduğu zamanlarda bankaların vermiş olduğu kredilerden faydalanabiliriz. Artık birçok banka uygun ödeme koşulları ve faiz oranlarıyla kredi vermektedir. Eğer ki sizde yatırım amaçlı arsa almak istiyorsanuz fakat yeteri kadar naktiniz yok ise Türkiye Finans arsa kredisinden faydalanabilirsiniz. Yazımızın devamında vereceğimiz bilgileri takip ederek kredi hesaplama işlemini ve gerekli bilgilerin neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Türkiye Finans Arsa Kredisi İçin Gereken Belgeler

Türkiye Finans arsa kredisi almak istediğiniz bankaya gittiğinizde sizden bazı belgeleri getirmeniz talep edilecektir. Yazının devamında vereceğimiz maddeleri takip ederek hangi belgeler ile bankaya gideceğinizi öğrenebilirsiniz.

  • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet,
  • Gelir belgesi ya da maaş bordrosu,
  • Serbest meslek sahipleri ile işletme sahipleri için son yıla ait olan vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tablosu, mizan, kuruluşu ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
  • Finansmanın proforma faturası.
  • Satın alınacak arsaya ait kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusu ile yapı kullanım izin belgesi

Ücretli çalışan kişiler içinse maaş bordrosu antetli kağıtla bildiriliyorsa firmanın imza sirküleri beyanı istenecektir.

Banka gerekli gördüğünde durumlarda kefil ve ek belge isteyebilir. Kefil istediği takdirde yukarıdaki belgeler kefil için de istenecektir.

Türkiye Finans Arsa Kredisi Hesaplama

Türkiye Finans arsa kredisi çekeceksiniz fakat öncelikle bir ödeme planı oluşturmak istiyorsunuz, yani aylık ve toplamda faizi ile birlikte ne kadar borç ödeyeceğiniz, öğrenmek istiyorsunuz. Bunun için kredi hesaplama uygulamasından yararlanabilirsiniz. Hesaplama işlemi için öncelikle yazının devamında vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada öncelikle kredi miktarınızı yazınız. Ardından ne kadar vade yaptırmak istediğinizi seçiniz. Son olarak ödeme planı adlı butona tıklayınız. Bu şekilde aylık ve toplamda ne kadar borç ödeyeceğinizi öğrenebilir, ona göre kredinizi çekebilirsiniz.

Türkiye Finans Arsa Kredisi Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top