Anadolubank Bireysel Emeklilik

Anadolubank Bireysel Emeklilik

Genç yaştan itibaren çalışarak yaşlılık dönemimiz ve gelecek nesillerimiz için güvenilir şartlar oluşturmak en temel hedeflerimiz arasında yer alır. Kazancımızla maddi yatırımlar yapmak yani ev, araba, arsa sahibi olmak gibi temel malların yanında ayrıca sabit gelir sahibi olmak da çok önemlidir. Bunun için çalıştığımız yer kamu kuruluşu ya da özel bir kuruluş olsa da devlete bağlı kuruluş olan Sosyal Güvenlik Kurumu yardımı ve denetimi ile aldığımız maaşlardan kesintilere uğrayarak birikim yapmamız sağlanmıştır. Bu birikimi belirlenen olağanüstü şartların dışında uygun çalışamama yaşı geldiğinde tıpkı çalıştığımız dönemde olduğu gibi maaş şeklinde almamız sağlanarak, yaşlılık döneminde ekonomik olarak rahatlığımızı sağlayacak bir sabit gelire sahip oluruz. Bu gelirle çalışamadığımız dönemde rahat şekilde ekonomik özgürlüğümüze sahip oluruz. Bu döneme emeklilik adı verilirken aldığımız maaşa da emeklilik maaşı ismi verilir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de finansal anlamda hayatımıza yön veren en önemli kuruluşlar bankalar olarak göze çarpmaktadır. İlk başta kuruluş amaçları belirli kesimde yer alan kuruluş veya üreticilerin ülke içinde ya da ülke dışında yapacakları ekonomik atılımları destekleyerek onlara finansman anlamında destek sağlamak olarak ortaya çıkmıştır. Fakat teknoloji ve endüstrinin gelişmesiyle birlikte toplum içerisinde yer alan nakit ihtiyacının artmasını fırsata dönüştürerek bireysel bankacılık hizmetleriyle birlikte, bireysel kredi, bireysel kredi kartı gibi birçok alt ürün geliştirerek hedef kitlelerini en alta kadar indirgemişlerdir. Bu bankalardan birisi de Anadolubank olup, bankacılık sektörünün yeni gözde hizmetlerinden birisi olan bireysel emeklilik hizmetini sunan bir bankadır. Bu yazımızda Anadolubank Bireysel Emeklilik hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgileri bulabileceksiniz.

Anadolubank Bireysel Emeklilik Nedir?

Bireysel emeklilik, devletin Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sağladığı emeklilik hizmetlerine yardımcı olarak tasarlanmış ve devletin bu konudaki yükünü hafifletmek amacıyla hizmet veren, devletin de belirli oranlarla katkı payıyla desteklediği, isteğe bağlı olarak işleyen emeklilik hizmetidir. Bu hizmet bankalar yardımıyla topluma sunulmaktadır. Bu bankalardan birisi de Anadolubank’tır. Derin bir mazisi olmasa da günümüzdeki bankacılık hizmetlerine sağladığı uyumla müşterilerinin memnuniyetine sahip olan bu banka son dönemin gözde hizmetlerinden birisi olan Anadolubank bireysel emeklilik hizmetini de güvenilir ve aktif şekilde müşterilerine sunmaktadır.

Anadolubank bireysel emeklilik hizmetlerinden 18 yaşını doldurmuş fiil ehliyetine sahip herkes faydalanabilir. Diğer bankalarda da olduğu gibi Anadolubank bireysel emeklilik sisteminde en az 10 yıl kayıtlı bulunan müşteriler, 56 yaşını doldurduktan sonra emekli olmaya hak kazanırlar. Anadolubank bireysel emeklilik koşullarını tamamlamış olan bireyler prim yatırdığınız dönem içerisinde yapmış olduğunuz birikimin ister tamamını, ister bir bölümünü toplu olarak alabildiğiniz gibi aylık maaş şeklinde de eşit miktarda bölebilirsiniz. Yapacağınız prim ödemelerinde devlet katkı payı olarak size % 25’lik destek sunmaktadır. Kaktı paylarınızı belirlediğiniz fonlarda değerlendirebilirsiniz. Anadolubank A.Ş., Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş ve NN Hayat ve Emeklilik A.Ş.’nin bireysel emeklilik acentesidir. Anadolubank bireysel emeklilik ürünleri hakkında bilgi almak ve bankaya ait bireysel bankacılık hizmetlerine başvuruda bulunmak için en yakın Anadolubank şubelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Anadolubank Bireysel Emeklilik İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top