HSBC Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Zamanla değişen ve gelişen birçok durum vardır. Bu değişimlerin birçoğu insan hayatını oldukça etkilemekte ve daha çok kolaylaştırmaktadır. Teknolojideki gelişmelerden birçoğu da insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik olup değişim sağlamaktadır. Teknolojideki bu gelişme ile birlikte artık birçok işlemimizi internet üzerinden kendimiz yapmaktayız. Durum böyle olunca da yeni uygulamalar ortaya çıkmakta ve geliştirilmektedir. Böylelikle eski kullanılan yöntemler tercih edilmemeye, yeni uygulamalar yakından takip edilmeye başlanmıştır.

Birçok işlem gibi banka işlemlerinin bazıları da internet üzerinden yapılmakta ve böylelikle artık bankaya gitmeye gerek kalmadan kendi işlemimizi kendimiz yapabilmekteyiz. Kredi sorgulamaktan kredi kartı başvurusu yapmaya kadar daha çok sayıda işlem ve başvuru internet üzerinden kolaylıkla yapılmakta ve sonuç alınmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan kredi kartları artık hayatımızda büyük bir yer kaplamaktadır. Bu nedenle kredi kartları ile alakalı işlemleri daha kolay nasıl yapabileceğimize dair ayrıntılı bilgiler edinmemizde fayda vardır. HSBC bankası kredi kartı başvuru sonucu öğrenmek de bunlardan sadece birisidir, biz de sizlere bu yazımızda HSBC bankasının kredi kartı başvuru sonucunu nasıl öğreneceğiniz konusunda sizlere ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

Kredi Kartı Nedir, Ne İşe Yarar?

Kredi kartı birçok insanda bulunan bir hizmet aracı haline gelmiştir. Birçok insanın kullanmayı tercih ettiği kredi kartları artık her alanda kullanmaktadır. Alışverişlerde vazgeçilmez olan kredi kartı kullanımı için öncelikle bir kredi kartına sahip olmamız gerekmektedir. Bu nedenle de ilk olarak kredi kartı başvurusu yapılmalı ve eğer uygun bulunursa kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Alışverişlerinizde nakit para yerine artık kredi kartınızı kullanmakta ve kredi kartınız borç ödeme günü geldiğinde toplu olarak borcunuzu ödüyorsunuz. Eğer borç tutarınızı ödeyemiyorsanız size asgari ödeme imkanı da sağlanmaktadır fakat borçtan kalan miktara bankanın belirlemiş olduğu faiz oranı doğrultusunda faiz yapılmaktadır. Kredi kartı kullanarak bu şekilde çeşitli ürünlere taksitli şekilde de alabiliyorsunuz, bunu bazen vaade farkı ödeyerek bazen de peşin fiyatı üzerinden yapabiliyorsunuz.

Kredi kartları sizlere belirli limitte veriliyor ve sizler de bu doğrultuda hareket ediyorsanız. Ödemeleriniz ve geliriniz dikkate alınarak limit arttırımına da gidilebilmektedir. Bunlar kredi kartı kullanımı ile alakalı oldukça ayrıntılı bilgilerdir. Söylediğimiz gibi kredi kartına sahip olabilmek için hangi bankanın kartını istiyorsanız o bankaya çeşitli şekillerden biriniz seçerek başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvuruları artık internet üzerinden hızlı bir şekilde yapıyor ve kolaylıkla sonucu öğrenebiliyorsunuz.

HSBC Advantage Bireysel Kredi Kartı Nedir?

HSBC bankasına ait kredi kartlarına da bu şekilde sahip olabiliyorsunuz. HSBC Advantage bireysel kredi kartı müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda HSBC bankası tarafından hizmete sunulan bir kredi kartıdır. Bu kart ile kolay alışveriş, nakit avans ve fatura ödeme talimatı ile düzenli bir şekilde faturalarını ödeyebiliyorsunuz. HSBC müşterileri bu kredi kartına sahip olmak istediklerinde bankanın hazırladığı ekranlar üzerinden başvurularını yapabilmektedir. Başvuru yapan kişiler kredi kartı başvuru sonucu hakkında bilgi almak istedikleri zamanda internet, telefon bankacılığı veya HSBC banka şubelerine gidebilmektedir.

Hsbc Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

HSBC bankası kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişilerin birçok yolu vardır. Bunlardan ilki ise telefon ile müşteri hizmetlerinden bilgi almaktır. 0850 211 01 11 numaralı telefon bankacılığını kullanabilirler, HSBC telefon bankacılığı sesli yanıt sisteminden sonra kredi kartı başvurusu menüsüne yönlendirildikten sonra telefonun diğer ucundaki görevli ile gerekli diyaloğu kurarak kredi kartı başvurunuzun sonucu hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Günümüzde çok fazla tercih edilmese de HSBC bankası kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmenin başka bir yolu da HSBC banka şubelerine gitmektir. Banka şubelerinde hizmet veren bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi size istediğiniz tüm bilgileri detaylı olarak verebilmektedir. Bunun için yapmanız gereken ise bankaya giderken yanınıza T.C. kimliğinizi almak ve bankaya gittiğinizde sıra almaktır. Sonrasında temsilci ile yapacağınız görüşme ile sonucu öğrenebilirsiniz.

Bu iki seçenek dışında HSBC bankası kredi kartı başvuru sonucunuzu en kolay ve çok tercih edilen bir yöntem olan internetten sorgulayarak yapabilirsiniz. HSBC müşterilerinin çok fazla kullandığı başvuru ekranlarından birisi olan “Bireysel HSBC” ekranı birçok işlem için bizlere yardımcı olmaktadır. Bu ekranda sizlerden birkaç bilgi istenmektedir, bu bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizde kredi kartı başvuru sonucuna ait tüm bilgileri göreceksiniz. Bu ekranda sizlerden iki tip sorgulamadan birisini seçmeniz istenmektedir.

İlki T.C. kimlik numarası ve cep telefonu ile sorgulama ikincisi ise barkod numarası ile sorgulamadır. Başvuru sorgulaması yapmak için sorgulama tipini seçmeniz gerekir ve seçtiğiniz sorgulama tipini için istenilen bilgileri gerekli yerlere yazmanız gerekmektedir. Daha sonrada sizden kutu içerisinde resimde verilen güvenlik kodunu istenilen yere yazmanız istenmektedir. Güvenlik kodunu da doğru bir şekilde yazdıktan sonra “Devam” butonuna tıklamanız yeterlidir. Böylelikle kredi kartı başvurunuza ait bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Yukarıda anlattığımız üç farklı yol ile HSBC bankası kresi kartı başvuru sonucunuz kolaylıkla öğrenebilir ve eğer olumlu ise kredi kartınız elinize ulaştığında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Scroll to Top