Fibabanka Sanal Kart Oluşturma

sanal

Yaşadığımız yüzyılda tüketici toplum yapısına bürünmemiz sermayenin çok önemli bir pozisyon kazanmasını sağlamıştır. Sermayenin bir diğer ismi olan para hayatımızın her anında her türlü ihtiyacımızı karşılamak adına kullandığımız bir araçtır denilebilir. Para aynı zamanda birçok sektörün birbiriyle rekabet halinde yarışmasına da önayak olan bir araçtır. İşte paranın bu kadar önemli bir pozisyona geçmesini sağlayan da sektörlerin birbiriyle her daim rekabet halinde olmasıdır. Bu sektörlerden biri olan Bankacılık sektörü parayı en çok kullanan ve para üzerinden işlerini yürüten bir sektördür. Açtığı bankalar aracılığı ile müşterilerine hizmet veren bankacılık sektörü bu sektörde iddiasını sürdürmek ve müşterilerini elinde tutabilmek adına müşteri odaklı hizmet vermeye özen göstermektedir. Açılan tüm bankalar da yine kendi aralarında rekabet halindedir ve bu yarışta zirvede yer alabilmek için en iyi hizmetleri vermek zorundadırlar. Müşterinin ihtiyacına göre kredi sağlanması ve kredi kartı verilmesi tüm bankaların sağladığı, banka müşterilerinin en çok başvurduğu iki hizmettir. Bankaların sağladığı kredi kartını ülkemizde nerdeyse kullanmayan kalmamış denilebilir. Kredi kartının bu kadar çok kullanıcıya sahip olması beraberinde birçok olumsuz durumların yaşanmasına da sebep olmuştur. Bu olumsuz durumların başında kredi kartı dolandırmalarının çok olmasıdır. Bu tür durumların önüne geçilmesi açısından birçok banka müşterilerine sanal kart uygulamasını başlatmıştır. Bu bankalardan biri olan Fibabank da müşterilerinin dolandırılma durumlarında mağduriyetlerinin önüne geçilmesini sağlamaya çalışmaktadır. Fibabank sanal kart oluşturma hizmetinden yararlanmak isteyen müşterileri Fibabank şubelerine bekleriz.

Fibabanka Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Fibabanka şubelerine kadar gitmek istemeyip internet üzerinden sanal kart başvurusu yapmak isteyen müşterilerin yapması gereken Fibabanka’nın web sitesine girmektir. Fibabanka sanal kart oluşturma işlemlerini yapabilmeniz için öncelikle Fibabanka’nın müşterisi olmanız ve Fibabanka kredi kartınız olması gerekmektedir. Bir diğer husus ise sanal kartı sadece internet üzerinden işlemlerinizi halletmek için kullanacağınızdan ilgili bankanın internet şubesi müşterisi olmanız gerekmektedir. Sanal kart sadece internetteki işlemler için ayarlandığı için herhangi bir alışveriş merkezinde, lokantada kullanılamaz. Kısaca pos cihazı gerektiren işlemlerde kullanılamayacağını bilmeniz gerekmektedir.

Sanal Kartın Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Peki, sanal kart bize ne gibi avantajlar sağlamak için yapılmıştır? Sanal kartın belki de en önemli avantajı kartın limitini istediğiniz şekilde artırıp veya tamamen sıfırlayabilmenizdir. Bu açıdan çok kullanışlı olduğunu söylemek mümkün. Sanal kartınızla internetteki işlemleriniz için önce istediğiniz miktarda para yüklersiniz daha sonra işleminiz bittiğinde tamamen sıfırlarsınız. Böyle yaparak oluşabilecek sorunların da önüne geçmiş olursunuz.

Sanal kart sayesinde internette çok rahat bir şekilde işlemelerinizi yapar, güvenli bir şekilde internet üzerinden alışverişinizi yaparsınız. Sanal kart, kredi kartınıza bağlı olarak çalıştığından kesim ücretlerini banka sanal karttan değil, kredi kartınızdan çekecektir. Çünkü siz zaten sanal kartınıza para yükleme işlemini kredi kartınız üzerinden yapıyorsunuz. Sanal kart için başvuru işlemleri herhangi bir ücrete tabi değildir, tamamen ücretsizdir. Fibabanka dışında başka bankaların da sanal kart başvurusunda bulunan banka müşterisine bu hizmeti vermektedir. Hangi bankanın müşterisiyseniz zaten sanal kart hizmeti verip vermediği konusunda bilgi sahibisinizdir. O açıdan eğer bankanız sanal kart sağlamıyorsa bu ihtiyacınızı gidermek adına bu hizmeti veren bankaya başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Sanal kart konusunda tercihiniz Fibabanka ise bu konuda en iyi hizmeti alacağınız konusunda hiç şüpheniz olmasın.

Scroll to Top