VAKIFBANK TARIM KREDİSİ

vakıfbank tarım kredisi

Birçoğumuz hayatımızda veya iş hayatımızda ihtiyaçlarımızı karşılamak için bankalara kredi talebinde bulunuyoruz. Kredi hizmeti sunan birçok banka mevcuttur. Bu bankalardan birisi de bankacılık sektöründe devlet sermayesine dayalı bankalardan birisi olan Vakıfbank’tır. Bu yazımızda ise Vakıfbank tarım kredisi nedir ve Vakıfbank tarım kredisi başvurusu için nelerin gerekli olduğuna değineceğiz.

Vakıfbank Tarım Kredisi Nedir?

Vakıfbank tarım kredisi, bitkisel üretimden seracılığa, küçük ve büyükbaş hayvancılıktan kümes hayvancılığına kadar çiftçilerin işletme ve yatırım kredisi ihtiyacına yönelik maddi destekte bulunmak amacıyla verilen kredidir.

Vakıfbank tarım kredisi çeşitleri; İşletme kredileri, Yatırım kredileri ve Proje kredileri olmak üzere 3 gruba ayrılmıştır. Vakıfbank tarım kredisi çeşitlerinden herhangi birine eğer şartlarınız uygun ise başvurabilir ve kredinizi alabilirsiniz.

İşletme Kredileri Nelerdir?

Bitkisel Üretim İşletme Kredisi, Süt Hayvancılığı BCH kredisi, Süt Hayvancılığı İşletme Kredisi, Besi Hayvancılığı İşletme Kredisi, Sera İşletme Kredisi, TMO Makbuz Senedi Kredisi, Tarımsal İşletme Kredisi Sözleşmeli Üretim Kredisi ve Organik Tarım Kredisidir.

Yatırım Kredileri Nelerdir?

Traktör kredisi,Araç kredisi,Makine-Ekipman kredisi ve Tarım arazi alım kredisidir.

Traktör kredisi; Yeni alacağınızı veyahut 2. el traktör alımlarınızda (belli koşulları vardır bankanızdan öğrenebilirsiniz.) maddi desteğiniz sağlanması amacıyla sunulan kredi tipidir.

Araç kredisi; İşiniz için 0 km ya da 2.el binek araç alımlarınızda (2. el binek araç için belli koşullar istenmektedir.) maddi desteğin sağlanması amacıyla verilen kredi tipidir.

Makine-Ekipman kredisi; Yeni makine, ekipman, donanım vs. gibi alımlarının maddi desteğinin sağlanması amacıyla kullandırılan kredidir.

Tarım arazi alım kredisi; Çiftçilerin işlerini büyütmek ve genişletmek amacıyla yeni bir arazi alımlarında maddi desteğin sağlanması amacıyla kullandırılan kredidir.

Proje Kredileri Nelerdir?

IPARD Proje Kredisi ve Niyet Mektubu, IPARD Hibe Destekli Yatırım Kredisi, Kırsal Kalkınma Yatırımlarına Yönelik Hibe Destekli Proje Kredisi, Tarımsal Yatırım Kredisidir. Bu krediler ile ilgili detaylı bilgileri herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek edinebilirsiniz.

Kredi Başvuruları İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Vakıfbank kredi başvuruları için aşağıdaki belgeleri krediyi talep edecek çiftçilerden istemektedir. Bu belgeler şu şekildedir;

  • Faaliyet türüne göre ÇKS, ÖKS veya Türkvet Kayıt Belgesi
  • Nüfus Cüzdan fotokopisi
  • İkametgah senedi
  • Tapu fotokopileri
  • Arazi kiralık ise kira sözleşmeleri

Vakıfbank, hasat dönemi ve faaliyet türüne göre ödeme koşullarınızı dikkate alarak uzun vadeli bir şekilde bu kredileri hizmete sunmaktadır. Başvuracağınız kredi tipi ve vade imkanlarını herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Tarım Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top