İHTİYAÇ KREDİSİ ŞARTLARI

KREDİ NOTU KAÇ OLMALI

Herhangi bir nedenden dolayı nakde ihtiyacınız olduğunda bankaların vermiş olduğu ihtiyaç kredilerinden faydalanabilirsiniz. İhtiyaç kredisini tüm bankalar vermektedir. Sizde ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsunuz, ancak ihtiyaç kredisi şartları neler öğrenmek istiyorsanız yazının devamında vermiş olduğu maddeleri takip ederek öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

  1. Kanunen kredi alabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir. Ama bankaların çoğu 20 yaş ve üzerindeki kişilere kredi vermektedir.
  2. Bir vergi levhanızın ya da SSK kaydınızın olması gerekmektedir. Çoğunlukla bankalar SSK kaydınızın son işyerinizde 3 aydır devam ediyor olmasını istiyor.
  3. Bankalar ile geçmişinizin düzgün olması gerekmektedir. Kredinizi ya da kredi kartı borçlarınızı ödemediğinizden dolayı yasal/idari takip durumuna düşmeniz durumunda bankalarla çalışmanızı düzeltmediğiniz sürece bankaların size kredi vermesi çok zor.
  4. İpotekli olmadığı sürece ihtiyaç kredisinde eş rızası istenmiyor. Ancak kefil göstermek zorunda kalırsanız yasal olarak kefilden eş rızası isteniyor.
  5. İpotekli olan ihtiyaç kredilerinde tapuya ipotek konulacağından dolayı yasal olarak hem bankadan hem de tapudan eş rızası gerekmektedir.
  6. İhtiyaç kredisi ipotekli ya da ipoteksiz olması fark etmeden bankalar en fazla 36 ay vade veriyor.
  7. İhtiyaç kredisi çekiminde sadece krediyi çekecek olan kişinin gelir durumu kabul edilmektedir. Yani hane halkı geliri kabul edilmemektedir. Ancak hane mensupları kefil kabul edilebiliyor.
  8. Bankalara gelirinizi resmi evrak ile bildirmelisiniz. Resmi olarak beyan etmediğiniz gelir belgeniz banka tarafından kabul edilmeyecektir.

İhtiyaç Kredisi Çekebilmek İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport, ikamet belgesi, gelir belgesi, özel sektör çalışanları için, bordro veya maaş yazısı, emekli maaşı hesap cüzdanı, çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri gibi belgeler istenmektedir. İhtiyaç kredisi şartları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız.

İhtiyaç Kredisi Şartları Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top