Akbank Eğitim Kredisi

is bankasi egitim kredisi 66295

Her geçen gün artan ihtiyaçlar doğrultusunda bireylerin gerçekleştirmiş oldukları tüketim miktarı da hızla artmaktadır. Bu durum her kesimden bireyin nakite olan ihtiyacını arttırıyor. Nakit ihtiyaçlarını hemen karşılayamayacak olan bireyler ise ya bir başkasından borç istiyor, ya senet ile nakit para alıyor ya da her zaman müşterileri için en iyi hizmeti vermeye çalışan bankaların kredi seçeneklerine yöneliyor. Birbirleriyle yoğun bir rekabet içerisinde olan bankalar avantajlı kredi seçenekleri ve birbirinden farklı kredi türleri ile bireylerin dikkatini çekerek kendi müşterileri haline getirmeye çalışmaktadırlar.

Her alanda müşterilerini düşünen Akbank, müşterilerine çeşitli kredi imkanları sağlarken velilerin ve öğrencilerin paraya en çok ihtiyaç duydukları alan olan eğitimi unutmadı. Bu kapsamda eğitim ihtiyaçları için Akbank Eğitim Kredisi ile bireylere destek vermeye başlamıştır.

Akbank Eğitim Kredisi Nedir?

Velilere ve öğrencilere öğrenim süresi boyunca destek olmak isteyen Akbank ilkokul, ortaokul, lise, üniversite öğrencilerinin velilerinin düzenli bir gelirlerinin varlığını ispatlaması ile birlikte, 18 yaşından büyük olan öğrencilerin de düzenli bir gelire sahip olduklarını ispatlamaları ile birlikte başvurarak faydalanabilecekleri eğitim kredisi oluşturmuştur.

Bütün veliler ve öğrenciler Akbank Eğitim Kredisi aracılığı ile eğitim alanı ile ilgili ister yurt ödemelerini, ister harç ödemelerini, kitap ya da bütün kırtasiye harcamalarını gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirler. Bu harcamaları sağlayabilmenin dışında öğrenciler üzerinden gerçekleştirilen sigortalar ile de Akbank öğrenci eğitimini adeta garantiye alarak öğrencinin kesintisiz eğitim alabilmesini hedeflemiştir.

Gelişmiş bir ülkenin eğitimli bireyler ile oluşacağının farkında olan Akbank, hem ülke ekonomisinin hem de ülke geleceğinin her anlamda ilerleyebilmesi için eğitim alanına bulunduğu destek ile büyük katkı sağlamaktadır.

Akbank Eğitim Kredisi geri ödemelerinde de bireylere düşük faiz imkanları ve 48 aya varan vade seçenekleri ile de büyük avantaj sağlayarak eğitim kredisi alımlarında tercih sebebi olan banka olmaktadır. %1.44 olarak belirlenen Akbank Eğitim Kredisi faizi “Okul Ailem Birliği” üyesi velileri için ise çok daha düşük tutularak kendisini daha da avantajlı hale getirmektedir. Kredi tutarının sadece %0.5 i kadar tahsis ücreti alan Akbank kredi ihtiyacı duyan bireylerin en çok tercih ettiği bankalardan olmaya devam etmektedir.

Akbank Eğitim Kredisi ihtiyaç kredileri altında veliler ve 18 yaşını doldurmuş öğrencilere sunulmakla birlikte bu kredinin bireylere getirdiği diğer avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür;

Akbank Sürekli Eğitim Sigortası

Akbank sürekli eğitim sigortası, öğrenci velisinin herhangi bir sebep ile hayatını kaybetmesi ya da öğrenci velisinin öğrenciye desteğini sağlayamayacağı durumlarda yani öğrencinin mağdur durumunun devam ettiği zamanlar içerisinde Akbank tarafından sağlanan bir eğitim güvencesidir. Bu sigorta aracılığı ile öğrenci eğitimine kaldığı yerden maddi hiçbir sıkıntı çekmeden devam edebilecektir.

Öğrenci Ferdi Kaza Sigortası

Okul ile ilgili bir faaliyet gerçekleştiren öğrenci okul içi ya da dışı farketmeksizin oluşan kaza karşısında koruma altındadır. Bu korumaya sahip öğrenci “Acil Yardım Güvencesi” içersinde bulunan bütün imkanlardan hem ücretsiz hem de sınırsız yararlanabilir.

Akbank Eğitim Kredisine Nasıl Başvurulur?

Şube Üzerinden Başvuru İşlemi

Eğitim kredisi adı altında bulunmayan Akbank Eğitim Kredisi, ihtiyaç kredileri içerisinde bulunmaktadır. Akbank Eğitim Kredisi’ni almak isteyen bireyler gerekli şartları yerine getirerek bu kredi için başvuruda bulunabilirler. Akbank Eğitim Kredisi başvurularınızı gerçekleştirebilmek için ise size en yakın Akbank şubelerini ziyaret ederek görevli Akbank personellerinden yardım almanız yeterli olacaktır. Aşağıda bulunan link size en yakın Akbank şubelerine yönlendirecektir.

Size En Yakın Akbank Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

İnternet Üzerinden Başvuru işlemi

Akbank zamanının kıymetini bilen müşterilerini de düşünmüştür. Eğer siz de zaman kaybetmeden Akbank Eğitim Kredisine başvurmak istiyorsanız başvurunuzu internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden gerçekleştirmiş olacağınız Akbank Eğitim Kredisi başvurunuz ön başvuru niteliğinde olmaktadır, bu sebeple başvuru talebiniz olumlu olarak yanıtlandığında size en yakın Akbank şubesine giderek başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. İnternet üzerinden ön başvurunuzu gerçekleştirebilmek için aşağıda bulunan linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Ön Başvurunuzu Gerçekleştirmek İçin TIKLAYINIZ!

Akbank Eğitim Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Akbank Eğitim Kredisine başvuruda bulunabilmek için öncelikli olarak bireylerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerektiğini belirtmekte fayda var. 18 yaşını dolduran bireyler Akbank Eğitim Kredisi başvurusu için gerekli olacak belgeleri hazırlayabilirler. Bu kredi için gerekli belgeleri ise şöyle sıralamak mümkündür.

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Düzenli bir gelirinizin varlığını kanıtlayan gelir belgesi
  • Mühürlü öğrenci belgesi
  • İkametgah belgesi

Eğer eğitiminizi yurt dışında sürdürüyorsanız yukarıda bulunan belgelere ek olarak;

  • Okula kabul belgesi
  • Öğrenci vizesi
  • Okulun banka hesap numaraları

gibi belgeler de talep edilir. Bütün bu belgeler dışında eğer Akbank gerekli görürse başka belge ve bilgileri de talep edebilme hakkını kendisinde saklı bulundurmaktadır.

Bütün bu belgelerle Akbank şubelerinden başvurunuzu gerçekleştirerek başvurunuz onaylandığı takdirde kredinizi alabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi alabilmek için 444 25 25’i aramanız yeterli olacaktır.

Scroll to Top