Kuveyt Türk Sanal Kart Oluşturma

kuveytturk 1

1989 yılında Türkiye’deki bankalar arasında yerini alan Kuveyt merkezli banka olan Kuveyt Türk, 2006 yılına kadar Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu A.Ş adıyla hizmet veren banka, 2006 yılından itibaren Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş adı ile hizmet vermektedir. Adında yapılan bu değişiklik sonrası hayatımızda daha sık adını duyduğumuz bankalardan biri olmuş ve hala bu özelliğini korumaktadır. Gelişen teknolojiyi takip edip kendini hizmet alanında sürekli yenileyen Kuveyt Türk Katılım Bankası, müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla sürekli yeni fikirler üretip müşterilerine sunmaktadır. Bu kolaylıklardan biri de sanal kart. Bu yazımızda da sanal kartın ne olduğundan ve nasıl alındığından bahsedeceğiz.

Sanal Kart Nedir?

Günümüzde internet alışverişlerinin artması ile bankaların müşterilerine kolaylık sağlaması bankalar için bir fırsat doğurmuştur. İşte Kuveyt Türk Katılım Bankası’na ait sanal kart da bunlardan biri. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın internet alışverişleri için oluşturduğu bir karttır ve internet üzerinden yapılan alışverişlerin daha güvenilir olması kullanılmaktadır. Bu kart için ekstra hiç bir ücret ödenmez. Ancak sanal kart sahibi olabilmeniz için Kuveyt Türk Katılım Bankası’na ait herhangi bir kredi kartınız olmak zorundadır. Sanal kart bu kredi kartınıza ek olarak çıkarılmaktadır. Birden fazla kart ile uğraşmak istemiyor olabilirsiniz ancak internetten üzerinden sık sık alışveriş yapan biriyseniz ve güvenlik açısından şüpheleriniz var ise sanal kart tam size göre. Çünkü sanal kart sayesinde asıl kredi kartınızın bilgilerini vermezsiniz her ne kadar birbirlerine bağlı olsa da bu iki kart. Sanal kartınızın farklı bir kart numarası vardır ve güvenlik kodu da farklıdır. Bu alışverişler sırasında sanal kartınıza ait olan bilgileri kullanırsınız. Bu da yapılan alışverişin güvenilir olmasını sağlar. Tabii kartlar birbiri ile bağlantılı olduğu için kart ekstreleri de asıl kredi kartınızın ekstresi ile aynıdır. Yani sanal kartınız için ayrı bir ekstre gelmez. Sanal kartınızın limitini de siz kendiniz oluşturmaktasınız. Bu işlemde oldukça kolaydır.   Asıl kredi kartınızın limitinden kesilerek sanal kartınızın limitini oluşturursunuz. Sanal kartınız geldiğinde limiti sıfır olur, siz bu limiti internet bankacılığı aracılığı ile güncellersiniz. Örnek ile açıklamak gerekirse, diyelim ki Kuveyt Türk Katılım Bankası’na ait kredi  kartınızın limiti 5000 lira. Sanal kartınıza limit koyacaksınız ve 500 lira limit belirliyorsunuz. Bu durumda Kuveyt Türk Katılım Bankası’na ait kredi kartınızın yeni limiti 4500 lira olacaktır. Limitler alışveriş sonunda sıfırlanır. Yani her alışverişinizde sanal kartınızın limitini yenilemek zorundasınızdır.

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Sanal kart ile internet üzerinden her türlü alışverişi kolaylıkla yapabileceğinizden bahsettik. Güvenli ve hızlı alışveriş yapmak siz de isterseniz bu karta sahip olmak, bu karta sahip olmak için yapılacak işlemler oldukça basit. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sanal karta sahip olabilmek için öncelikle Kuveyt Türk Katılım Bankası’na ait bir kredi kartınızın olması gerekmektedir. Sağlam Kart ve Altın Kart olarak iki kartı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası’na ait bu kartlardan birine sahip olmanız yeterlidir. Bundan sonra sanal karta başvurmak daha kolay bir hal almaktadır. Eğer internet bankacılığı üyeliğiniz varsa, daha önce internet bankacılığı kullanmış iseniz Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın internet şubesinden de sanal kart başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı ile uğraşmak istemeyen, ben gidip kendim başvurmalıyım diyenler Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerinden de, bireysel müşteri temsilciniz ile görüşerek sanal kart başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Çok vakit almayan ve kolay olan bu işlemler sonrasında sanal kartınıza kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz tüm bu bilgilerden de anlaşılacağı üzere sanal kart son derece güvenilir bir kart. Ekstra bir ücreti olmaması da kartı almanız için heveslendirici bir durum olmaktadır. İnternet üzerinden sık sık alışveriş yapanlar için büyük kolaylık ve güven sağlayan bu kart için başvuruların nasıl yapıldığından da yazımızda bahsettik. Kolay ve güven içinde, aklınızda sorular olmadan alışverişlerinizi internet üzerinden  yapmak isterseniz siz de Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın kredi kartlarından birine sahip olup, ona bağlı olan sanal karta başvurunuzu yapabilirsiniz.

Scroll to Top