Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik

KUVEYT TÜRK KREDİLERİ

Bankaların artık bireysel alanda hizmet vermeleri ve birbirleri ile yarış halinde olmaları sayesinde bizler de bu durumdan avantajlar sağlamaktayız. Birçoğumuz bankaların verdiği krediler ve kredi kartlarından yararlanmaktayız ve sağladığı avantajları, dezavantajlarını görmekteyiz. Bankaların bireysel alanda verdiği hizmetlerden birisi de bireysel emeklilik sistemidir. Bireylerin belirli bir yaşa gelmesi ve işlerini yapmakta zorluklar çekmeleri için Sosyal Güvenlik Kurumu bireylerin artık emekli olmalarını sağladığı bankalardan bu sosyal emeklilik sistemini tamamlayıcı olarak emeklilik sistemi üretmiştir. Bu sistem ile birlikte devlet katkısı da elde edilmektedir. İş hayatınızda yapacağınız tasarruflar ile yatırımlar yaparak bireysel emeklilik sistemini kullanabilir ve devlet katkısı alarak emeklilik hayatınızda ek gelir sahibi olabilirsiniz. Bireysel emeklilik hizmeti veren birçok banka mevcuttur ve bu bankalardan bir tanesi de Kuveyt Türk Bankası’dır. Bu yazımızda ise Kuveyt Türk bireysel emeklilik hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve dilerseniz Kuveyt Türk Bankası aracılığı ile bu sisteme dahil olabilirsiniz.

Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik Nedir?

Kuveyt Türk bireysel emeklilik sistemi bireylerin iş hayatlarında tasarruflar yaparak bu tasarruflarını banka aracılığı ile yatırımlara dönüştürüp ve % 25’lik bir devlet katkısı ile emeklilik hayatlarını daha rahat bir şekilde yani ek gelir elde ederek geçirmelerini sağlayan bir sistemdir. Kuveyt Türk’te bireysel emeklilik sistemi aracılığı yapacağınız her 100 TL değerindeki yatırımınız devlet katkısı ile birlikte 125 TL olarak sizlere yansımaktadır. Lakin devlet katkısı yıl tamamı ile asgari ücretin % 25’ini geçememektedir.

Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Kuveyt Türk bireysel emeklilik sistemi genel olarak tüm bankalarda aynı avantajları sağlamaktadır. Bireysel emeklilik sistemine dahil olan bireylerin kazanacağı avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Yatırımlarınızı siz belirlersiniz. Yani yapacağınız yatırım miktarlarını size uygun maddi durumunuza göre siz oluşturursunuz.
 2. Yatırımlarını dilediğiniz zaman kesebilir, dilediğiniz zaman devam ettirebilirsiniz.
 3. Uzun vadeli yapacağınız bu yatırım sistemi ile rahat bir emeklilik yaşamı geçirebilir veyahut emekliliğe hak kazanmanız durumunda toplu para olarak yaptığınız yatırımları alabilirsiniz.
 4. Yaptığınız yatırımlar Kuveyt Türk Bankası uzmanlarınca yatırım fonlarında risk değerlerinize göre özgür iradenizle istemeniz durumunda değerlendirilir.
 5. Bu sistem 18 yaşını dolduran ve medeni haklarını kullanabilen herkes tarafından kullanıma açıktır.
 6. Bu sistem ile emekli olabilmeniz için en az 10 yıl yatırım yapmış olmanız gerekir.

Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk bireysel emeklilik sistemine dilerseniz herhangi bir Kuveyt Türk şubesinden gerçekleştirebileceğiniz gibi yaygınlaşan internet sayesinde Kuveyt Türk internet servisleri aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Lakin bunun öncesinde internet aracılığı ile bu işlemi gerçekleştirmeniz için aşağıdaki bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir, çünkü başvurular bu adresten yapılmaktadır.

Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresinden Kuveyt Türk bireysel emeklilik hakkında detaylı bilgi sahibi olabileceğiniz gibi aşağıda gösterdiğimiz “Başvur” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi online olarak başlatabilirsiniz.

başvur

“Başvur” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır ve bu pencere yapmanız gerekenler şu şekildedir;

 • T.C kimlik numaranızı giriniz.
 • Adınızı ve soyadınızı giriniz.
 • Doğum tarihi bilgilerinizi giriniz.
 • Güvenlik için tıklayınız adlı kutucuğu “tik” işareti ile doldurunuz yani kutucuğun içerisine tıklayınız.
 • “İleri” butonuna basınız.

kuveyt

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra 2. sayfaya yönlendirileceksiniz bu sayfada ise yapmanız gerekenler şu şekildedir;

 • Ev telefonu isteğe bağlı olup giriniz.
 • Cep telefon numaranızı kesinlikle giriniz.
 • E-posta adresinizi giriniz.
 • Adres bilgileriniz giriniz.
 • Ülke, il, ilçe bilgilerinizi giriniz.
 • Başvuru bilgileriniz giriniz.
 • “Başvuruyu Tamamla” butonuna tıklayınız.

kuveyt2

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Kuveyt Türk bireysel emeklilik sistemine başvurmuş olacaksınız.

Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top