BANKPOZİTİF KONUT KREDİSİ

ŞEKERBANK KONUT KREDİSİ

Konut almak istiyor ancak yeteri kadar nakit paranız yoksa bu durumda ortaya çıkacak olan nakit ihtiyacınızı kredi çekerek karşılayabilirsiniz. Bu durumda kredi alabileceğiniz kurumlardan birisi de Bankpozitif’tir. Sizde Bankpozitif konut kredisi hesaplama işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Biz sizlere bu yazımızda Bankpozitif konut kredisi hesaplama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz. Tüm bunların yanında ise ödeme planı, faiz oranı ve gerekli evraklar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bankpozitif Konut Kredisi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Sizde Bankpozitif konut kredisi hesaplama işlemini yapmak ve ödeme planı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken yazının sonunda yer alacak olan linke tıklamak olacaktır. Linke tıkladıktan sonra ise açılacak olan sayfada ilk olarak kredi türü yazan alanda konut kredisini belirleyiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra ise bir sonraki adımda yapmanız gereken işlem ise ne kadar kredi çekmek istiyorsanız bu tutarı belirlemek olacaktır. Bu işlemi de yerine getirdikten sonra bir diğer adımda yapmanız gereken Bankpozitif konut kredisini ne kadar sürede ödemek istiyorsanız onu belirlemek olacaktır.

Bankpozitif konut kredisi için uygulanacak olan faiz oranları ise şu şekildedir;

 • Konut kredisi için uygulanacak olan faiz oranı % 0.99’dur.
 • Kredi tahsis ücreti ise kredi tutarının % 0.50′ si olarak hesaplanır.
 • Konut kredisi için alınacak olan ekspertiz ücreti ise 425 TL olarak hesaplanır. Bu ücret standart apartman dairesi baz alınarak hesaplanan ekspertiz ücretidir. Diğer taşınmazlara uygulanacak olan ekspertiz ücretleri ise şöyledir; Bağımsız bölüm niteliği kazanmış konut, ofis veya konut amaçlı müstakil binalarda 1-250m² arası için 425 TL 251-500m² arası için 531 TL, 501 -1.000m² arası için 637 TL, 1.001-5.000m² arası için 956 TL, 5.001m² arası ve üzeri için 1.487 TL’dir. Dükkan, plaza, iş merkezi, alışveriş merkezi vb. 1-100m² için 467 TL, 101-500m² için 552 TL, 501-2.000m² için 680 TL, 2.001-5.000m² için 1.062 TL, 5.001-20.000m² için1.487 TL, 20.001m² ve üzeri için 1.700 TL’dir.
 • Taşınır taşınma rehin ücreti ise 142 TL olarak alınır. Taşınır ve taşınmaz rehin tesis ücretine BSMV dahil olup, her bir işlem için uygulanmaktadır.
 • Üçüncü kişilere ödenen ücretler ise yine 142 TL olarak hesaplanır. Üçüncü kişilere ödene ücret ise kredi kullandırımı için müşteri ziyaret bedelini ifade eder. Bedel tüm kredi tutarları için standarttır.
 • DASK primi ise 100 TL olarak tahsil edilir. DASK primi ise kredi miktarına, müşterinin; yaşına, mesleğine, teminata konu evin; bulunduğu lokasyona, m² büyüklüğüne, yapı tarzı vb. şartlara göre farklılık göstermektedir.
 • Aylık toplam maliyet oranı % 1.68 olarak hesaplanır.
 • Yıllık toplam maliyet oranı ise % 20.17 olarak hesaplanır.

Bankpozitif konut kredisi için gerekli olan evraklar ise şu şekildedir;

 • Nüfus Cüzdanı
 • İkametgâh veya fatura
 • Gerekli görülmesi durumunda ikinci kimlik veya gelir belgesi talep edilebilir. Belirlenen gerekli evrakların tamamlanmaması durumunda kredi kullandırımı yapılmayacaktır.
 • Yine gerekli görülmesi durumunda son üç ay içinde düzenlenmiş ikametgâh belgeniz veya son üç ay içinde adınıza düzenlenmiş elektrik, doğalgaz veya su faturası gibi sabit bir fatura.

Bankpozitif Konut Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top