Denizbank Tarım Kredileri

dENİZBANK TARIMSAL İŞLETME KREDİSİ

Bu yazımızda Denizbank’ın tarımsal faaliyet yapan müşterileri içi sunduğu kredileri anlatacağız. Denizbank daima çiftçinin yanında olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş durumda. Banka sunduğu yeni hizmetlerle çiftçinin yüzünü güldürmeye, tarımsal faaliyetleri teşvik etmeye devam ediyor. Şimdi verdiği Denizbank tarım kredileri nelerdir bunları ele alalım.

Denizbank Tarım Kredileri Nelerdir?

Denizbank’ın “Tarım Bankacılığı” hizmeti altında müşterileri için sunduğu bu kredi içerisinde hasat vadeli kredili mevduat hesabı, projeli yatırım kredileri, SMS ile tarımsal ihtiyaç kredisi, TMO makbuz senedine dayalı krediler, tarımsal işletme kredileri, tarımsal yatırım kredileri, genç çiftçi kredisi, benim bahçem benim tarlam kredisi, kredi başvuru evrakları gibi bir çok kredi yer almaktadır. Aşağıda açıkladığımız bu kredileri inceleyerek sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Hasat Vadeli Kredili Kevduat Hesabı

Hasat vadeli kredili mevduat hesabı özellikleri şöyledir:

 • Hesabınızda yeterli bakiye olmasa da, Hasat Vadeli Kredili Mevduat Hesabı limitiniz dahilinde otomatik ödeme talimatı verdiğiniz faturalarınızın ödemesi yapılır.
 • Hasat Vadeli Kredili Mevduat Hesabı’nıza sadece kullandığınız gün sayısınca faiz işlemektedir.
 • Kredili Mevduat Hesabınız yılda bir ödemeli olup, vadesi hasadınıza göre belirlenir.

“Eyvah! Faturamı yatıramadım.” diye dert etmeyin, Denizbank sizin verdiğiniz otomatik ödeme talimatıyla elektrik, su, telefon ve doğalgaz  faturalarınızı gününde öderken siz de tarımsal işlerinizle ilgilenin. Borcunuzu da hasat zamanı geldiğinde ödeyin. Ayrıca Hasat Vadeli Kredili Mevduat Hesabı’na Çiftçi Kart’ınız varsa bununla ulaşabilir ve hesabınızı 7/24 kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için ve Hasat Vadeli Kredili Mevduat Hesabı talebinde bulunmak için Tarım Bankacılığı hizmeti veren DenizBank Şubeleri’ne başvurabilir veya 444 6 800 numaralı DenizBank Tarım Hattını arayabilirsiniz.

 SMS İle Tarımsal İhtiyaç Kredisi

Denizbank ile bir kolaylık daha… Tarımsal ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için yalnızca bir SMS ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 5 yıla varan vadeler, yılda bir ödeme seçeneğiyle 50,000 TL’ye kadar kredi tek bir SMS ile cebinizde. Kredinin özellikleri şöyledir:

 • 5 yıla varan vade ve yılda bir defa hasatta ödeme fırsatı
 • Şubeye gelmeden sadece SMS göndererek krediye başvurabilme imkanı

Başvuru İçin Yapılması Gerekenler:

 • Cep telefonunuz ile TCK No boşluk SMS Tarım yazıp 3280’e SMS gönderin.
 • Başvuru cevabınız olumlu ise kullanabileceğiniz kredi limiti cep telefonunuza SMS olarak gönderilir.
 • Bu adımdan sonra kredinizi kullanmak için nüfus cüzdanı ile beraber şubelerimizi ziyaret etmeniz yeterli. DenizBank müşterisi iseniz kendi şubenize, henüz müşteri değilseniz de size en yakın DenizBank şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Ayrıca başvuru cevabınız geldiği andan itibaren 90 gün içerisinde en yakın DenizBank şubesine nüfus cüzdanınız ile gidip kredi kullanılmasına engel bir durumun bulunmaması kaydı ile kredinizi kullanabilirsiniz. 90 gün içerisinde DenizBank şubesinden kredinizi kullanmadığınız takdirde, krediniz iptal olacağından tekrar başvurmanız gerekecektir.

Tarımsal İşletme Kredileri

Üreticilere tarımsal faaliyetleri ile ilgili girdi temini ve tarımsal üretime yönelik gereksinim duydukları finansman desteğini sağlayacak özel çözümler Denizbank’ta. Tohum, fide, gübre, çapalama, sulama, akaryakıt, ilaç, yem gibi her türlü tarımsal üretim aktörünün sağlanması için verilen kredi türüdür. Üretici kart, rotatif kart, spot kredi, taksitli tarımsal ihtiyaç kredisi, düğün – dernek kredisi ve sözleşmeli ürün kredisi gibi pek çok farlı seçenekten oluşmaktadır.

Tarımsal Yatırım Kredileri

Tarımsal alanlarda yatırım yapmayı düşünenler için Denizbank büyük olanaklar sunuyor.

