Denizbank Taksitli Ticari Krediler ve Özellikleri

Denizbank müşterilerine ve henüz müşterisi olmamış olan kişilere birçok farklı konuda kredi sunuyor. Bu krediler yalnızca Denizbank müşterilerine özel oldukları için özel faiz oranları ve kredi koşullarından faydalanma lüksü de Denizbank müşterilerine kalıyor. Bugün ise konumuz bu kredilerin arasında yer alan Denizbank Taksitli Ticari Krediler ve Özelliklerini anlatmak olacak.

Denizbank Taksitli Ticari Kredileri sayesinde uygun faiz oranları ve esnek vade koşullarını kullanarak işletmenizin ihtiyaç duyduğu paraya ulaşmanız artık çok kolay. Denizbank sayesinde gerek işletme sermayesini karşılayabilmek gerek ise iş yerinden yapılabilecek olan herhangi bir yatırım için Denizbank Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere özel olarak sunulmuş olan taksitli kredilerden de faydalanmanız mümkün. Tercih etmiş olduğunuz taksitli ticari kredinin faizi, piyasadaki dalgalanmalar sebebiyle değişime uğramayacak ve kredi aylık vade sayısı da sabit kalacaktır. Tüm bu Denizbank Taksitli Ticari Kredilerinin özellikleri ise şu şekilde belirlenmiş bulunuyor;

 • Döviz ya da TL’ye endeksli bir şekilde kredi kullanabilme fırsatı
 • Firmanın nakit akışına uygun bir şekilde ya da sabit eşit taksitler ile geri ödeme yapabilme fırsatı
 • İşletme Kart’na sahip olan kişilere özel olarak Denizbank ATM’leri ve Denizbank İnternet Bankacılığı üzerinden kredi kullanma fırsatınız da bulunuyor.

Şimdi sizlere Denizbank Taksitli Ticari Kredileri kapsamında sunulmuş olan Sektörel krediler ve bu kredilerin kapsamında yer alan çeşitli alt başlıklardan bahsedeceğiz.

Sektörel Krediler

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ve nakit akışlarına göre giderek büyümeye devam eden şirketlere özel olarak sunulan sektörel krediler, sizleri Denizbank’da bekliyor! Sektöre ve nakit akışına göre özel ödeme planı, uygun vade koşulları ile birlikte Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler için sunulmuş bulunuyor. Bu noktada bireylerin ya da şirketlerin içinde bulundukları sektörün sezonsallığına göre, nakit akışının durgunlaştığı dönemlerde dahi esnek ödeme planları sayesinde turizm, kırtasiye ve mobilya gibi çeşitli sektörel kredilerden faydalanabilir. Üstelik İşletme Kart’ına sahip olan kişilere Denizbank tarafından çeşitli fırsat ve kolaylıklar da sunulmuş bulunuyor.

1. Turizm Kredileri

Her türlü yatırım, tadilat ve yenileme işlemleri için en uygun krediler, Akdeniz ve Ege bölgelerinde yer alan birçok tedarikçiden indirimler ve finansal danışmanlık hizmetinden bu kredi sayesinde faydalanabilirsiniz. Motel, otel, termal tesisler, tatil köyü, pansiyon, tekne ve yat işletmecileri, cafe, bar, butik, restoran, kuyumcu, halıcı, poliklinik, hediyelik eşya mağazaları ve bu firmalara hizmet ya da mal sağlamakta olan tedarikçilere kadar gelirini bu sektörden sağlayan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler için sunulmuş olan turizm kredilerinin özellikleri ise şu şekilde belirlenmiş bulunuyor;

 • Turizm işletmeleri için 36 aya kadar varan vade ve esnek ödeme planı fırsatları sizleri bekliyor.
 • Kasım ve Nisan ayları aralığı olan nakit akışının düşük olduğu dönemde geri ödeme yapılmayan bu kredide geriye akalan aylarda eşit bir şekilde ödemeye yapılır.
 • Pansiyon, motel ve otel gibi konaklama tesisleri için sunulmuş olan esnek ödeme planı dahilinde 84 aya kadar varan vade fırsatları sizleri bekliyor.
 • Yat ve tekne işletmeciliği için ise 60 aya kadar vade fırsatı sunulmuş bulunuyor.

2. Mobilya Sektörü Kredileri

Mobilya sektöründe faaliyet göstermekte olan mobilya, parke ve kaplama satıcıları, kereste ve diğer araç ürünleri imalatçıları, perakende ya da toptan satış yapan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler ve üretim yapmakta olan tedarikçi firmalar ile birlikte mobilya ya da bir başka ağaç ürünü imal eden firmalar, hammadde ve mal alımları ile ekipman ya da iş yeri yenileme yatırımlarının kredilendirmesine yönelik olan bu kredi fırsatını kaçırmayın!

 • Uygun faiz oranları ve aylık vade seçenekleri ile rotatif ve spot kredi imkanları
 • 120 aya kadar varan yatırım kredisi seçenekleri
 • Hammadde ve mal alımı için Mart ve Haziran aylarında azalış gösteren nakit akışı sebebiyle bu dönem dahilinde geri ödeme olmadan faydalanılan bu kredi için geriye kalan aylarda eşit taksitle ödeme yapılır.
 • 36 aya kadar varan vade seçenekleri ise sizleri bekliyor.

