İŞ BANKASI ARSA KREDİSİ

İŞ BANKASI ARSA KREDİSİ

Arsa almak yatırım için en iyi seçeneklerden birisi sayılabilir. Çünkü altın ya da döviz yatırımlarınız borsadaki hareketlenmelerden etkilenmektedir. Arsa almak istiyorsunuz fakat alacak kadar naktiniz yok ise bu noktada arsa kredilerinden faydalanabilirsiniz. İş Bankası, arsa kredisi veren bankalardan bir tanesidir. İş Bankası arsa kredisini şubeler aracılığı ile alabilirsiniz. Şubeye gittiğinizde arsa kredisi almak istediğinizi belirtiniz. Şubedeki görevli kişi bu doğrultuda başvurunuzu alacaktır. Ancak sizden belli belgeler isteyecektir. İş Bankası satın alacağınız arsanın “acil satış değeri” nin azami % 50’sine kadar kredi vermektedir. İş Bankası arsa kredisi almak için İş Bankası şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz. İş Bankası arsa kredisi başvuru işlemleri için sizden istenecek olan belgeleri yazının devamında vermiş olduğumuz maddeleri takip ederek öğrenebilirsiniz.

  • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
  • Gelir durumunuzu gösteren bir belge
  • Tapu belgesinin fotokopisi
  • İpotek tesis edilecek arsa üzerinde rehin, ipotek bulunup bulunmadığını gösterir Tapu Dairesi yazısı başvuruda sizden istenilecek belgelerdir.

İş Bankası Arsa Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

İş Bankası’ndan arsa kredisi almak istiyorsunuz fakat öncelikle bir ödeme planı oluşturmak, aylık ve toplamda faizi ile birlikte ne kadar borç ödeyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, kredi hesaplama uygulamasını kullanabilirsiniz. Kredi hesaplama uygulamasına erişmek için yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfadan öncelikle kredi miktarı yazan alana çekmek istediğiniz kredi miktarınızı giriniz. Ardından yapmanız gereken işlem ise vade miktarı alanına ne kadar taksit yaptırmak istediğinizi girmektir. Son olarak hesapla butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan kredi miktarınız ve vade oranınıza göre faizi ile birlikte aylık ne kadar borç ödeyeceğinizi öğrenebilir ve bu şekilde kendinize ait bir ödeme planı oluşturarak bankaya gittiğinizde direkt olarak çekmek istediğiniz kredi miktarınızı belirtebilir ve İş Bankası arsa kredisini alabilirsiniz. Ancak kredi alabilmek için kredi notunuzu da öğrenmeniz gerekmektedir. Kredi notu daha önceki kredi geçmişinizi yansıtır. Kredi notunuzu Findeks kredi notu öğrenme sayfasından öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Arsa Kredisi Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top