Ziraat Bankası KOBİ Kart Ve Özellikleri

ziraat

Ziraat Bankası geçmişten günümüze birçok alanda müşterilerine hizmet eden, ülkemizin ilk devlet bankasıdır. Kobi Kart, Ziraat Bankası müşterilerinin yararlandığı bir uygulamadır. KOBİ’nin açılımı Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler anlamına gelmektedir. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası Kobi Kart ve özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası KOBİ Kart Nedir?

KOBİ kart, işletme sahiplerinin kar ve verim oranlarının artması ve aynı zamanda büyük işletmeler ile KOBİ’ler arasındaki farkın kapatılması amacıyla Ziraat Bankası müşterilerine kolaylıklar sunmaya devam diyor. Farklı bankalardan kartlar fazlasıyla karışıklığa neden olabiliyor, özellikle KOBİ’ler için bu büyük bir zaman kaybı anlamına geliyor. İşte bu yüzden Ziraat Bankası bütün işlemleriniz için KOBİ kartı kolaylığını gerçekleştirdi. Birden fazla hesabı kontrol etme devrini kapatın diyebiliriz. Çünkü Ziraat Bankası KOBİ kartı için hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği vermekte. KOBİ kartın kredi kartı özelliği ile yurt içinde ve yurt dışında alışveriş yapılabiliyor. Aynı zamanda yapılan alışverişlerde taksit imkânından yararlanabilirsiniz. KOBİ kartınızın banka kartı özelliği ile vadesiz hesaplar üzerinden havale ya da EFT yapabilirsiniz. Aslında herhangi bir banka kartı ile yapılacak aklınıza gelebilecek bütün bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. KOBİ kartınıza bağlanmış olan vadesiz hesapları ve yatırım hesaplarınız ile ilişkili tüm işlemler Ziraat ATM’leri ile yapılabilir. KOBİ kartı sahipleri aynı zamanda kredili mevduat hesabı dahilinde ATM’lerden nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu işleme bakıldığında küçük gibi görülse de kısa süreli nakit ihtiyacı için çok yararlı ve güzel bir yöntemdir.

Kimler Ziraat Bankası KOBİ Kart Kullanabilir?

Küçük ve orta bütçeli bir işletmeniz varsa, Ziraat Bankası KOBİ karta kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmeniz için çevrenizde bulunan en yakın Ziraat Bankası şubesini bulmanız yeterlidir. Ziraat Bankası şubesine belirtilen KOBİ kart başvuru belgeleri ile birlikte gitmeniz halinde başvuru işlemleriniz gerçekleşecektir. Başvuru için gerekli belgeleri şubelerden öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda oturduğunuz yerden daha detaylı bilgiler edinmek istiyorsanız bankalarda sıra beklemeden Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası KOBİ Kart Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Ziraat Bankası KOBİ kart ile borçlarınıza uygun faiz oranları ile erteleme yapabilirsiniz. Bu sayede ödeme yapamadığınız dönemlerde başınıza gelebilecek herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamış olursunuz. Ziraat Bankası KOBİ kartınızla vergi ödemelerinizi, elektrik, su faturalarınızı ve SGK ödemelerinizi otomatik ödeme talimatı ile halledebilirsiniz. Hesabınızda yeterli bakiye olmadığı durumlarda da korkmanıza gerek yok, öyle zamanlarda ödemelerinizi Ziraat Bankası KOBİ kartınızın avans hesabını kullanarak yapabilirsiniz. Ziraat Bankası KOBİ kartı sayesinde fatura kesim tarihlerinde gecikme sorunları ve dalgınlıkla unutulan faturaların faizlerinden kurtulmuş olursunuz. Ziraat Bankası KOBİ kartı avantajlarından en önemlisi ise otoyol ve köprülerde beklemeden geçiş hakkı sunmakta. Bunların yanı sıra temassız kart özelliği ile alışverişlerinizde şifre girmek zorunda kalıp zaman kaybetmezsiniz. Alışverişleriniz daha hızlı ve kolay hale gelmiş olur. Ziraat Bankası KOBİ kartı avantajları saymakla bitmez. İşletme sahibiyseniz, Ziraat Bankası şubelerine giderek bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası KOBİ Kart Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası yaptığı yenilikler ve müşteri memnuniyeti ile adından sıkça söz ettiren bir banka haline gelmiş durumda. Diğer bankalardan ayıran bir özelliği var, devlet bankası olması öncelikli banka olmasını sağlamakta. Bundan dolayı da çoğu vatandaşa hitap edebilme özelliğine sahip. Son zamanlarda özellikle KOBİ’liler için yapılan çalışmalar işletme sahipleri için avantajlı işlemler haline gelmiş bulunuyor. Ziraat bankası KOBİ kartı, kredi kartı ve banka kartı özelliği olarak iki özelliği bir araya getirmiş bir karttır.

Scroll to Top