Ağustos İtibariyle En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Banka Önerisi

faizzz

Bankalar her gün başka fırsatlar ile müşterilerinin karşısına çıkmaktadır. Bankaların sağladığı bu fırsatlar ile kişilerin hayatları daha da kolay bir hale gelir. Hayatı kolaylaştıran bu fırsatlar arasında krediler yer alıyor. Kredilere fırsattan çok hizmet demek daha doğru bir tanıma karşılık gelir. Özellikle kişinin ihtiyacı olduğu zamanlarda yardımına koşan kredileri ülkemizin büyük çoğunluğu kullanmaktadır. Bankaların vermiş olduğu kredi hizmetlerinden en çok kullanılan ve göze çarpan kredi türü konut kredisidir. Konut kredilerinin tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında kişileri ev sahibi yapması yer alır. Bir birikimi olmayan ve kredi çekip konut sahibi olmak isteyen herkes konut kredisine başvurabiliyor.

Konut kredisi bir noktada ev sahibi olmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Özellikle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun yaptığı düzenlemeler sayesinde konut kredileri daha da tercih edilebilir bir duruma geldi. BDDK’nın yaptığı düzenlemelerden konut kredisi almak isteyenleri en çok faiz düzenlemeleri ilgilendiriyor. Konut kredisinde dikkat edilmesi gereken en önemli faktör faiz oranıdır. Konut kredisi yüksek miktarda olduğu için faiz oranı çok önemlidir.

Konut kredisine başvurmak artık çok kolaylaşmıştır. Bankalar internet bankacılığı, internet sayfası, müşteri hizmetleri ve şubeler aracılığıyla konut kredisi başvurunuzu hemen almaktadır. İlk olarak başvurunuz alınmakta ardından kredi almaya uygun olup olmadığınız araştırılır. Bu aşamadan sonra olumlu veya olumsuz olarak da size geri dönüş yapılır. Biz de bu yazımızda Ağustos itibariyle en düşük faizle konut kredisi veren banka önerisi sunacağız.

Konut Kredisi Almak İçin Gerekli Evraklar

  • Kimlik Belgesi
  • Maaş Bordrosu veya Vergi Levhası
  • İkametgah Belgesi
  • Maaş Bordrosu veya Vergi Levhası

Kredi ile alınacak olan konut ile ilgili;

  • Kat Mülkiyeti Tapusu
  • Kat İrtifakı Tapusu
  • Yapı Kullanım İzin Belgesi
  • İnşaat Ruhsatının Fotokopisi

Konut Kredisi Faiz Oranları Neye Göre Değişir?

Konut kredilerinin faiz oranları sürekli olarak değişkenlik göstermektedir. Konut kredileri bankaların vermiş olduğu bir hizmettir. Bu hizmeti bankalar sağlar ve bankalar da serbest piyasada çalışırlar. Serbest piyasada oldukları için bankaların faiz oranları ülkede oluşan ekonomik duruma göre değişiklik gösterir. Ekonomik olarak yaşanan olayların niteliğine göre faiz oranlarında düşüş veya artışlar görülebilir. Bu durumu önceden kestirebilmek için ekonomi konusunda detaylı araştırmalar yapmak gerekir. Faiz oranlarının değişmesinin bir diğer sebebi ise devletin etkisidir. Devlet ülkedeki tüm bankalara faiz oranlarıyla ilgili yaptırımlarda bulunabilmekte ve düzenleme getirebilmektedir. Ekonomik durum nasıl olursa olsun devlet tarafından yapılan bir düzenleme ile faiz oranları değiştirilebilir. Ülkemizde kredilere müdahale eden devlet kurumu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’dur. Faiz oranları düzenlemeleri bu kurum tarafından yayımlanır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) internet sayfasını takip ederek yapılan açıklama ve duyuruları takip edebilirsiniz. Faiz oranlarının değişmesiyle ilgili tüm bildirimler bu kurum üzerinden yapılmaktadır.

