YAPI KREDİ KREDİ KARTI BORCU SORGULAMA

YAPI KREDİ BUSİNESS TLCARD

Ülkemizin bankacılık sektöründe özel sermayeye dayalı alanda hizmet sunan bankalarından birisi de Yapı Kredi Bankası’dır. Yapı Kredi Bankası ilk başta insanları kolay konut sahibi olabilmesi amacıyla yola çıkılmıştır. Sonrasında teknolojinin ilerlemesiyle birlikte birçok alanda hizmet vermeye başlamıştır. Bu hizmetlerinden birisi de kredi kartı hizmetidir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere Yapı Kredi kredi kartı borcu sorgulama işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Öncelikle Yapı Kredi kredi kartı borcu sorgulama işleminizi herhangi bir Yapı Kredi Bankası ATM’sinden kredi kartınız yanınızda olması koşulu ile kartınızı ATM’ye okutarak mevcut bakiyenizi, dönem borcunuzu, asgari borcunuz gibi kredi kartınıza ait birçok bilgiye ulaşabilirsiniz veyahut Yapı Kredi kredi kartı borcu sorgulama işleminizi telefon bankacılığı sistemini kullanarak da yapabilirsiniz. Bunun için 444 0 444 numaralı telefonu arayarak sesli menüde sizlerden ilk başta sizden müşteri numaranız telefon bankacılığı şifreniz istenecektir. Sonrasında ise sizden istenen talepleri ve yapmak istediğiniz işlemler için tıklamanız gereken tuşları tıklayarak sizleri gerekli alana bağlayacaktır. Bu arada Yapı Kredi kredi kartı borcu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir ve kartınıza ait limit bilgileri, hesap özeti bilgileri gibi birçok bilgiye ulaşmış olacaksınız. Bunların hiçbiriyle uğraşmak istemiyor iseniz yazımızın devamında sizlere internet şubesi ile Yapı kredi kredi kartınızın borcunuzun ve kredi kartınıza ait bilgilerinize nasıl ulaşabileceğinizi anlatacağız.

Tıklamış olduğunuz bağlantı Yapı Kredi resmi internet sayfası olup aşağıdaki görsele benzer bir sayfadır.

yapı kredi 2

Bu sayfada sizlere göstermiş olduğumuz “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklayarak oradan da “Bireysel” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. “Bireysel” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki görsele benzer bir pencere açılacaktır.

yapı kredi 2 2

Burada sizden istenen bilgileri giriniz (Kredi kartınızın son 6 hanesi, müşteri numaranız, kart şifreniz). Eğer bir internet şubesi Şifreniz yok ise “Şifre Al” seçeneğine tıklayarak internet şubesi şifresi alabilirsiniz ve internet şubesine giriş yapabilirsiniz. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra kredi kartları bölümünden mevcut kredi kartlarınızı görebilir ve bu kredi kartlarınıza ait hesap özetleri yaptığınız harcamaların teker teker tutarlarını, dönem borcunuzu, asgari borcunuzu, kredi kartı limitinizi gibi birçok sonuca ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top