VAKIFBANK 2. EL ARAÇ KREDİSİ

VAKIFBANK KREDİ HESAPLAMA

Yolculuk hepimizin mecburi olarak yapmış olduğu bir eylem olarak nitelendirilmektedir. Bu uzun yolculuklarda kendi şahsi aracınızla yol alıyorsanız, sizin için pek de zor veya yorucu olduğu söylenemez. Ama toplu taşıma otobüsleri için bu kimi insana göre sıkıcı bir ortam olarak teşkil edilebilir. Bu yüzden herkes bir araç sahibi olmak ister ama kimi zaman maddi yetersizlik kimi zaman parayı başka bir işlem üzerinde kullanmak buna izin vermez. Ama artık bankacılık sektörünün sağladığı yeni bir işlem olan araç kredileri araç sahibi olmayanlar için büyük fırsat haline geldi. Vakıfbank 2. el araç kredisi bunlardan biri. Vakıfbank kullanıcılarına sunmuş olduğu bu fırsat ile araç sahibi olamayan kişilere kredi tahsis etmekte ve düşük faiz oranı ile esnek vade uygulamaktadır. Vakıfbank 2. el araç kredi için, örneğin 20.000 TL almış olduğunuz kredinin 48 ay vadesi ve % 1.55 gibi bir faiz oranı vardır. Vakıfbank 2. el araç kredi başvuru işlemi Vakıfbank şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Aşağıda maddeler halinde sıralayacak olduğumuz konular Vakıfbank 2. el araç kredisinin özellikleridir.

Vakıfbank 2. El Araç Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank 2. el araç kredi için kendi çapında krediye belli başlı özellikler yüklemiştir, aşağıda sayacak olduğumuz maddeler Vakıfbank 2. el araç kredisine ait özelliklerdir.

 • Kasko değeri 50.000 TL’yi geçen araçlarda, bedelin 50.000 TL kadar olan bölümü için %70, 50.000 TL’nin üstünde olan bölüm için % 50’sine kadar kredi verilir.
 • 48 aya kadar vade ile 3 aylık dönemler veya değişen taksitlerle geri ödeme seçenekleri bulunmaktadır.
 • Düzenli ve belirli bir miktar geliri olan kişilere verilir aynı zamanda sicili temiz olmalıdır.
 • Kredi alan kişiye hayat sigortası yaptırılır.
 • Kasko sigorta yaptırılır.
 • Araç yaşı, 3 ile 36 ay arası vadeli kredi kullanımlarında en fazla 8, 37 ile 48 ay arası vadeli kredi kullanımlarında, en fazla 5 olabilir.
 • Araç rehini teminat olarak yeterlidir, ancak banka gerekli gördüğü zamanlarda kefil, mal ipoteği ya da nakit-mevduat-döviz tevdiat rehini talep edilebilir.

Bu yukarıda saydığımız maddeler Vakıfbank 2. el araç kredisine ait özelliklerdir. Şimdi aşağıda sıralayacağımız belgeler ile Vakıfbank şubesi üzerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vakıfbank 2. El Araç Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 1. Kimlik ya da ehliyet aslı ve fotokopisi
 2. Gelir durumunuzu gösteren belge (Ücretli iseniz maaş kesintinizin olmadığına dair kurum yazısı, Emekli iseniz maaşınızı aldığınız bankalardan onaylı maaş ekstreleri)
 3. İkametgah belgesi ya da kredi çeken kişinin adına olan en son aya ait herhangi bir fatura
 4. Ruhsat fotokopisi
 5. Noter satış sözleşmesi
 6. Araç üzerinde borç olmadığına ilişkin yazı veya trafikten çekme kaşesinin vurulmadığına dair belge gereklidir.

Yukarıda saydığımız 6 belge ile Vakıfbank şubesi üzerinden Vakıfbank 2. el araç kredisi başvuru işleminizi yapabilirsiniz.

Vakıfbank Araç Kredisi İle İlgili Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top