EVLİLİK KREDİSİ

Evlilik Kredisi

Devlet sosyal hayata müdahale etmek için bazı durumda devlet destekli evlilik kredi imkanı sunmaktadır. Eğer sizde evlilik kredisi almak istiyorsanız bu durumda aşağıda yer alan şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Evlilik kredi desteği için sizde aranan şartlar ise şu şekildedir;

  • Evlenecek olan çiftlerin 18-24 yaş arasında olması gerekmektedir.
  • Ayrıca evlenecek olan çiftlerin Türk Ceza Kanunu’nda yer alan ağır suçlardan herhangi biri ile cezalandırılmamış olması gerekmektedir.
  • Bunun yanında evlenecek olan çiftlerin maddi imkansızlıklar nedeniyle evlenemeyecek durumda olması gerekmektedir.
  • Yukarıda yer alan tüm bu kriterleri sağlamış olan çiftler devlet destekli faizsiz evlilik kredisinden yararlanabilmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu şartları yerine getiren her çift faizsiz olarak, 1 yıl geri ödemeksizin, 10.000 TL evlilik kredi desteğini devlet tarafından alabilir. Kredinin toplamda geri ödeme süresi 4 yıl olarak belirlenmiş ve bu kredileri sunma imkanını kamu bankaları üstlenmiştir. Ayrıca evlendikten sonra 1 yıl içinde çocuk yapan evli çiftlerde kredi ödeme imkanı 1 yıl daha uzatılabilmektedir.

Bunun yanında bazı bankalar ise belli şartları yerine getirmek kaydıyla evlilik kredi imkanı sunmaktadır. Sizde hangi bankaların evlilik kredi desteği verdiği hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Biz sizlere aşağıda evlilik kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz. Sizde bu bankalar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bankaların verdiği evlilik kredisinde ise uygulanacak olan faiz oranları oldukça düşük olup % 1.05 ile % 1.79 arasında değişmektedir. Ayrıca bunun yanında evlilik kredi desteğinde vade sayısı ise maksimum 18 ay olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi

Devletin vermiş olduğu karşılıksız kredinin yanında evlilik kredi desteği veren bankalardan birisi de Yapı Kredi’dir. Siz de Yapı Kredi evlilik kredi desteği hakkında bilgi sahibi olmak için bu bölümün sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada Yapı Kredi evlilik kredi desteği hakkında bilgi sahibi olabilir, faiz oranlarını öğrenebilir ve kredi başvurusunu nasıl yapacağınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İçin TIKLAYINIZ!

Akbank Evlilik Kredisi

Yeni evlenecek olan çiftlere kredi veren bankalardan birisi de Akbank’tır. Akbank eğer bazı şartları yerine getiriyorlarsa evlenecek olan çiftlere evlilik kredi desteği vermektedir. Böylelikle isteyen ve şartları yerine getiren her çift evlilik kredi desteğinden faydalanabilme imkanına sahip olacak. Akbank evlilik kredi desteğinin detaylı bilgilerine size vereceğimiz link yardımıyla ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken “Tıklayınız” sekmesine tıklamaktır.

Akbank Evlilik Kredisi Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İçin TIKLAYINIZ!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top