Ağustos İtibariyle En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

Ağustos ayı itibariyle en düşük faizle konut kredisi veren bankaları liste halinde sıraladık. Faiz oranları güncel haliyle bu şekildedir. Fakat bankalarda faiz oranlarının vadeye göre değişme durumu söz konusudur. Bu sebeple tercih edeceğiniz bankayla ilgili detaylı bilgi için bankanın şubesini veya internet sayfasını ziyaret ediniz.

Vakıfbank

Vakıfbank konut kredisinde faiz oranı %0,89’dur. Maksimum kredi tutarı 500.000 TL, minimum 5.000 TL. Maksimum vade 120 minimum vade ise 3 ay. Diğer masraflar 1.100,00 TL.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı %0,88’dir. Kredi tutarı ise 5.000 TL – 300.000 TL arasında değişmektedir. Ziraat bankasından aldığınız konut kredisini 3 ay ile 120 ay arası vade ile ödeyebilirsiniz. Kredinin diğer masrafları 833,00 TL tutmaktadır.

Halkbank

Halkbank konut kredisi faiz oranı %0,89’dur. Kredinin diğer masraflarının tutarı 1.105,76 TL. 5000 TL ile 100.000 TL arası kredi tutarı bulunmaktadır. Vadeler ise 3 ay – 120 ay arasındadır.

Akbank

Akbank konut kredisi faiz oranı %0,93’tür. Akbank konut kredisi kredi tutarını öğrenmek için bankaya başvurmanız gerekmektedir. Kredinin diğer tutarları 1.203,40 TL. Vadesi de 3 ay – 120 ay olarak belirlenmiştir.

İş Bankası

İş Bankası konut kredisi faiz oranı %0,90’dır. İş Bankası’nda da kredi tutar miktarını öğrenmek için bankayla iletişime geçmek gerekiyor. İş Bankası konut kredisinde diğer masraflar 1.160,63 TL’dir. İş Bankası’nın maksimum kredi karşılama oranı ise %80’i bulmaktadır.

Garanti Bankası

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı %0,95’tir. Konut kredisinin diğer tutarları 1.210,00 TL olmakla beraber 3 ay ile 240 ay arasında vade bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi Garanti Bankası resmi internet sayfasında bulunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi bankasının konut kredisi faiz oranı %0,90. Konut kredisinin maksimum tutarı 100.000 TL’dir. Kredinin diğer masrafları ise 993,38 TL olmaktadır.

ABank

ABank konut kredisi faiz oranı %0,95 olarak belirlenmiştir. Konut kredisi olduğu için verilecek kredi tutarı minimum 5.000 TL’dir. Kredinin diğer masrafları da 825,00 TL’yi bulmaktadır.

DenizBank

DenizBank konut kredisi faiz oranı %0,97’dir. DenizBank konut kredisinde diğer bankalara nazaran vade oranları yüksektir. Konut kredisinde minimum 3 ay maksimum 300 aya kadar kredi çekme imkanı bulunmaktadır. Kredinin diğer masrafları ise 1.148,68 TL’dir.

Fibabanka

Fibabanka konut kredisi faiz oranı %0,95’tir. Konut kredisinin maksimum tutarı ise 750.000 TL’dir. Kredinin diğer masrafları 955,88 TL tutmaktadır.

QNB Finansbank

QNB Finansbank konut kredisi faiz oranı %0,99’dur. Kredinin maksimum tutarı 125.000 TL, diğer masrafları ise 927,00 TL’dir. 1 ay – 120 ay arası vade olmaktadır.

HSBC

HSBC konut kredisi faiz oranı %1,25, diğer masraflar tutarı da 1.015,00 TL’dir.

ING Bank

ING Bank konut kredisi faiz oranı %1,04, diğer masrafları 972,00 TL olarak belirlenmiştir. 3 ay – 120 ay arasında da vade bulunmaktadır.

Scroll to Top