Fibabanka IBAN Sorgulama

20. yüzyılın en büyük getirilerinden biri küreselleşmedir. Kimileri dünyaya kötü etkilerinin yoğunlukta olduğu söylese de, bazıları için küreselleşme bilgi paylaşımı konusunda kolaylıklar sağlıyor. Kendi şehrinde, kendi ülkende ürettiğin mal, ürün veya hizmeti gerektiğinde başka şehirlere hatta ülkelere satabileceğin bir ortam var artık. Bu ortamları keşfetmek, ticaret yapmak ve karşılığında para ve ürün transferleri de daha kolay hale gelmiştir. Eskilerde kervanlarda aylar süren yolculuk sonunda satılan ürünlerden şimdiye çok fazla gelişim gösterildi. Bunda teknolojinin çok büyük etkisi bulunuyor. Teknolojinin bu yüzyılda bunca iyi gelişmesi ile bizler de artılarını kullanıyoruz. Yurt dışında yapacağınız her türlü iş birliği, iş ortaklığı, projeler, ürün veya hizmet dış ticaretinde teknoloji tabanlı olarak kullanılan bankalar büyük önem taşıyor. Bankalardan sahip olduğunuz hesaplar üzerinden yapılan para transferleri ile işlemler yürütülüyor. Peki bu para transferleri nasıl yapılıyor? Bunun için kullanılan özel bir sistem olan IBAN hakkında size bilgiler verelim.
Yurt dışında veya yurt içinde yapacağınız tüm para transferlerinde gelişmekte olan bankalardan biri olan Fibabanka’ yı tercih edebilirsiniz.
Fibabanka, Fiba grup tarafından 1987 yılında temelleri atılmıştır. Hüsnü Özyeğin tarafından finans ve finans dışı alanlarda faaliyet gösteren önemli bir banka olan Fibabanka; Bankacılık, Leasing, Faktoring, Sigortacılık ve Tahsili Gecikmiş Alacakların Tahsili ve Yönetimi alanlarındadır. Finans dışı yatırımları ise Gayrimenkul Yatırımları, Perakendecilik, İşletmecilik ve Otelcilik (Swissotel) Yatırımlarıdır.

IBAN Nedir?

IBAN ; uluslararası banka hesap numarası olarak bilinmektedir. Bu numara ile sadece kendi ülkenizde değil tüm dünyada para transferlerini gerçekleştirebilirsiniz. 1 Ocak 2010 tarihinde Türkiye Bankacılar Birliği tarafından alınan karara ile IBAN kullanılmaya başlandı. IBAN ile tüm EFT , havale gibi işlemler hem çok hızlı hem de güvenilir olarak yapılabiliyor. Şu anda dünyada para transferlerinde herkes IBAN tercih ediliyor. IBAN her ülkede değişiklik gösteriyor. IBAN birçok sayı ve harflerden oluşur. En uzun IBAN 36 karakterdedir. Bizim ülkemizdeki IBAN ise 26 karakterden oluşur. Bu 26 karakter parçalara ayrılmıştır. Bu parçalarda her biri ayrı ayrı anlamlara gelmektedir. Şimdi size resimli örnek ile açıklayalım.

IBAN ‘ da bulunan ilk iki hane ülke kodunu belirtir. Bizim ülkemiz uluslararası alanda ” TURKEY” olarak adlandırıldığı için TR ibaresi ile anılır. Daha sonraki iki hane ise kontrol basamağıdır. Kontrol basamağı IBAN’ın doğruluğunun kanıtlanmasını sağlar. Devamındaki 5 haneli kısım ise, banka kodunu içerir. Sonrasındaki tek hane ise yedek kısımdır. Bankanın talebine göre değişir. Eğer değiştirilmek istenmez ise 0 olarak kalır. Son olarak kalan 16 hane ise hesap numarasını verir. Dilerseniz bu şekilde IBAN ve hesap numaranızı bulabilirsiniz.

Fibabanka IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

IBAN her banka bünyesinde kullanıldığı gibi Fibabanka tarafından da kullanılır. Fibabanka da bir hesabınız bulunuyor dilediğiniz zaman Fibabanka IBAN sorgulaması yaparak IBAN’ı öğrenebilirsiniz.
Fibabanka IBAN sorgulama işlemlerini Fibabanka şubelerine giderek yapabilirsiniz. Şubeye gidip konu ile ilgili banka personelinden yardım alarak  Fibabanka  IBAN öğrenebilirsiniz.
Bir diğer yandan Fibabanka IBAN sorgulama işlemini Fibabanka çağrı merkezini arayarak da yapabilirsiniz. Fibabanka müşteri hizmetleri numaraları olan 444 88 88 ve 0850 222 77 77  ya da  0 212 381 85 00 numaralı telefonları arayarak ulaşabilirsiniz. Burada konu ile ilgili talebinizi dile getirdikten sonra sizi gerekli birime bağlayarak yardımcı olacaklardır.
Son olarak Fibabanka resmi sitesinden IBAN sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Aşağıda sizler için verdiğimiz linke tıklayın ve Fibabanka resmi sitesine giriş yaparak konu ile ilgili sorgulamayı yapabilirsiniz.
Tüm Fibabanka IBAN sorgulama hizmetleri ücretsiz olarak yapılır.

Fibabanka Resmi Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz