TSKB KREDİLERİ

TÜRKİYE KALKINMA BANKASI KREDİ BAŞVURUSU

Günümüzde bireysel destek adına finansman sağlayan birçok banka bulunmaktadır. Bu finansal destek bireylerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamakta ve acil nakit ihtiyaçlarında onları bu sıkıntılardan kurtarmaktadır. Tabi bunun yanında bazı kurumsal bankalar da vardır. Tıpkı bireylerin ihtiyaçlarını karşılayan bankalar olduğu gibi, bu bankalar da kurum, kuruluş ve işletmelerin finansal ihtiyaçlarına destek olmaktadır. Bu kurumsal destekleri sağlayabileceğimiz yollardan bir tanesi de TSKB kredileridir. Bu krediler sayesinde işletmemize yönelik yapacağımız yatırımlar için ve ürün alımı için gerekli olan krediyi sağlayabiliriz. TSKB kredileri eğitim, sanayi, turizm, çevre, sağlık ve enerji sektörlerine destek vermektedir. Bu destekler hakkında daha fazla bilgi alabilmek istiyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

TSKB Kredileri Nelerdir ?

TSKB kredilerinin kurumsal finansman desteği altı başlıkta incelenmektedir. Bu başlıkları bu yazımızın içinde tek tek anlatacağız.

  • Sanayi yatırımları: Üretim ve sanayi sektörüne sunulan finansman desteğidir. Bu finansman destek komple yeni tesis yatırımı, kapasite artırımı, tesis modernizasyonu, ekipman alımı, teknoloji ve inovasyon, verimlilik ve çevre, dağıtım ve lojistik üzerine verilmektedir.
  • Enerji ve kaynak verimliliği: Enerji ile uğraşan firmalara verilen destektir. Bu desteğin amacı enerjide dışa bağlılığı azaltmaktır. Enerji de dışa bağlılığı azaltan projelere ve firmalara uzun vadeli yüksek miktarda kredi desteği sağlamaktadır. TSKB kredilerinin bu desteği atık ısıdan enerji üretimi, tesis modernizasyonu, enerji optimizasyonu, enerji verimli teknolojiler, izolasyon, aydınlatma ve taşıma üzerine verilmektedir.
  • Çevre yatırımları: Bu kredi desteği çevre kirliliğini önlemeye yönelik projelere verilerek iklim değişikliğini engellemeye yöneliktir. Çevre kredileri kirliliği önleme, atık su arıtma, filtre & toz, emisyon azatlım, yakıt dönüşümü, su yönetimi, iş güvenliği ve işçi sağlığı, çevre yönetimi gibi faaliyetleri benimsemiş işletme ve projelere verilir.
  • Yenilenebilir enerji: TSKB kredisi yenilenebilir enerji ile alakalı projelere oldukça fazla destek sağlamaktadır. Bu sayede enerjide dışa bağlılık azalmış olacaktır.
  • Sürdürülebilir Turizm: Turizmi desteklemek amacıyla turizmle uğraşan firmalara sağlanan kredi çeşididir. Bu kredi ile komple yeni tesis yatırımı, tesis yenileme, ek yatırımlar, enerji verimliliği, kaynak verimliliği, çevresel etkiyi azaltıcı yatırımlar desteklenir.
  • Eğitim ve sağlık yatırımları: TSKB kredisi sağlık ve eğitim yatırımları için bu başlık altında destek veririr. Okul yaptırmak, okul ihtiyaçlarını karşılamak, hastane yaptırmak, hastane ihtiyaçlarını karşılamak başlıca amaçlarıdır.

Bu başlıklardan da görüldüğü gibi TSKB kredileri insan hayatını olumlu yönde etkileyecek firmalara ve projelere kredi desteği sağlamaktadır. Eğer bu konuda herhangi bir projeniz varsa TSKB size finansman konusunda gerekli desteği sağlayacaktır. Ayrıca TSKB kredilerinin tam 20 yabancı banka ile anlaşması bulunmaktadır. TSKB aracılığı ile bu bankalardan da en uygun kredi koşullarını araştırabilirsiniz.

TSKB Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top