Vakıfbank Eğitim Kredisi

Vakıfbank Ticarti Araç Kredilerli

11 Ocak 1954 tarihinde dönemin başbakanı Adnan Menderes tarafından verilmiş olan özel bir talimat doğrultusunda 50 milyon liralık bir sermaye ile birlikte 6219 sayılı özel kanuna dayanmakta olup anonim bir ortaklık olarak faaliyete geçen Vakıfbank, sermayesinin %25.14’ünü 2005 yılının Kasım ayında halka arz etmiş bulunuyor. Sermayenin geriye kalan bölümünün %16.10’u mensupların üyesi olduğu Türkiye Vakıflar Bankası Emekli Sandığı’na 15.64’ü mülhak vakıflara ve %43’ü Vakıfbank Genel Müdürlüğü çatısı altında yer almakta olan mazbut vakıflara ve geriye kalan ufak bölüm ise hakiki ve hükmi kişiler aittir. Bugünkü ismi esasında Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı olarak bilinen Vakıfbank, tarih 2014’ü gösterdiği zaman Türkiye Bankalar Birliği yani TBB tarafından belirlenmiş olan istatistiklere göre ülkemizin en önde gelen bankalarından biri olarak Türkiye’nin en büyük 7. bankası olmayı başarmıştır.

Vakıf Bankası hali hazırda müşterisi olan kişilere ve henüz müşterisi olmamış olan bireylere kredi, kredi kartı ve mevduat hesabı gibi benzersiz fırsatlar sunar. Bu sayede hali hazırda olan müşterilerini korumaya ve henüz müşterisi olmayan kişileri de üzerine çekmeye çalışır. Vakıfbank World Card, Rail & Miles, Like Card, Mil Plus Card, Platinum Card, taraftar kartları, ortak markalı kartlar, taraftar kartları, sanal kart, Business card ve Tarım Kart adlı birbirinden benzersiz birçok kredi kartına sahip olan Vakıfbank aynı zamanda bir banka kartı olarak Bankomat kartlarını sunmuş olup bu kartları da klasik, anında, junior ve taraftar olmak üzere dörde bölmüştür. Taraftar kartları da kendi içinde birkaç takıma ayrılır. Bu bir yana Vakıfbank tüm bu kartlar için birbirinden farklı kampanyalar sunar. Araç kiralamadan elektronik ürünlerine, marketten oyuncağa, beyaz eşyadan giyime ve askesuardan akaryakıta kadar farklı kampanyalardan faydalanarak puanlar kazanabilir ve bu puanları bir sonraki harcamanızda kullanarak alışverişlerinizi bedavaya getirebilirsiniz.

Vakıfbank aynı zamanda çeyiz hesabı, konut hesabı, havuz hesabı, halden anlayan vadeli hesap, e vadeli hesap, altın çağ ıhesabı, Türk Lirası mevduat hesabı ve yabancı para mevduat hesabı gibi çeşitli mevduat ürünleri de sunmuş bulunuyor. Ayrıca Güneş Sigorta ve Vakıf Emeklilik gibi sigorta ve emeklilik hizmetleri de veren Vakıfbank’a şubeleri bir yana İnternet Şubesi, Telefon Bankacılığı, ATM’ler ve mobil uygulamar aracılığı ile 7 gün 24 saat boyunca ulaşmanız mümkün. Bugün sizlere Vakıfbank kredi seçeneklerinden biri olan ve öğrencilerin öğretim hayatlarını kolaylaştırma amacı ile sunulmuş olan Vakıfbank eğitim kredisinden bahsedeceğiz.

Vakıfbank Eğitim Kredisi Nedir?

Vakıfbank tarafından sunulmuş olan eğitim kredisi ile birlikte ilköğretim ve lise son sınıfı arasında kalan öğrenciler eğitim ve öğretim vermekte olan devlet okulu, özel okul ya da MEB yani Milli Eğitim Bakanlığ ıtarafından izin verilmiş olan yaz okulları, spor okulları, kurs yada dershaneler gibi eğitim ve kültür hizmetler ivermekte olan kurumlarda okumakta olan öğrencilerin velisi konumunda olan kişilere ve ön lisans, lians, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olan kişilere de doğrudan doğruya uygun faiz oranları doğrultusunda eğitim kredisi fırsatı sunar.

