Kuveyt Türk Hgs Nasıl Alınır?

Paralı otoyol ve köprülerden geçmek için gişelerde ücret ödenmesi gerekir. Bu ücretler ödenirken de gişelerde sıralar oluşabilir. İşte Hızlı Geçiş Sistemi ile birlikte bu sorun ortadan kalkmıştır.

Kuveyt Türk Katılım bankası tarafından sunulmakta olan Hızlı Geçiş Sistemi ile birlikte gişelerde oluşacak olan kuyruklardan ve tamamen bir zaman kaybı olan geçişlerden kurtulmuş olursunuz. Bu sayede hem siz hem de trafiğe çıkan diğer sürücüler rahatlamış olur. Hızlı Geçiş Sisteminden faydalanmak isteyen kişilerin Kuveyt Türk tarafından sunulan kaliteli HGS hizmetiyle güvenli ve rahat bir şekilde işlem yapabilecekleri bir platform önlerine serilecektir.

Hızlı Geçiş Sistemi ile birlikte paralı yol ve otoyollarda yer alan ve belirli miktarda ücretler karşılığında geçiş yapılabilen gişelerde bekleme yapmadan hızlı bir şekilde geçebilmek ve trafiği önleyebilmek adına önemli bir adım atılmıştır. KGM yani Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürürlüğe sokulmuş olan bu uygulama ile birlikte siz de seyahatleriniz daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Ne tür araçların HGS etiketi alabileceğini merak ediyorsanız bunun için PTT tarafından yapılmış olan resmi HGS internet sayfasına girebilirsiniz.

Kuveyt Türk HGS Alma İşlemi

Türkiye’nin en önde gelen katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk Katılım Bankası, birçok vatandaşa Hızlı Geçiş Sistemi hususunda hizmet veriyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası sayesinde Hızlı Geçiş Sistemine başvurmak oldukça kolay bir işlem haline gelmiştir. Fakat bunun için iki farklı koşuldan en az birinin yerine getirilmiş olması gerekir. Bu koşullar; Kuveyt Türk Katılım Bankası kredi kartına ya da hesabına sahip olmaktır. Eğer her iki koşulu da yerine getiremiyorsanız öncelikle bu koşulları yerine getirmenizde fayda var. Aksi takdirde Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan HGS almanız mümkün olmayacaktır. HGS etiketi kredi kartına ya da adınıza bağlı olan bir hesaba bağlanabilir. Daha sonra HGS başvurusunda bulunabilmek için Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerine gidebilirsiniz. Bununla birlikte dilediğiniz takdirde İnternet Şubesi üzerinden de bu başvuruyu gerçekleştirebilir ve kolay ve hızlı bir şekilde işlemlerinizi halledebilirsiniz. Ayrıca İnternet Şubesi üzerinden HGS etiketinizi takip edebilir ve bakiye yükleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte HGS ile ilgili olarak daha detaylı bilgilere ulaşabilmek için tek yapmanız gereken şey en yakın Kuveyt Türk şubesine gitmek ya da 444 0 123 numaralı Kuveyt Türk Çağrı Merkezini aramak olacaktır.

Kuveyt Türk HGS Bakiye Yükleme İşlemi

Kuveyt Türk HGS bakiye yükleme işlemlerini gerçekleştirmek isteyenlerin ellerinde bulunan en hızlı ve kolay yol İnternet Şubesini kullanmak olacaktır. Bunun için ilk olarak Kuveyt Türk resmi internet sitesine girmeli ve ardından İnternet Şubesine giriş yaparak Ödemeler bölümü kısmında yer alan HGS seçeneğine basarak kredi kartı ya da adınıza bağlı olan bir hesap üzerinden HGS bakiye yükleme işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Bununla birlikte her ne kadar bu yola göre daha zahmetli olsa da bir Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine giderek de bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Banka üzerinden yapılacak olan ödeme işlemleri kısa bir süre içinde HGS sistemine yansır ve kartınıza yüklenir. Böylelikle siz de gişelerden hızlı ve sorunsuz bir şekilde geçebilirsiniz.

HGS Bakiye yükleme işlemlerinde ilk tanımlama anında minimum tutarda bakiye yüklenmesi gerekir. minimum yükleme tutarı ise araç sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Bu ücret araç sınıfına göre belirlenmek ile birlikte en uzak mesafe geçiş ücretinin de iki katı olmaktadır. Vergi kimlik numarası ya da Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarasına ait olan HGS ürünleri arasında da bakiye aktarımları yapılabilmektedir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken şey her iki ürünün de aktif olması gerektiğidir. Mevcut bakiyenin aktarımı ise 7 gün sonra yapılır.

Kuveyt Türk HGS İptal İşlemleri

Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden satın almış olduğunuz Hızlı Geçiş Sistemi kart ve etiketini iptal etmek istiyorsanız bunun için dilerseniz Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerinden birine gidebilir ya da çok daha hızlı ve etkili bir yol olan 444 0 123 numaralı Kuveyt Türk Çağrı Merkezini arayarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte HGS iptal işlemleri Kuveyt Türk Katılım Bankası İnternet Şubesi üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Kuveyt Türk HGS ürünleri iptal edildikten sonra bir daha kullanılamaz.

Kuveyt Türk HGS Etiket Ücreti

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından sunulmuş olan HGS sistemini tek seferliğine mahsus olmak üzere 15 TL karşılığında satın almanız mümkündür. Dilerseniz bu konu ile ilgili olarak yazımızın sonuna bıraktığımız linke tıklayarak daha geniş bilgilere ulaşabilirsiniz. Yine aynı şekilde herhangi bir Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesi, İnternet Şubesi, Telefon Şubesi ya da Çağrı Merkezi üzerinden de bu konu ile ilgili güncel bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Scroll to Top