Yapı Kredi Altın Hesabı Nasıl Açılır?

123 5

Günümüzde bankalar sağladıkları avantajlar, ödeme kolaylıkları, taksit ve kredi seçenekleri ile hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiler. Maaş, kredi kartı başvurusu veya para transferleri için günlük hayatımızda en çok kullandığımız yerlerden biri olan bankalar sundukları imkanları her geçen gün geliştirmekte ve imkanlarına yenilerini eklemekteler. Bu imkanlardan biri olan Altın Hesapları, sunduğu avantajlar ile müşterilerine en iyi hizmet ve güvenliği sağlamayı amaçlamaktadır. Bu yazımızda sizlere Altın Hesabı’nın avantajlarını ve Yapı Kredi Altın Hesabı’nın sunduğu imkanları açıklayacağız.

Altın Hesabı ve Sunduğu Avantajlar Nedir?

Altın uzun yıllardır en iyi yatırım araçları arasında yer almıştır. Vatandaşlar birikim yaptıkları altınları genellikle evlerinde saklamışlar ve bu durum zaman zaman çalınma olayları ile güvenliksiz bir hale gelmeye başlamıştır. Bu durumu göz önünde bulunduran bankalar, müşterilerine sundukları Altın Hesapları sayesinde güvenli bir yatırım yapmalarını sağlamaya çalışmışlardır. Özellikle çalınma ve kaybolma riskine karşı geliştirilmiş olan bu yatırım şekli sayesinde kişilerin işçilik maliyeti ödemeden yatırımlarını en güvenli ve iyi şekilde değerlendirmeleri sağlanmaktadır.

Altın Hesabının sunduğu en büyük avantaj yatırımların banka güvencesine alınmasıdır. Altının gramajının az olması, düşük ayarlı olması veya eski tarihli olması gibi durumları ortadan kaldırmaktadır. Minimum 1 TL karşılığında tutarı gramdan başlayan alım satım işlemlerini gerçekleştirmenize olanak sağlar. Vadesiz Altın Hesap işlemlerini idare etmek de son derece kolay. İnternet şubesinden veya mobil şubelerden hesaplara 24 saat boyunca erişim sağlamak mümkün. Altı Hesabı, mobil ve internet şubelerinden kolaylıkla açılabilir ve döviz alım satımı yapar gibi işlem görebilir.

Yapı Kredi Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Yapı Kredi Bankası’nın sunduğu Altın Hesap, internet ve mobil bankacılık yolu ile açılabilmektedir.  Mobil ve İnternet bankacılığı aracılığı ile menüde yer alan başvurular kısmında yer alan bilgiler doldurularak başvuru yapılabilir. Bunun yanı sıra aynı zamanda Yapı Kredi Şubelerine bizzat müracaat ederek de Altın Hesabı açtırmak mümkün.

Altın Hesabı açtıktan sonra açılan hesabı banka veya kredi kartına tanımlatarak altın havale ve alım satım işlemlerini Yapı Kredi ATM’lerinden gerçekleştirmek mümkün oluyor. Yine mobil ve internet bankacılığı üzerinden Altın Hesabı’nızın tüm işlemlerini yürütebilirsiniz. Altın Hesabı’nda herhangi bir işçilik ücreti ödemenize gerek kalmaz. Altın Hesabı işlemleri ve işlem ücreti ile ilgili detaylar için yazının sonunda yer alan linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Hesap Avantajları Nelerdir?

Yapı Kredi Altın Hesabı’nın sunduğu en büyük avantaj daha önce de belirtiğimiz gibi altınlar için tam güvenlik sağlamasıdır. Yapı Kredi Bankası’nın hizmet politikası ve sunduğu güven sayesinde vatandaşların yatırımları çok daha iyi hale gelmektedir. Diğer yandan işçilik ücretinin alınmaması, kişilerin yatırımlarının daha karlı hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Bankanın özellikle mobil ve internet şubelerinden sunduğu işlem kolaylığı sayesinde hesap hareketleri ve işlemleri çok daha zahmetsiz şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Altın Hesap ile minimum 1 TL tutarında gram altın alım satımı yapılabilmektedir. Banka altının gramajının az olması, tarihinin eski olması veya düşük ayarlı gibi sorunları ortadan kaldırarak, yatırımın her daim karlı olmasını sağlamaktadır. Kısaca, Yapı Kredi garantisinde yapılan yatırımlar hem daha karlı hem de daha güvenli hale gelmektedir. Hiçbir çalınma veya değer düşme sorunu olmadan altın yatırımlarınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.  Yapı Kredi Altın Hesabı açmak için ya da daha ayrıntılı bilgi almak için bankanın resmi sitesini inceleyebilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi Bankası’na bizzat başvuru yaparak da Altın Hesabı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Hesabı Ayrıntılı Bilgi ve Hesap İşletim Ücreti Bilgileri İçin Lütfen Tıklayınız!

Scroll to Top