YAPI KREDİ ESNAF KREDİSİ

YAPI KREDİ ESNAF KREDİSİ

Günümüzde güçlü sermayeniz olmadan iş sektörüne atılmanız ya da tutunmanız pek kolay olmamaktadır. Bu yüzden çoğu insan yeni iş kurmaya cesaret edememektedir. Bankacılık sektörü de bu yüzden esnaf destek kredisi diğer adıyla kobi kredisi adı altında yeni iş kuracak vatandaşlarımıza destek çıkmaktadır. Bankacılık sektörünün güçlü üyelerinden biri olan Yapı Kredi Bankası sağlamış olduğu imkanlar neticesinde müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadır. Yapı Kredi geçmişten günümüze kendini yenileyerek gelmiştir. Çeşitli kampanyalar, kredi çeşitleri gibi birçok hizmetle siz vatandaşların önüne çıkmıştır. Yapı Kredi esnaf kredisi de bu hizmetlerden biridir. Yapı Kredi esnaf kredisi sayesinde iş hayatına atılmayı hedefleyen siz esnaf adaylarına maddi destek sağlamaktadır. İşte bu yazımızda size Yapı Kredi esnaf kredisini anlatacağız.

Yapı Kredi Esnaf Kredisi Nedir?

Yapı Kredi esnaf kredisi tarım, turizm, gıda ve perakende gibi tüm sektörlerde kullanabileceğiniz kobi kredisi ile hizmetinizdedir.

  • Nakit Destek Kredisi

Her türlü işletmenin sermaye yani nakit ihtiyacını karşılamaya yönelik Yapı Kredi esnaf kredisi türüdür. Ayrıca kredi için belirlenmiş bir üst limit yoktur, vadesi ise en fazla 36 ay olarak belirlenmiştir. Yapı Kredi esnaf kredisine başvurmak için en yakın Yapı Kredi şubesine başvurunuz.

  • Makine Donanım Kredisi

Bütün sektörlerde işlev gösteren vatandaşlarımızın faaliyetlerinde kullanacakları sıfır veya 2. el iş makinesi, ekipman, donanım, yedek parça vb. alımlarının maddi desteği amacıyla kullandırılmaktadır. Ayrıca banka genel kredi uygulamalarında geçerli şartlar ile ayda bir, 3 ayda bir ve 6 ayda bir olarak eşit taksitler halinde veya 6 aya kadar ödemesiz olarak ödeme işlemlerini sunmaktadır. Yapı Kredi esnaf kredisi limiti KDV oranı hariç alacak olduğunuz makinenin fatura ücreti kadar olacaktır. En fazlada 60 aya kadar vade fırsatı verilmiştir.

  • Ödemesi Kolay Turizm Kredisi

Turizm sektöründe varlık gösteren ve maddi geliri sezonsal olarak değişkenlik gösteren işletmelerin yatırım ihtiyaçlarını, nakit akışlarına paralel bir ödeme planı ile karşılamak sebebiyle kullandırılmaktadır. Banka kuruluşu genel kredi uygulamalarında geçerli özellikler ile her yıl en az 4 taksit ödemesi olacak şekilde, en fazla yılda 6 aya kadar ödemesiz olacak. Ödeme yapılacak aylar nakit akışına uygun sistemde seçilebilir. Kredide üst limit yoktur, vade ise en fazla 36 aya kadardır.

  • Sezona Hazırlık Kredisi

Turizm hizmetinde faaliyet gösteren otel, pansiyon, acente ve benzeri küçük ve orta büyüklükte işletmelerin turizm sezonunun açılması öncesinde yenileme ve diğer maddi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullandırılır. Banka Yapı Kredi esnaf kredisi uygulamalarında geçerli teminatlar ile ayda bir, 3 ayda bir ve 6 ayda bir eşit taksitler halinde veya 6 aya kadar ödemesiz olarak. Ayrıca bu sektörün nakit akışına uygun esnek geri ödeme seçenekleri de sizlere sunulmaktadır. Sezona hazırlık kredisinde de üst limit yoktur, vade ise en fazla 36 aydır.

