KUVEYT TÜRK KREDİ HESAPLAMA

Kuveyt Türk Sanal Kart

Alışveriş hemen hemen her bireyin ihtiyacı olan bir gereksinimdir. Alışveriş yapmak ister sanal ortam üzerinden ister direkt olarak mağazalardan olsun sizin temel ihtiyaçlarınız arasındadır. Yeni sistemlere göre sanal ortam üzerinden bu ihtiyaçlarımızı gidermek bazı vatandaşlarımız için daha çok tercih edilebilir bir durum haline gelmektedir. İnternet üzerinde bulunan sanal mağazalarda alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Kredi kartları ya da kapıda ödeme seçeneği ile bu alışverişinizin ödenmesi mümkün olabilir. Ancak insanların kafasında kredi kartı ile ilgili ödemelerde güvenlik açısından tereddüt ve soru işaretleri kalmaktadır. Bu sebeple ülkemizin önde gelen banka kuruluşlarından olan Kuveyt Türk, internet üzerinden alışveriş yapmak için bir kart tasarladı. Bu kart sayesinde almak istediğiniz ürüne kolayca sahip olabilirsiniz. Bu kart ile amaçlanan, sistem internet üzerinden herhangi bir mağazadan yapacak olduğunuz alışverişlerinizde kart ve limit güvenliğinizi sağlamaktır. Kişilere sunulan bu kartın ismi sanal karttır. Şimdi aşağıdaki yazımızda Kuveyt Türk Sanal kartın özelliklerinden bahsedeceğiz.

Kuveyt Türk Sanal Kartın Özellikleri Nelerdir?

İşte yukarıda da bahsettiğimiz gibi Kuveyt Türk internet üzerinden alışveriş yapmak için kullanıcılarına bir kart tasarladı. Bu kart sayesinde internet üzerinden alışveriş yapmaya tereddüt eden vatandaşlarımızın içi rahat edecek. Bu kart sizin asıl kartınıza ek olarak çıkarılmaktadır, ancak bu kart çıkarıldığında limiti 0 TL olacaktır. Sizin internet bankacılığı üzerinden güncellemeleriniz doğrultusunda istediğiniz tutarda limit vereceksiniz. Diyelim ki asıl kartınızın limiti 3.000 TL sanal kartınız ile 100 TL’lik bir alışveriş yapmak istiyorsunuz. Kuveyt Türk internet bankacılığı sisteminden sanal kartınıza 100 TL’lik bir limit vererek alışverişinizi bu kart ile yapıyorsunuz asıl kartınızın limiti de otomatik olarak 2.900 TL kalmış oluyor. Bu kart ile amaçlanan kredi kartı bilginizi paylaşmanızı engellemek, alışveriş yapacağınız kadar limit ile harcama yapmaktır. Sanal kart kendi başına farklı bir karttır, asıl kredi kartınızın bilgilerini asla içermez. Bu sayede alışverişinizin güvenliği hat safhaya çıkmış olur.

Kuveyt Türk Sanal Kart Başvuru İşlemini Nasıl Yaparım?

Kuveyt Türk Sanal kart sahibi olmak isteyen kişilerin Kuveyt Türk Bankası’na ait bir kredi kartı kullanıyor olması gerekmektedir. İnternet bankacılığı üyeliğiniz var ise internet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Aksi takdirde şube üzerinden müşteri temsilcisi ile görüşerek Kuveyt Türk Sanal kart başvurusunda bulunacağınızı beyan etmeniz yeterli olacaktır. Bu kısa işlemlerin ardından siz de Kuveyt Türk Sanal kart sahibi olabilirsiniz.

Kuveyt Türk Sanal Kart İçin TIKLAYINIZ!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top