ING Bank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

kredi kartı ücretleri

Doğrudan bankalar ile olmasa da bankaların sunmuş olduğu araçlar sayesinde kişiler, bankaları hayatlarında bulundururlar. Bankaların sunmuş olduğu hizmetler ülkemizde çeşitlilik gösterir. Bu hizmetlerden bir tanesi olan kredi kartları günümüzde hayli fazla kullanılıyor. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de yaklaşık 58 milyon kredi kartı bulunuyor. Bu sayının Türkiye nüfusu düşünüldüğünde hayli fazla olduğu ortadadır. Ülkemizde genellikle kişiler birden fazla kredi kartı sahibi olarak ve bu kredi kartlarını çeşitli harcamaları için ayrı ayrı kullanıyor. Kredi kartı seçiminde kişiler çeşitli kriterlere dikkat ederler. Bu kriterler bankalar tarafından oluşturulur ve bankalar bu sayede müşteri çekerler.

Türkiye’de bankacılık sektöründe söz sahibi olan ING Bank, 2007 yılında Oyak Bank’ın %100 hisselerini satın almış ve 2008 yılı içerisinde Türkiye’de bankacılık hayatına girmiştir. Oyak Bank gibi yıllarca Türkiye’de bankacılık alanında hizmet vermiş bir bankayı devralması, ING Bank için kuvvetli bir alt yapı anlamına gelmiş ve hizmetlerini bu kuvvetli alt yapısı sayesinde daha iyi sunmuştur. ING Bank bahsi geçen hizmetleri ve daha fazlasını müşterilerine sunuyor. Bu yazıda ING Bank hizmetlerinden olan kredi kartlarından bahsedilecek, nasıl başvurulacağı konusunda bilgilendirme yapılacak ve başvuru sonucu öğrenme yollarında bahsedilecektir.

ING Bank Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

ING Bank da Türkiye’de hizmet veren birçok bankanın yaptığı gibi, farklı alanlara özel çeşitli kredi kartı hizmetleri sunar. Genel olarak ING Bank kredi kartları kişinin hayatını birçok konuda kolaylaştırır. Bunların en önemlisi nakit para taşıma zorunluluğunun ortadan kalkmasıdır. Bu sayede yapılan alışverişlerde acaba param yeter mi kaygısından uzak kredi kartı ile kolayca alışveriş yapılabilir. Tabi yine de kararınca harcama yapmalı ve dikkatli olunmalıdır.

Kişilerin yanında nakit para taşımaması güvenliğin olmadığı anlamına da gelir. Yüklü harcamalar olsun az harcamalar olsun ING Bank kredi kartları sayesinde nakit para taşımak gerekliliği yoktur. ING Bank kredi kartlarının diğer bir avantajı ise internet harcamalarını mümkün kılmasıdır. İnternet üzerinden alışveriş yaparken sitenin güvenli olup olmadığı kontrol edilmeli, bu konuda dikkatli olunmalıdır. Kredi kartlarının sağladığı diğer bir avantaj ise taksit imkanı sağlamasıdır. Belirli alanlar hariç, internetten veya normal yapılan alışverişlerden taksit imkanı olmaktadır. Bu sayede ödemelerinizi parça parça yapabilir, sunulan aralıklar içinde taksit sayısını istediğiniz kadar uzatabilir ve rahat ödeme yapabilirsiniz. Tabi burada da dikkat edilmesi gereken nokta taksite güvenip fazlasıyla yüklü alışverişler yapmaktır. Bu duruma dikkat edilmeli, harcamalar yapılırken uzun vadede düşünülmelidir. ING Kredi kartlarının sunmuş olduğu başlıca kolaylıklar bunlardır. Bunların yanı sıra fatura ödemeleri gibi çeşitli ödemelerde de kredi kartları kullanılabilir, unutma riskini ortadan kaldırmak için otomatik ödeme talimatı verilebilir.

ING Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank’ın birçok kredi kartı çeşidi vardır. İhtiyacınıza ve kullanacağınız alana uygun bir kredi kartı seçmek için ING Bank internet sitesini ziyaret edebilir, detayları öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra ING Bank şubelerine giderek müşteri temsilcilerinden yardım alabilir, size en uygun ING Bank Kredi Kartı’nı belirleyebilirsiniz. Bunun için aşağıda verilen internet sitesi üzerinden size en yakın ING Bank şubesini bulmanız gerekir. Ayrıca ING Bank Telefon Bankacılığı ile 0850 222 0 600 numarasını arayarak ilgili müşteri temsilcisine bağlanıp bilgi alabilirsiniz. ING Bank bazı kredi kartı çeşitleri ile ön plana çıkar. Bunları ING Pegasus Premium Kart, ING Pegasus Classic Kart, ING Bonus Card, ING Nakit Kart ve Light Kart şeklinde sıralamak mümkündür. Bu kartların avantajlarını incelemek için asağıdaki bağlantıya tıklayabilir, yine aynı sayfa üzerinden internet üzerinden başvuru yapılabilen kartlara başvurabilir, diğerleri için ilgili başvuru yöntemini öğrenebilirsiniz.

ING Bank Kredi Kartlarını İncelemek ve Başvurmak için TIKLAYINIZ!

En Yakın ING Bank Şubesi için TIKLAYINIZ!

ING Bank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Kendinize uygun bir kredi kartı seçip başvuru işlemlerinizi yaptıktan sonra yapmanız gereken beklemektir. ING Bank yetkilileri bu esnada başvurunuzu inceler ve olabildiğince en kısa sürede size geri dönerler. Başvurunuz uygun ise kredi kartınız onaylanır ve ING Bank Kredi Kartı sahibi olursunuz. Bekleme esnasında başvuru durumunuzu öğrenmenizin birkaç yolu vardır. Bu yollar telefon ve şubeler ile olmak üzere sıralanabilir. Telefon ile kredi kartı başvuru sonucu öğrenmek için 0850 222 0 600 numaralı ING Bank Telefon Bankalıcılığı’nı arayarak ilgili tuşlamalar sonucu bu konuda yetkili bir müşteri temsilcisine bağlanabilir ve bağlandığınız müşteri temsilcisinden kredi kartı durumunuzu öğrenebilirsiniz. Bu yol hatların yoğunluğundan kaynaklı biraz uzun sürebilmektedir, kişilerin bunu bilmesinde fayda vardır. Diğer yöntem ise en yakın şubeye giderek müşteri temsilcisinden kredi kartı başvurunuzun durumu hakkın bilgi sahibi olmanızdır.

Scroll to Top