Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Kuveyt türk

Günümüzde kredi kartları günlük hayatımızda finansal konularda en büyük yardımcılarımız haline geldi. Taksitli veya peşin alışveriş imkanı sağlaması nedeniyle günlük alışverişlerimizde ilk tercihimiz olan kredi kartları sayesinde nakit taşıma zorunluluğumuz da ortadan kalktı. Kredi kartlarının hayatımıza girip bu derece hızlı bir şekilde vazgeçilmez olmasının sebeplerinden bir tanesi toplumun içinde çeşitli faktörler ile özendirilen tüketim araçlarına çabuk ve pratik bir şekilde ulaşabilmemizi sağlamasıdır. Yanımızda nakit olmadığında alışverişimizi kredi kartı yardımıyla kolaylıkla yapabildiğimiz gibi aylık gelirimizi aşan bir ihtiyacımızı belirli taksitlere bölerek daha kolay ödeme olanağı sağlar. Kredi kartlarının bu avantajları pek çok kişiye cazip gelmektedir ve bu yüzden yoğun bir şekilde talep edilmektedir. Bankalar da müşterilerinin taleplerini karşılamak amacıyla farklı tiplerde kredi kartları çıkarmışlardır. Kuveyt Türk de bu bankalardan bir tanesidir. Bu yazımızda Kuveyt Türk bankasının çıkarmış olduğu kredi kartlarına ve bu kredi kartlarına yapılan başvurunun sonucunun nasıl öğrenileceğine dair bilgiler yer alıyor.

Kuveyt Türk Kart Çeşitleri Nelerdir?

Bankacılık piyasasında çok çeşitli kredi kartları var. Kuveyt Türk bu çeşitliliğin arasında sıyrılan ve kullanıcısına çeşitli avantajlar sağlayan kredi kartlarını müşterisine sunuyor.

Kuveyt Türk’ün çıkarmış olduğu iki çeşit kart vardır. Biri sağlam kart diğeri altın kart. Kuveyt Türk’ün müşterilerine sunduğu bu kartları piyasadaki diğer kartlardan ayıran en önemli özelliği harcama yaptıkça altın puan kazandırmalarıdır.

1. Sağlam Kart

Sağlam kart, yıllık kart ücreti olmayan ücretsiz bir kredi kartıdır. Sağlam kart klasik, gold ve platin olmak üzere üç ayrı sınıfa ayrılmıştır. Sağlam kartın en önemli avantajlarından bir tanesi de altın puan özelliğidir. Sağlam kart ile yaptığınız alışverişlerinizde yaptığınız harcamadan %0,1 oranında altın puan kazanırsınız. Alışverişinizin ödemesini taksitli veya peşin yapmış olmanız fark etmez, her iki türlü de altın puan kazanırsınız. Kazanmış olduğunuz altın puanlar birikip 10 TL’yi aştığı anda altın cari hesabınıza aktarılır. İsterseniz altınlarınızı biriktirirsiniz, isterseniz gram altın olarak bankadan tahsil edebilirsiniz.

2. Altın Kart

Kuveyt Türk’ün çıkarmış olduğu diğer kart ise altın karttır. Altın kart bir banka kartıdır. Altın kart da yıllık ücreti olmayan ücretsiz bir karttır ve sağlam kart gibi alıveriş yaptıkça altın puan kazanma imkanı sağlar. Eğer vadesiz hesaptaki bakiyeyi kullanarak alışveriş yaparsanız, yaptığınız harcamanın %0.35’i oranında, ek limit kullanılarak alışveriş yaparsanız %0,1 oranında altın puan kazanırsınız.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk kredi kartına başvurmak isterseniz iki tane başvuru kanalı bulunmaktadır. Biri internet bankacılığı, diğeri ise Kuveyt Türk şubeleridir. Bunların dışında sms bankacılığı, telefon bankacılığı veya mobil bankacılık gibi herhangi bir başvuru yolu bulunmamaktadır.

1. İnternet Bankacılığı ile Başvuru

Teknoloji sayesinde birçok şeyi olduğu gibi bankacılık işlemlerini de kolaylıkla bilgisayarlarımızdan yapabiliyoruz. Kuveyt Türk de bu teknolojiye ayak uyduran ve müşterileri için bu kolaylığı sağlayan bir banka. İnternet bankacılığı yoluyla yerimizden bile kalkmadan,yorulmadan internetin olduğu her yerden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer başvurunuzu internet bankacılığı ile yapmak isterseniz, Kuveyt Türk’e bağlı senin bankan  isimli internet sitesine girip başvuru sayfasına tıkladığınızda önünüze çıkan başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bu formun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması önemlidir. Eğer başvuru formundaki bilgilerin banka incelemesinden geçirildikten sonra yanlış olduğu tespit edilirse ön başvuru talebiniz kabul edilmeyecektir. Aynı zamanda iletişim bilgilerindeki herhangi bir hata da bankanın size ulaşmasını engelleyecektir.

senin bankan 2

2. Şubeden Başvuru

Eğer Kuveyt Türk şubelerinden başvuru yapmak isterseniz, nüfus cüzdanınızla birlikte sizden istenen belgeleri götürüp müşteri temsilcisinin size ilettiği formları doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. İnternetten başvuru yolunda olduğu gibi, şubeler aracılığıyla yaptığınız başvuruda da belgelerinizin tam ve doğru olması önemlidir. Kredi kartı başvurusunda önemli olan diğer noktalar ise, 18 yaşından büyük olmanız ve Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmanızdır. Aksi takdirde kredi kartı başvurusunda bulunmanız olanaksızdır. Kredi kartına yaptığınız ön başvuru banka incelemesinden geçirildikten sonra başvuru sonucunuz size sms yoluyla bildirilecektir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Eğer başvurduğunuz kredi kartının sonucunu, başvurunuzun kabul edilip edilmediğini merak ediyorsanız ve başvuru sürecinizi öğrenmek istiyorsanız Kuveyt Türk şubelerini, internet bankacılığını ve telefon bankacılığını kullanabilirsiniz.

1. Şubeden Öğrenme

Eğer başvuru sürecinizi Kuveyt Türk şubeleri aracılığıyla öğrenmek isterseniz, size en yakın Kuveyt Türk şubesine gidip müşteri temsilcisine kredi kartınızın başvuru durumunu sorarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Bunun dışında,  telefon bankacılığı ile kredi kartı başvurusunda bulunamamasına rağmen, başvuru süreciniz ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Bunun için 444 0 123 numaralı Kuveyt Türk çağrı merkezini arayıp sesli yanıt sistemiyle başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

2. İnternet Bankacılığı ile Öğrenme

Başvuru sonucunuzu internet bankacılığı yoluyla öğrenmek isterseniz, kuveyt Türk bankasına bağlı olan www.seninbankan.com.tr sitesine giriş yaptıktan sonra sayfanın üst menüsünde yer alan başvuru takip linkine tıklayıp karşınıza çıkan TC kimlik numarası ve cep telefonu numarası alanlarını doldurarak başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

senin bankan 1

Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenmek için TIKLAYIN!

Scroll to Top