KREDİ BORCU YAPILANDIRMA

İHTİYAÇ KREDİSİ

Birçok banka gün geçtikçe müşterilerinin giderlerini maddi anlamda desteklemek için sunduğu kredi tiplerini arttırmaktadır. Bu kredileri aldıktan sonra geri ödeme işlemleri belli bir süre veya hemen o ay içinde başlamaktadır. Kimi zaman maddi durumların sıkışması dolayısıyla kredileri geri ödemede sıkıntılar yaşanabiliyor ve bu durumlarda kredi borcunuzu ödeyemediğiniz için kredi borcunuzu tekrar yapılandırabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Kredi borcu yapılandırma hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulunacağız.

Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredilerin geri ödeme güçlüğü çekildiği durumlarda krediyi aldığınız banka ile görüşerek yeni ve size uygun kolay bir ödeme planının hazırlanmasıdır. Size uygun bir şekilde hazırlanan bu yeni ödeme planında vade süreniz uzatılarak aylık ödenecek tutarı azaltarak ekonominizi daha rahat bir hale getirebilirsiniz.

Kredi Borcu Yapılandırma Faydaları Nelerdir?

Yeniden yapılandırma işlemi borçların ödenmesinde zorluklar yaşandığı için ortaya atılan bir formüldür. Ve bu işten hem bankalar hem de krediyi alan kişi fayda sağlar. Bankalar verdikleri krediyi geri alabilir, Müşteri ise aldığı krediyi geri ödeme koşulları daha rahat bir şekilde ödeyebilir. Diğer açıdan ise maddeler halinde şöyle sıralayabiliriz;

  1. Kalan borcunuzu daha uygun taksit imkanları ile ödeyebilme.
  2. Toplam kredi maliyetinin aşağı bir fiyata mal olabilmesi.
  3. Ödeme tarihi maaş gününüz, kredi kartı ödemeniz vs. gibi koşullara göre değiştirilir.
  4. Vade süresi uzatılarak aylık taksitler azaltılabilir.
  5. Faiz tipi değiştirilebilir.

KREDİ-NOTU

Kredi Borcu Yapılandırma İşlemi İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi yapılandırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı koşullar mevcut olacaktır. Kredi borcu yapılandırma işlemi hangi koşullarda yapmalı veya hangi koşullarda yapılandırma işlemi gerçekleştirilmeli diye merak ediyorsanız;

  1. Kalan borç miktarı göz önüne alınmalı.
  2. Tekrar yapılandırma sonucunda ortaya çıkacak aylık taksit miktarı göz önüne alınmalı.
  3. Faiz oranları arasındaki farklar nasıl bir değişiklik gösterecek göz önüne alınmalı.
  4. Kredinin sizlere toplamda ne kadar maliyet oluşturacağı göz önüne alınmalı.

Bankanızdan yukarıdaki koşullar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra tekrar kredi borcu yapılandırma işleminizi yapmanız sizler açısından daha faydalı bir hal alacaktır. Ve ayrıca bankalar yapılandırılacak kredi borcu için ekstra ücret talebinde bulunabilmektedirler. Bu krediyi aldığınız bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir.

Scroll to Top