Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans

Taksitli Nakit Avans

Hayatımızdaki ihtiyaçlarımızı gidermek için paraya ihtiyaç duyarız. Fakat her zaman maddi durumumuz iyi olmayabilir. Sıkıntılı maddi durum hallerimiz de bazı yollara başvururuz. Başka bir kimseden borç olarak para isteyebiliriz. Günümüz şartlarında insanların birbirlerine güvensizlikleri karşısında bankalar bu sorunu kolaylıkla çözüyorlar. Aniden duyabileceğiniz para ihtiyacınız bankaya uğrayarak giderebilirsiniz. Bankalar artık müşterilerine çok fazla kolaylıklar sağlıyor ve bankalar işlemlerini müşterilerin isteklerine göre düzenlemeye devam ediyorlar. Kredi kartınız ile maddi işlemlerinizi kolaylıkla halledebildiğiniz gibi aynı zaman da kredi kartından taksitli nakit avans çekebilirsiniz.

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Nedir?

Kredi kartından pek çok işlem yapabildiğiniz gibi aynı zaman da kredi kartı nakit para imkanı da sağlıyor. Nakit para imkanını peşin olarak çekebildiğiniz üzere taksitli avans olarak da alabiliyorsunuz. Kredi kartından taksitli nakit avans, nakit olarak çektiğiniz paranın taksitlendirilmiş şekilde geri ödenmesidir. Kredi kartı kredisi de diyebileceğimiz taksitli nakit avans bankaların müşterilerine kredi kartı üzerinden sunduğu avantajlardan biridir. Kredi kartından taksitli nakit avansı kredi kartınızın limiti kadarıyla çekebiliyorsunuz. Taksitli nakit avans çekmiş olduğunuz nakit avansın taksitli olarak kredi kartınıza geri ödemenizdir. Kredi kartından taksitli nakit avans ile nakit avans arasındaki fark ise geri ödeme şeklinizdir. Nakit avans çektiğiniz de kartınızın son ödeme günü geldiğinde çektiğiniz miktarı tek ödeme şekli yapmanızdır. Fakat kredi kartından taksitli nakit avans ise kredi kartınıza taksit olarak ödemenizdir. Nakit avansların tek dezavantajı ise yüksek faiz oranlarıdır. Kredi kartınızdan nakit avans çektiğinizde geri öderken bankanız belirli bir faiz uygular. Bu faizler bankaya göre değişmekle birlikte yüksek oranlı olabiliyor. Zor durumda kaldığımızda yüksek faiz oranlarını göz ardı edebiliriz. Eğer faizini ödemekte zorlanmayacağınızı biliyorsanız nakit avans aslında sizi düştüğünüz maddi zorluklardan geçici olarak kurtarabilir. Bankaların uyguladıkları yüksek faiz oranlarından dolayı müşterilerini nakit avansa teşvik etmek amacıyla bankalar müşterilerine taksitli nakit avans özelliği sunmuştur.

5273f9a705066828c47cf323

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi kartından taksitli nakit avans çekimi kolay bir işlemdir. Bankaların yaptığı düzenlemeler ile önceki senelere göre bir adım daha zorlaştırılan işlem yine de çok zor değildir. Kredi kartından taksitli nakit avans işlemi için bir yıl içinde kredi kart ekstre borcunuzun düzenli olarak ödemeniz gerekmektedir. Eğer bir yıl içinde üç defa kredi kartınızın ekstre borcunu ödemezseniz bankaların nakit avans uygulamalarından yararlanamazsınız. Borcunuzu ödediğiniz takdirde uygulamadan faydalanabilirsiniz. Kredi kartından taksitli nakit avans işlemi için müşterisi olduğunuz bankanın ATM’sinden taksitli nakit avans çekebilirsiniz. ATM’ye kullandığınız kredi kartınızı yerleştiriniz. Ekranda çıkan nakit avans seçeneğini seçtikten sonra taksitli veya taksitsiz seçeneklerinden birini seçiniz. Seçeneğinizi taksitli nakit avans olarak kullandığınızda bankanın size sunmuş olduğu bazı taksitlendirmeleri göreceksiniz. Size en uygun taksit seçeneğini seçerek çekmek istediğiniz tutar miktarını girmeniz için bir ekran karşınıza gelecektir. Bankanızın size sunmuş olduğu seçenekler dahilinde nakit avans olarak çekmek istediğiniz miktarı da ekrana girdikten sonra avansınız elinizde olur. Yine bankanın size sunmuş olduğu nakit avans limitleri bulunmaktadır. Bu limitleri aşmamanız önerilir. Bunun sebebi ise çekmiş olduğunuz nakit avans miktar aşımı yaptığınızda kredi kartı ekstrenizin toplam borcu artacaktır.

Bankaların size kredi kartından taksitli nakit avans olarak sunduğu faiz oranları ve vade seçenekleri çoğu banka tarafından 9 ay vade olarak belirlenmiştir. Genellikle bankalar çekmiş olduğunuz taksitli nakit avansın faiz oranının %2,02’lik oran üzerinden değerlendirilmektedir. Fakat bazı bankalar taksitli nakit avans işlemlerini kendilerine ait olan internet siteleri üzerinden gerçekleştirmek için müşterilerine avantaj sağlamışlardır. İnternet üzerinden işlem yapabildiğiniz gibi aynı zaman da akıllı telefonlardaki mobil uygulamalardan da nakit avans işlemi yapılmaktadır. İnternet üzerinden yapacağınız işlemler size zaman kazandıracaktır. Bilinmesi gereken bir nokta daha bulunmaktadır. Bankalara göre değişmekle birlikte bazı bankalar işlem ücreti almaktadır. İşlem ücreti almayan bankalar da bulunmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için müşterisi olduğunuz bankaya başvurabilirsiniz.

Scroll to Top