  • Taşıt Kredisi

Ticari veya binek olmak üzere tüm araçların maddi desteklerinde kullanılır. Araç rehini ve aylık eşit taksitlerle kolayca Yapı Kredi esnaf kredisine sahip olabilirsiniz. Limit aracın anahtar teslim fiyatının % 80’ine kadardır, vade ise en fazla 48 aydır.

  • Taksi Kredisi

Ticari taksi yenilemesi amacıyla veya ticari araç plakası sahiplerinin başka sebepler için kullanabildikleri Yapı Kredi esnaf kredisi türüdür. Ticari taksinin plaka rehini veya ek teminatları için kredi almanız kolay bir hal almıştır. Geri ödeme işleminiz aylık olarak eşit taksitler haline bölünecektir. Araç yenilme işlemlerinde araç teslim bedelinin % 100’ü diğer ihtiyaçlarda ise ticari taksi plakasının güncel piyasa değerinin % 30’una kadar limit verilmektedir. Vade ise araç yenilemelerinde 48 diğer ihtiyaçlarda 36 ay olarak belirlenmiştir.

  • Franchising Kredisi

Franchising yöntemi ile ticari işlemler üzerinde bulunacak olan veya bir franchising sistemine dahil olan işletmelerin doğabilecek maddi ihtiyacını sağlamak amacıyla kullandırılır. Yapı Kredi esnaf kredisi işlemlerinde geçerli teminatlar ile ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir eşit taksitler halinde veya 6 aya kadar ödemesiz olabilir. İsim hakkı bedeli, dekorasyon, demirbaş alımı vb. maddiyat için tutarın en fazla % 65’i kadar kullandırım işlemi yapılabilir. Vade ise 36 en fazla 36 ay ile sınırlıdır.

  • KOBİ AR-GE Kredisi ve KOBİ AR-GE Yatırım Kredisi

Yeni bir ürün tasarımı, mevcut bir ürünün yenilenip geliştirilmesi, iyileştirilmesi, ürün kalitesi veya standardının yükseltilmesi veya maliyet düşürücü yeni tekniklerin, yeni üretim teknoloji sistemlerinin geliştirilmesi konularında çalışmaları olan KOBİ’lerin, bu süre içerisinde maddi destek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullandırılır. Proje içerisinde yapılan harcama tutarının cinsine göre sürekli kredi, spot kredi veya taksitli kredi olarak kullandırılabilir. Limitte ise yapılan projenin maliyeti esas alınır vadesi de 60 aydır.

  • 2B Arazi Kredisi

2B arazi kredisi, 2B arazisi satın alımı için başvurusu onaylanmış KOBİ ve Tarım segmenti müşterilerimize kullandırılır. Arsa veya tarla ipoteği ile ayda bir ödemeli taksit ile ya da tarım segmenti müşterileri için hasat ödemesi ile kullandırılır. Üst limit bulunmamaktadır. Vade ise 120 ay ile sınırlıdır.

İşte bu yukarıda saydığımız 9 kredi ile esnaf veya kobi olan kullanıcılarımıza Yapı Kredi esnaf kredisi ile destek olmaktayız. bu sistem sayesinde kullanıcılarımız maddi desteği uygun koşullar ile göreceklerdir. Yapı Kredi esnaf kredisi başvuruları için en yakın Yapı Kredi şubesine başvurunuz.

yapı kredi

işte yukarıda gördüğünüz görselde Yapı kredi internet bankacılığı sayesinde Yapı kredi esnaf kredisi başvuru formu görmektesiniz ilgili alanlara T.C. Kimlik numaranız, Cep telefonu, iş telefonu ve sayfa üzerindeki güvenlik kodunu girerek devam butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. İnternet erişiminiz olan her yerden Yapı kredi esnaf kredisi başvuru işlemini yapabilirsiniz. Şimdi size aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak doğrudan Yapı kredi esnaf kredi başvuru sitesine yönlendirileceksiniz.

Yapı Kredi Kobi Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top