AKBANK KONUT KREDİSİ

AKBANK ev KREDİSİ

Sizde bir yatırım yapmak istiyor ve bu yatırımınız için elinizde nakit para yoksa bu durumda yapacağınız yatırıma göre sizde konut kredisi alabilirsiniz. Biz sizlere bu yazımızda Akbank konut kredisi hesaplama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Biz sizlere bu sayfada Akbank ev kredisi hesaplama işleminin nasıl yapılacağını almak istediğiniz kredinin aylık ne kadar ücreti olacağını ve alacağınız krediye ne kadar faiz işleneceği hakkında bilgi vereceğiz. Sizde bir yatırım yapmak ve bu yatırım tercihini bir evden yana kullanmak istiyor olabilirsiniz. Ancak tercihinizi yaptınız ve düzenli bir geliriniz varsa bu gelirinizle bir anda ev alma gibi ihtimaliniz de yoksa Akbank konut kredisi imkanından yararlanabilirsiniz. Akbank ev kredisi ile birlikte artık sizde konut almak için uygun faiz oranları ve size uygun taksit sayısı ile birlikte konut kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak ve alacağınız kredinin hesaplamasını yapmak istiyorsanız aşağıda yer alacak olan bilgilerden yararlanın. Biz sizlere aşağıda Akbank konut kredisi hesaplama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Sizde Akbank konut kredisi hesaplama işlemini yapmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken aşağıda yer alan linke tıklamak olacaktır. Daha sonra ise açılacak olan sayfada yer alan işlemleri yerine getirdikten sonra artık siz de Akbank ev kredisi hesaplama işlemini yerine getirmiş olacaksınız. Bu sayfada sizden istenilen bilgiler ise ilk olarak ne kadar konut kredisi almanız gerektiği bilgisi size sorulacaktır. Bu bilgilerden en azı 10.000 TL olmak üzere en fazlası ise 500.000 TL olmak üzere ne kadar konut kredisi almak istiyorsanız o miktarı belirleyiniz. Daha sonra ise yani bir sonraki adımda ise kaç aylık taksitle konut kredisi almak istiyorsanız onu belirleyiniz.

Bu alanda ise en az 12 ay en fazla 120 ay olmak üzere ne kadar taksit yapmak istiyorsanız o süreyi belirleyiniz. Yalnız taksit sayısını her arttırdığınız zaman size verilecek olan anaparadan alınacak olan faizde artmaktadır. Sizde taksit sayısını belirlerken bu durumu göz önünde bulundurunuz. Akbank konut kredisi için faiz Oranı % 1,25, yıllık Maliyet Oranı ise % 15,38’dir. Ayrıca kredi tahsis ücreti 500 TL, ekspertiz ücreti 469,50 TL, taşınır taşınmaz rehin ücreti 153,40 TL, DASK 120 TL ve konut sigortası prim ücreti 180 TL’dir. 

Akbank konut kredisi için istenen belgeler;

  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi
  • Son döneme ait su/elektrik/doğalgaz/telefon faturası veya ikametgah belgesi (Faturalar kişinin kendi adına soyadına düzenlenmiş olmalıdır)
  • Gelir durumunu gösterir belge:
  • Ücretliler: Maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge
  • Serbest Meslek Sahipleri: Vergi levhası
  • Şirket Ortakları: Vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi
  • Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler: Tapu aslı ve fotokopisi
  • Emekliler: Hesap cüzdanı
  • Satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi ve yapı kullanım izin belgesi

Akbank Konut Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top