3. Kırtasiye Sektörü Kredileri

Kırtasiye sektöründe faaliyet göstermekte olan depo, ana dağıtıcı, ana bayii ve toptan ya da perakende satış yapan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin yatırım ihtiyaçları ve mal alımlarını karşılayabilmek için kullanılan bu kredilerin 36 aya kadar varan vade seçenekleri ve Nisan ve Eylül arasında nakit akışının düşmesi sebebi ile geri ödemesiz geçirilebilecek olan bu aylar dışında eşit tutarda taksit ödemeleri yapılıyor.

4. Servis ve Taşımacılık Sektörü Kredileri

Servis ve taşımacılık sektöründe faaliyet göstermekte olan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin ihtiyaç duydukları nakit bu sayede finanse edilebiliyor. Haziran ve Eylül ayları dahilinde geri ödemesiz olan bu kredi geriye kalan aylarda eşit taksitli bir şekilde ödenerek 36 aya kadar varan vade seçenekleri sunuyor. Bu sektörde yer alan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin bu kredi fırsatından faydalanabilmeleri için sektöründe en az bir yıl boyunca iş yapmış olmaları gerekiyor.

5. Otomotiv Sektörü Kredileri

Otomotiv sektörüne dahil edilmiş olan mal ve ara mamul satışı gerçekleştirmekte olan yan sanayi Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin ve  Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerinin sermayesi, hammadde ve mal alımları ile, yatırım, ekipman yenileme ve iş yeri yenileme kredilendirmelerine göre sunulmuş bulunuyor. Temmuz ve Kasım ayları arasında geri ödemesiz bir şekilde faydalanılabilecek olan bu kredi geriye kalan aylarda eşit taksit ile sunuluyor.

6. Eczane Sektörü Kredileri

Eczane kredisi ile birlikte sizler özel sunulmuş olan fırsatları kullanarak ücretsiz para transferi gibi birçok avantajdan yararlanabilir ve finansal ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kefilsiz, teminatsız ve prosedürsüz bir şekilde uygun faiz oranlarından faydalanabilir, 36 aya kadar varan aylık vade seçeneklerinden yararlanabilir ve 100.000 TL’ye kadar ister aylık ister ise üç aylık ödemeleri eşit taksitler ile yapabilirsiniz.

7. ELÜS Karşılığı Kredi

Elektronik Ürün Senedi açılımına sahip olan ELÜS, lisanslı depo işletmeleri tarafından tarımsal ürünlerin lisanslı depoya teslim edilmesinde oluşturulmuş olan ve bahsi geçen lisansın deponun bağlı olduğu ticaret borsasında alım ve satım yapılabildiği bir tür varyant ürünü olarak karşımıza çıkar. Lisanslı depolara ürünlerini teslim eden üreticiler, sahip oldukları Elektronik Ürün Senedinin %70 oranında ELÜS Karşılığı Kredi kullanabilir.

 • Tarımsal ürünlerinizi teslim etmiş olduğunuz depolarda teslim etmiş olduğunuz ürünlerin kalite ve sınıflarının yetkili sınıflandırıcı kişiler tarafından belirlenmesinin ardından kalitesine herhangi bir etki edilmeden, güvenli ve sağlıklı bir şekilde sağlanması mümkün.
 • Ürünlerinde fiyat artış beklentisi olan kişiler diledikleri zaman ürünlerini satışa çıkartabilir ve kar edebilir.
 • Borsadan faydalanarak değerli varant ve hisse senedi ürünlerini kullanabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. ELÜS işlemleri ile ilgili olarak getirilmiş olan kurumsal ve gelir vergisi istisnalarına ise Denizbank resmi internet sitesi üzerinden ulaşmanız mümkün. ELÜS sahibi olan yatırımcı, sanayici, çırçırcı ya da çiftçi ayrımı yapılmadan teşviklerden faydalanma olanağı bulunuyor. Ürünlerini borsaya teslim ettikten sonra borsada alım satım yapan kişiler elde ettikleri kazançlarda 2018 yılının sonuna dek ne gelir ne de kurumlar vergisi öder.
 • ELÜS karşılığı krediden faydalanan kişileri için banka sigorta mevduat vergisi oranı %5 oranında değil, %1 oranında uygulanır.

Tüm bu konular ile ilgili olarak detaylı bilgilere Tarım Bankacılığı kapsamı altında hizmet vermekte olan Denizbank Şubeleri ve Denizbank Tarım Hattı numarası olan 444 6 800 numarasını arayarak ulaşabilirsiniz. Aşağıda yer alan linke tıklayarak kredi başvurusunda bulunabilir ya da detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Unutmayın, Denizbank, karar verme aşamasında kefil, ek bilgi ya da teminat isteme haklarına, herhangi bir sebep gösterme gereği duymadan komisyon ve faiz oranlarını değiştirme haklarına sahiptir.

Denizbank Taksitli Ticari Krediler Ve Özellikleri İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz