CardFinans Kredi Kartı Limit Arttırma

CARDFİNANS

QNB Finansbank tarafından çıkartılmış olan CardFinans kredi kartı müşteriler tarafından sahip olduğu birçok avantaj nedeni ile tercih edilmektedir. Kimi kişiler ise bu fırsatlardan daha fazla yararlanmak isteyerek limit arttırma işlemlerini gerçekleştirmek istemektedirler.

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Kredi kartı limiti kişilerin gelir durumlarına göre belirlenir. Bu konu ile ilgili olarak yayınlanmış olan yasal mevzuatlar doğrultusunda bireyler gelir durumlarını belgeler ile kanıtladıkları ve bankaya verdikleri takdirde bankalar tarafından yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda bireylerin sahip oldukları kredi kartları için bir limit belirlenecektir. Yasal düzenlemelerin gerekliliği olarak hangi bankada olursa olsun kredi kartı limiti, kredi kartı sahibinin ilk yıl aylık ortalama net gelirinin 2 katını ve sonraki yıllarda da aylık gelirin 4 katını geçemez. Bu kural hangi bankayı ve hangi kredi kartını kullanıyor olursanız olun geçerli olacaktır. Bireyler çeşitli fırsatlardan faydalanmak için kredi kartlarının limitini arttırmak isterler. Kredi kartı limitinin arttırılmasının ardından kredi kartına ait olan ödemenin asgari bölümü için kart sahibinin kredi kartı limitinin 3’te 2’sini ödeyebilecek bir gelir düzeyine sahip olması gerekmektedir. Zira bankalara verdikleri paranın geri dönüşünün de olmasını isteyeceği bu şekilde kurallar koyar.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Giderek üzerindeki ilgi artan kredi kartları, bireylerin normal almaya bütçesinin yetmeyeceği şeyleri taksit, indirim ve buna benzer fırsatlar ile birlikte almasına yardımcı oluyor ve ilk bakışta bu kişilerin sırtlarındaki yükü hafifletiyor. Fakat bireyler kredi kartı limitlerini arttırırken dikkatli olmazlarsa günümüzde de benzerine oldukça fazla kez rastladığımız kredi kartı borç batağına düşebiliyorlar. Bu nedenle de özellikle kredi kartı limitini arttıran kişilerin bu noktaya dikkat etmesi gerekir.

Kredi kartı limiti kart sahibi tarafından yapılacak olan talep ile birlikte bankalar tarafından hazırlanmış olan koşullar göz önünde bulundurularak yapılacak olan değerlendirmenin ardından kredi kartı limit arttırma talebinde bulunan kişiye geri dönüş yapılması ile birlikte bir sonuca varmaktadır. Bazı kişilerden sahip oldukları gelir durumunu beyan etmeleri istenir. Kredi kartı limitini arttırmak için hem borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemeli hem de bu borçları karşılayacak bir gelire sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu hususta bireyin sahip olduğu kredi notuna da bakılmaktadır. Kredi kartı limitini arttırmak isteyen kişilerin borçlarını ne sıklıkla ödediklerine bakılmakta ve buna göre değerlendirmeler yapılmaktadır. Kredi kartı limiti arttırma talepleri ve işlemleri oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşebilir bir hale gelmiştir. Bu işlem genellikle en geç 2 gün içerisinde sona ermektedir. Daha sonra da talep ile ilgili geri bildirim kart sahibine olumlu ya da olumsuz bir şekilde yapılmaktadır.

CardFinans Kredi Kartı Limiti

Kredi kartı limiti hem yurt için hem de yurt dışı harcamalarında ve bununla birlikte nakit çekim işlemlerde kullanılmak için belirlenmekte olup, kişiye özel olan ve sahip olunan tüm QNB Finansbank bireysel kredi kartlarında geçerli olan ortak bir sınırdır. CardFinans için iki farklı limit belirlenmiştir. Bunlar standart limit ve acil limittir.

Standart Limit

Standart limit yurt içi, yurt dışı ve nakit çekim işlemlerde kullanılmakta olan bir limittir.

Acil Limit

Acil limit, yalnızca hastanelerde, otomatik fatura ödeme talimatlarında ve CardFinans Ekstre Güvencesi sigortasına ait prim ödemelerinde kullanılabilmekte olan ek limit ve standart limit toplamından oluşan bir limittir. Ek limit, banka tarafından yapılacak olan değerlendirmelerin ardından belirli müşterilerin kartlarına kendi bilgileri dahilinde tanımlanır.

CardFinans Kredi Kartı Limiti Nasıl Öğrenilir?

Carfinans kredi kartı limitini öğrenmek isteyen kişilerin Çağrı Merkezini, Çağrı Merkezi sesli yanı sistemini, İnternet Bankacılığını, QNB Finansbank resmi internet sitesinde yer alan Kart İşlemlerim menüsünü, cep şubesini ya da ATM’leri kullanabilir.

Limit Artış Talebi Nasıl Yapılır?

CardFinans Kredi Kartı Limit Arttırma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler Çağrı Merkezini, İnternet Bankacılığını ve LIMIT yazdıktan sonra 2273’e mesaj göndererek limit arttırma talebinde bulunabilirler. Bu kısa mesaj için kullanılmakta olan GSM operatörü tarafından belirlenmiş olan kısa mesaj ücretine göre ücretlendirilirsiniz. Bu mesajın ardından banka tarafından yapılacak olan değerlendirmeye göre sizlere limit arttırma talebinize ilişkin bir teklif yapılır. Daha sonra siz de bu teklifi değerlendirebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı numarası olan 0850 222 0 900 numarasını arayabilir, Finansbank ve CardFinans resmi internet sitesine girerek İnternet Şubesine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca QNB Finansbank şubelerine giderek de limit arttırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Periyodik Limit Arttırım Talimatı Nedir?

CardFinans tarafından sunulmuş olan bu uygulama ile birlikte kredi kartı limitinizi düzenli bir şekilde değerlendirmeden geçirilerek limit artışının mümkün olması halinde 15 gün önceden arttırılabilecek olan limit ile ilgili olarak farklı bir talebiniz olmaması halinde bankaya kolay bir şekilde limit arttırma talimatı verebilirsiniz.

Periyodik limit arttırma talimatına sahip olan kişilere limit arttırımı gerçekleşmeden önce bilgi verilmekte ve bir itiraz olmaması halinde banka tarafından yapılacak olan son değerlendirmenin ardından limit artışı gerçekleştirilmektedir. Limit arttırma talebini reddetmek isteyen kişilerin Hayır yazdıktan sonra 2273’e kısa mesaj göndermesi ya da 0850 222 1 901 numarasını arayarak dönem içinde limit artışı isteyip istemediğini iletmesi gerekmektedir. Periyodik limit artışı talepleri istenildiği takdirde Çağrı Merkezi aracılığı ile iptal edilebilmektedir.

Scroll to Top