AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA VE BİREYSEL KREDİ BAŞVURUSU

Herhangi bir durumda nakit ihtiyacınız doğabilir ve böyle bir durumda ise elinizde bir nakit olmayabilir sizde bu durumda yer alıyorsanız ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. İhtiyaç kredisi bizlere nakit ihtiyacımızı gidermek ve bu durumda kaldığımız zaman nakit akışımızı sağlayan bir kredidir. Sizde zor durumda kalmış ve acil bir şekilde nakit ihtiyacınız varsa bu durumda kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Biz sizlere bu yazımızda Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak ve Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini yapmak istiyorsanız haberimizi okuyabilirsiniz. Aşağıda yer alan bölümde ihtiyaç kredisinin nasıl hesaplanacağını anlatacağız.

Sizde herhangi bir durumda nakit akışını sağlamak için acil olarak nakit para ihtiyacınız olabilir. Bu durumda yer alıyorsanız ve hemen nakit bulma ihtimaliniz yoksa sizde ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Biz sizlere bu bölümde Akbank ihtiyaç kredisinin hesaplama işleminin nasıl yapılacağını ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak ve gerekli hesaplama işlemlerini yerine getirmek istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Biz sizlere aşağıda ihtiyaç kredisi hesaplama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız devam eden bölümleri okuyunuz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Sizde Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini yapmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken yazının sonunda yer alacak olan linke tıklamak olacaktır. Aşağıda yer alan linke tıkladıktan sonra ise açılacak olan sayfada yapmanız gereken işlemleri yerine getirdikten sonra artık sizde Akbank ihtiyaç kredisi sorgulama işlemini yerine getirebilirsiniz. Bu sayfada yapmanız gereken işlemler ise şu şekildedir. İlk olarak açılacak olan sayfada ne kadar ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız bu tutarı belirleyiniz. Ancak alabileceğiniz en az kredi miktarı 10000 TL’ dir. Bu ücretin altında ihtiyaç kredisi alamazsınız. Alabileceğiniz en yüksek ihtiyaç kredisi miktarı ise 25000 TL’dir. Bu alanı belirledikten sonra bir sonraki adımda ise yapmanız gereken kaç ay taksitle kredi alacağınızı belirlemek olacaktır. Bu alanda ise en az 9 taksit en çok ise 36 ay taksit yapabilirsiniz. Ancak taksit sayısı arttıkça ödeyeceğiniz faiz miktarı da artacaktır. Bundan dolayı kaç aylık taksit yapacağınızı iyi düşünüp kendinizi ona göre ayarlamanız gerekmektedir.

Akbank ihtiyaç kredisi için;

 • Faiz oranı % 1,25′ dir.
 • Yıllık maliyet oranı ise % 19,37′ dir.
 • Kredi tahsis ücreti 50 TL’ dir.
 • Kredi hayat sigortası prim ücreti 138,20 TL’ dir.
 • Toplam masraf 188,20 TL’ dir.
 • Aylık maliyet oranı %1.62′ dir.

Sizde ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak istiyorsanız sizden istenilen belgeler şu şekildedir ;

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi
 • Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge talep edilebilecektir.
 • Gelir durumunu gösterir belge:
  • Ücretliler: Maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge
  • Serbest Meslek Sahipleri: Vergi levhası
  • Şirket Ortakları: Vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi
  • Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler: Tapu aslı ve fotokopisi
  • Emekliler: Hesap cüzdanı

Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplamak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz