Bank Pozitif Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

bankpozitif kredi hesaplama tablosu

Duyulmamış bir banka olan Bank Pozitif 2002 yılından itibaren ülkemizdeki bankalar arasında yerini almaya başladı. Kendilerini yeni nesil bankacılık sloganı ile tanıtan ve Türkiye’de ilk olan bu yöntemi sayesinde kredi işlemlerinde şubeye gitmeyi gerektirmeden internet bankacılığı üzerinden yapabilmeyi sağlamaktadır. Bununla da kalmayıp kredi talebinize birkaç dakika içinde yanıt geliyor. Eğer krediniz onaylandı ise vereceğiniz adrese banka görevlilerinin gelmesi ile gerekli belgeleri size imzalatıyorlar ve sonrasında ise vereceğiniz hesaba kredi paranız yatırılıyor. Diğer bir deyişle bu duruma ‘Adrese Teslim Kredi’ de denilmektedir. Yukarıda şubeye gitmeyi gerektirmeden demiştik ve görüyoruz ki bu banka olağan banka anlayışının dışına çıkarak müşterilerine yeni bir deneyim yaşatmaktadır. Bank Pozitif’te işlerin hepsi böyle yürüyor diyemeyiz, tabii ki isteyen müşteriler şubeye giderek de kredi başvurularını yapıp belgelerini orada kendileri imzalayabilir. Ancak Bank Pozitif’in diğer bankalar gibi her ilde en az bir tane şubesi olduğu düşünülmemelidir. Bank Pozitif’in Türkiye genelinde toplam 19 şubesi bulunmaktadır. Bu yüzden Bank Pozitif’in çoğu işlemi internet bankacılığı üzerinden gerçekleşiyor diyebiliriz.

Bank Pozitif Kredi Faiz Oranları ve Vadeler

Bank Pozitif faizleri %1,45 oranı ile başlar. İhtiyaç ve taşıt kredilerinde 36 aya kadar vade yapılırken, konut kredisinin vadesi 120 aya kadar sürdürülmektedir. Ayrıca ihtiyaç kredisi en fazla 50.000 TL olabilmekte. Bank Pozitif ihtiyaç kredisi başvurusunda teminat göstermek zorunlu değildir. Tüm bu durumlar göz önüne alındığında müşterilere ödeme kolaylığı sağlayarak onları da zor durumda bırakmak istemediklerinden kaynaklanmaktadır şeklinde düşünülür.

Bank Pozitif Kredi Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

Kredi başvurularınızı Bank Pozitif’in internet sitelerinden yapabilmektesiniz. Dakikalar içinde kredinizin onaylanıp onaylanmadığı cevabı gelmekte. Herhangi bir durumda uzun süre kredinizin onaylandığı ya da onaylanmadığı bilgisi size henüz ulaşmadıysa Bank Pozitif müşteri hizmetlerini  444 4 365 numarasını arayarak ulaşıp başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bank Pozitif Kredi Takibi

Bundan sonra müşteriler kredi takibini nasıl yapar ya da başka herhangi bir işlem var mı? Her şeyin internet üzeriden takip edilebildiği günümüz sanal dünyasında bankanın internet sitesi tarafından da kredimizin durumunu öğrenebiliriz. Öncelikle kredimiz onaylanırsa ve onaylandığı bilgisi bize ulaşırsa yapmamız gereken birkaç basit işlem bulunmaktadır. İlk olarak karşımıza çıkan sayfadaki kredi sözleşmesini onaylamak gerekmektedir. Burada ufak bir hatırlatma yapmak gerekebilir, sözleşmeyi iyice okuyup onaylamanızda yarar vardır, aksi halde istemediğiniz sonuçlar başınıza gelebilir. Sonrasında kredinizin taksit sayısını, ödeme gününü ve aylık ne kadar ödeyeceğinizi hesaplayarak doğru bir şekilde yazdığınız takdirde krediniz hakkındaki geri ödeme planını siz oluşturabilirsiniz. Bu planı oluşturduktan sonra karşınıza çıkacak olan Bank Pozitif Kredi Hesaplama Tablosu ile krediniz hakkında pek çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu planlamayı yaptıktan sonra kredinizin hangi hesaba yatırılmasını istiyorsanız gerekli hesap bilgilerinizi giriyorsunuz. Sözleşme dışında bu bilgilerinizi girdikten sonra müşteri haklarınızın bulunduğu bir bilgilendirme formu karşınıza gelecektir. Tabii ki sözleşmede olduğu gibi bu formu da detaylıca okumanız önerilmektedir. Bu formda istenilen soruları cevapladıktan ve formu onaylama işlemini bitirdikten sonra bir sonraki aşamaya geçilebilecek duruma gelinir. Sıradaki aşama adres ve telefonunuzu doğrulamanız. Burada doğru bilgi yazmanız önemli bir durumdur, çünkü kredi işlemleri sırasında bankaya gidilmeyeceği için belgelerin evinize gelip imzalatılacağından bahsetmiştik. İstenilen ve doğrulanması gereken bilgileri bildirdikten sonra uygun olduğunuz bir tarihi ve saati bildirmeniz gerekiyor, yine belgelerin imzalatılması gerekliliğinden yetkili birinin eve gelmesi için bir nevi randevu veriyorsunuz. Tüm bu bilgileri verdikten sonra verdiğiniz adrese, seçtiğiniz gün ve saatte belgeleriniz size imzalatılmak üzere ulaştırılacaktır. Kredinizi kullanmak için belgeleri imzalamayı beklemek zorunda değilsiniz. Krediniz verdiğiniz hesaba yatırıldığı andan itibaren kullanıma hazır durumdadır.

Her şey internet üzerinden tamam ama bu kredinin geri ödemesini nasıl yapacağız dediğinizi duyar gibiyiz. Bank Pozitif’in her şehirde şubesi olmadığını, Türkiye genelinde toplam 19 şubesi olduğunu yukarıda belirtmiştik. İşte bu durumda aracı bir banka ya da kurum olması gerekiyor. O durumda farklı yollar ile şekillenebiliyor. Açıklamak gerekirse istediğiniz herhangi bir bankadan kredi taksitinizi EFT işlemleri ile yatırabilirsiniz. Bunun yanı sıra PTT ve Deniz Bank şubelerinden kredi taksitlerinizi masrafsız şekilde ödeyebilirsiniz.

Yazımızı toparlayacak olursak gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve güvenmek zorundayız. İlerleyen yıllarda internet üzerinden kredi çekmek ve imzalanacak belgelerin evlere ulaştırılması daha yaygın bir hale gelebilir. Teknoloji geliştikçe insanlar tembelleşiyor. Ancak yoğun çalışan insanlar için de kolaylıklar sağlamaktadır. Bank Pozitif’in biz müşterilerine sağladığı yarar da budur. Krediye başvurma, faiz oranları, ödeme kolaylığı ve geri ödemedeki kolaylıklar göz önüne alındığında nakit paraya ihtiyaç duyan bireylerin kredi için ilk başvurması gereken bankalardan biri olduğu düşünülebilir. Sizin de kredi çekmeye ihtiyacınız varsa tercihleriniz arasında mutlaka Bank Pozitif olmalı. Bunun yanı sıra kredi başvuru sonucunuzu öğrenmenin internet üzerinden kolayca takip edilebileceğini de unutmayın.

Bank Pozitif Kredi Başvurusu için TIKLAYINIZ.
Bank Pozitif Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Scroll to Top