 • Traktör ve Tarımsal Ekipman Kredisi: Üreticilerin ve tarımsal işletmelerin tarımsal faaliyetlerinin yerine getirilmesinde önemli bir yeri olan traktör ve tarımsal ekipman alımlarını karşılamak amacıyla tahsis edilen 60 aya varan vade imkanı ile kullandırılan kredidir. Traktör Kredileri için; KDV dahil fatura bedelinin (2. el araçlarda kasko bedelinin) %75’ine kadar, Ekipman Kredileri için; KDV dahil fatura bedelinin %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Arazi Alım Kredisi: Arazi Alım Kredisi, üreticilerin ve tarımsal işletmelerin, yaptığı tarımsal faaliyetleri sürdürmek için yeni alacakları arazi bedelinin finanse edilmesine yönelik 60 aya varan vade olanağı ile tahsis edilen kredilerdir.
 • Sera Yapım ve Modernizasyon Kredisi: Üreticilerin ve tarımsal işletmelerin, sera yapımı, bakımı ve onarımı ile modernizasyonu konularında yapacağı yatırım maliyetlerinin karşılanması amacıyla ihtiyaç duyduğu finansal kaynağın sağlanmasına yönelik 60 aya varan vade imkanı ile tahsis edilen kredilerdir.
 • Meyve Tesis Kredisi: Meyve bahçesi yapımı için gereken aletler, meyve fidesi, ilaç, gübre, çit vs. alımı ile bakım maliyetlerinin karşılanmasına yönelik 60 aya varan vade imkanı ile kullandırılan kredi türüdür.

Hayvancılık Kredileri:

 • Hayvancılık Ekipmanına Yönelik Krediler: Süt hayvancılığı yapan üreticilerin ve tarımsal işletmelerin, genel faaliyet giderlerini düşürmeye ve/veya gelirlerini artırmaya yönelik olarak yapacakları yatırımların maliyetini (süt sağım sistemleri, soğutma tankı…)  karşılamak amacıyla 60 aya varan vade imkanı ile verilen bir kredi türüdür.
 • Süt Hayvanı Alım Kredisi: Süt hayvanları ile uğraşan tarımsal işletmelerin ve üretici çiftçilerin damızlık süt sığırı alımı için ihtiyaç duydukları finansman ihtiyacını karşılamayı amaçlamaktadır. Süt Hayvancılığı Alım Kredisini, 60 aya varan vade imkanıyla kullanabilirsiniz.
 • Besi Hayvanı Alım Kredisi: Besi Hayvancılığı yapan tarımsal işletmelerin ve üreticilerin besilik sığır alımında gereksinim duydukları finansman ihtiyacını karşılamayı hedefler. Besi Hayvancılığı Alım Kredisi, 6 ayda bir ödemeli ve azami 12 ay vadeli olarak kullanılabilir.

Su Ürünleri Kredisi:

Su ürünlerinde avlanma ve yetiştirme faaliyetleri için ihtiyaç duyulan her türlü araç-gereçlerin (deniz motorları, balıkçı tekneleri, ağlar, balık bulucu cihazlar, oksijen takımı ve benzeri donanımlar) edinilmesini sağlayacak finansmanın sağlanması için 48 aya varan vadelerle kullandırılan kredilerdir.

 • Damla Sulama Kredileri: Son yıllarda artan kuraklıkla mücadelede sosyal sorumluluğunun farkında olan DenizBank, bu nedenle yeterli verim alamayan üreticilere ve tarımsal işletmelere modern sulama sistemleri (damla sulama, yağmurlama sulama) ile maksimum fayda sağlayacak tarımsal sulama ekipmanlarına uygun kredileri 60 aya varan vade imkanı ile sunuyor. Kredi kullanım oranı proforma fatura değerinin azami %75’idir.

Ödeme Seçenekleri

Denizbank müşterilerine tüm yatırım kredilerinde tercihe göre esnek ödeme, eşit ödeme veya ötelemeli ödeme fırsatlarından yararlanma imkanı sunuyor. Ayrıca isteğe göre taksit tarihlerini ve taksit tutarlarını ürününüzün hasat tarihine ve beklenen gelirinize göre belirleyebilirsiniz. Eşit ödemeli planlarda ise 12 ayda, 6 ayda, 3 ayda ve ayda bir ödemeyi seçebilirsiniz.

Pulluk Mibzer Kredisi

Pulluk ve mibzer değen her parsel için bu krediden faydalanabilirsiniz. 60 aya varan vadelerle verilen bu kredide üreticilerimize proforma faturalarının %100’üne kadar kredilendirme fırsatı sunulmaktadır. (Tek kullanımda 25.000TL’ye kadar olan kredi taleplerinde geçerli olacaktır ve 25.000TL’ye kadar faturalar %100’e kadar kredilendirilebilecektir).

Tadilat Modernizasyon Kredisi

Sera dışında ahır, kümes, balıkçılık üretim tesisi gibi üretime yönelik onarım ihtiyaçları için KDV dahil fatura bedelinin %75’ine kadar 60 aya varan veya çiftçinin evine yönelik onarım ihtiyaçları için 36 aya varan vadelerde kredi sağlanabilecektir.

Organik Ürün Kredisi

Organik tarım üretimine uygun koşulları sağladığını belgeleyen üreticilerimiz 60 aya varan vadelerde kullanabilecekleri kredi sağlanacaktır.

İyi Tarım Uygulamaları Kredisi

Doğaya karşı korumacı ve zarar vermeyen bir tarım üretiminin yapılmasını amaçlayan “İyi Tarım Uygulamaları Hakkında Yönetmelik” esasları kapsamında iyi tarım uygulamaları şartlarına uygun tarımsal faaliyette bulunan ya da bulunacak olan üreticilere verilen 60 aya varan vadelerde kullanabilecekleri bir kredidir.

Ödeme Seçenekleri

Taksit tarihlerini üretici hasat tarihine veya gelirinize göre belirleyebilme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca ödemeli planları için 12 ayda, 6 ayda, 3 ayda ve ayda bir seçenekleriyle ödemeyi de tercih edebilirsiniz.

Scroll to Top