Bu kredinin özellikleri ise şu şekilde belirlenmiş bunuyor:

40.000 TL’ye kadar kredi almanız mümkün.

12 aya kadar varan aylık vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Vakıfbank tarafından kredi mevzuatı kapsamında yer alan gereklilişk şartları yani 18 yaş ve gelir beyan etme gibi durumların yerine getirilmesi durumunda bahsi geçen üniversite ve sonrasında okumakta olan öğrenciler Vakıfbank Eğiim Kredisinden faydalanabilir.

Eğitim Kredisi Faiz Maliyet Bilgileri

Vakıfbank Eğitim Kredisi kapsamında 40.000 TL’ye kadar verilebilir. Bu kredi 12 aylık vade seçenekleri ile birliikte aylık 3.656,25 TL tutarında taksit tuarlarına sahip olur. Kredi tahsis ücreti kredi tutarının binde 5’i oranında olacağı için 40.000 TL tuarında bir kredi alınması halinde ödenmeis gereken kredi tahsis ücreti tutarı da 200 TL olur. Bununla birlikte kredi tahsis ücreti üzerinden banka sigorta muamele vergisi olarak da %5 oranında vergi alınır ve 40.000 TL tutarında bir kredi için 200 TL tutarında bir kredi tahsis ücreti alınacağından dolayı alınacak olan banka sigorta muamele vergisi de 10 TL olur.

Vakıfbank Eğitim Kredisinin efektif yıllık faiz oranı %20,0786 olarak belirlenmiş bulunuyor. Bu kredi için tahsil edilecek olan banka sigorta muamele vergisi de dahil olmak üzere kredi tahsis ücreti, faiz oranları ve vergiler de bu orana dahil bulunuyor. Bir yıl süresincce yapılacak olan hayat sigortası prim tutarı olarak ise 35 yaşında bir erkek müşteri baz alınarak 142.18 tL tutarında bir tutar belirlenmiş olup bu tutar efektif yıllık faiz oranı hesaplamalarına dahil edilmemiştir. Bunun sebebi kredi hayat sigortası kapsamında tercih edilmiş olan kredi tutarı ve aylık vade tutarı ile birlikte kredi alacak olan kişinin yaşının da bu tutarı etkiliyor olmasıdır.

Kampanya kapsamında belirtilmiş olan faiz oranı, Vakıfbank aracılığı ile sigorta yaptırılması ve açılacak olan Kredili Mevduat Hesabını asgari bir maaş tutarı üzerinden açılmış olması halinde geçerli olur. Vakıfbank kampanya süresi boyunca faiz oranı ve kredi tahsis ücretini değiştirme hakkını haiz tutar. Vakıfbank Eğitim Kredisi için yapılacak olan başvurularda kefil ön şartı aranmıyor olsa da gerek görülmesi halinde Vakıfbank şubeleri tarafından sizlerden kefil talep edilmesi mümkün. Kampanya ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak isteyen kişiler gerek Vakıfbank şubelerine gerek ise Vakıfbank Telefon Bankacılığı numarası olan 0850 222 0 724 numarasını arayarak merak ettiği tüm soruların cevaplarını bulabilir. Yurt dışından arayacak olan kişilerin ise 0090 0850 222 0 724 numarasını araması gerekiyor. Hali hazırda Vakıfbank müşterisi olan kişiler T. C. kimlik numarası ya da kart numarası ile birlikte şifresini kullanarak bankacılık işlemlerini yerine getirebilir.

Üniversite öğrencileri için Vakıfbank tarafından çıkartılmış olan Like Card ve Kampüs kart sayesinde yalnızca size özel olarak sunulmuş olan kampanyalardan faydalanabilir ve yapacağınız alışverişlerde Like Puan ya da World Puan kazanarak bu puanlar bir sonraki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Scroll to Top