Finans Bank Tarım Kredisi

QNB Finansbank Tarım Kredisi

Günümüzde bankalar bizim hayatımız için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bankalar aracılığı ile işlerimizi çok kısa sürede gerçekleştirmemiz mümkündür. Örneğin eskiden elektrik, su, telefon faturalarımızı şubelere giderek ödüyorduk. Fakat günümüzde şubeleri fatura ödemek için ziyaret etmemize gerek kalmadı, eğer bankalara otomatik ödeme talimatı verirsek hesabımızda mevcut olan para ile faturalarımız ödenebilir. Şubelere gitme zahmetinde bulunmadan faturalarımız oldukça kolay bir şekilde ve kısa bir zaman içinde ödenmiş olacaktır. Bankalar bir nevi bizim hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Bunun dışında nakit paraya ihtiyacımız olduğunda bankalar bize kredi imkanı sağlayabilir. Eğer bankanın kredi vermek için aradığı şartları sağlıyorsak bankadan istediğimiz miktarda krediyi almamız mümkün olabilir. Bankadan kredi çekebildiğimiz gibi kredi kartı ile de internet üzerinden alışveriş imkanı bulabiliriz. Bankaları kullanarak çoğu alanda zamandan ve paradan tasarruf etmemiz mümkündür.

Finans Bank

Ülkemizde en çok kullanılan bankalardan biri de Finans Bank’dır. Finans Bank birçok alanda müşterilerine sağladığı kolaylıklarla en çok tercih edilen bankalardan biri olmayı başarmıştır. Finans Bank ile ilgili olarak bilgi verelim. Finans Bank 1987 yılında kurulmuştur. Finans Bank Türkiye’de halka açılan ilk özel sektör bankası olarak bilinmektedir. 3 Şubat 1990 tarihinde hisselerinin İMKB yani yeni adı ile Borsa İstanbul (BİST)’de işlem görmeye başlaması ile sektöründe önemli bir örnek oluşturmuştur. Finans Bank Türkiye’de dört şube açmıştır. Türkiye’de şubelerini açtıktan sonra ise 1990 yılında İsviçre’de faaliyet gösteren Privatbank Geneve S.A.’yı (PBG) satın almıştır ve adını FB Suisse S.A. olarak değiştirmiştir.

Finans Bank, İsviçre’deki bu yatırımından sonra farklı ülkelerde de yatırımlarına devam etmiştir. Finans Bank 1995 yılından itibaren Bireysel Bankacılık alanındaki çalışmalarına hız kazandırmıştır. Finans Bank A.Ş. 1999 yılında piyasaya ilk defa taksitli kredi sunmuştur. Finans Bank’ın ilk kez kullanıma sunduğu kredi kartının ismi Galaxy Card olarak bilinmektedir. Galaxy Card 2001 yılında yaptığı taksit atlat kampanyası ve puanlar ile mil kazanma kampanyası ile bulunduğu sektörde oldukça önemli bir yere sahip olan know-how kazandırmıştır. Yıllar geçtikçe Galaxy Card’ın ismi CardFinans olarak değişmiştir. Galaxy Card dört yıl gibi kısa bir süre içinde en fazla visa karta sahip marka haline gelmeyi başarmıştır.

Finans Bank A.Ş. oldukça uzman kadrosu, yenilikçi yaklaşımı ile yaptığı çalışmalar sayesinde 2004 yılında aktif büyüklüğü sıralamasında özel bankalar arasında 5.sırada yer alabilmeyi başarmıştır. Aynı yıl içinde Finans Bank A.Ş. 200 milyon dolar tutarındaki sermaye benzeri olan krediyi alan ilk Türk bankası olması ile yurt dışı piyasalar tarafından kendisine olan güvenin artmasını ve ulusal pazarda isminin duyulmasını sağlamıştır.

Finans Bank Tarımsal Bankacılık Hizmeti

QNB Finans Bank Tarımsal Bankacılık hizmeti de vermektedir. Tarımsal Bankacılık alanında İşletme Kredileri, ihtiyaç duyabileceğiniz finansal desteği sağlayabilmektedir. QNB Finans Bank ile ihtiyacınız olan krediyi uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile almanız mümkündür. QNB Finans Bank tarafından sağlanan krediler oldukça fazladır. Size uygun olan krediyi alabilirsiniz. QNB Finans Bank’dan nasıl bir kredi alacağınızı seçmek için dilerseniz QNB Finans Bank şubesini ziyaret edebilir dilerseniz de QNB Finans Bank internet sitesine giriş yapabilirsiniz. QNB Finans Bank internet sitesi üzerinde de belirtildiği gibi kredi çeşitleri aşağıda sıralanmıştır.

Finans Bank Tarım Kredisi Çeşitleri

 • Gelire Endeksli Tarım Kredisi
 • Sözleşmeli Üretim Kredisi
 • Organik Tarım Kredisi
 • Bitkisel Üretim Kredisi
 • Meyve/Bağ Kredisi
 • Besicilik Kredisi
 • Kanatlı Kümes Hayvancılığı Kredisi
 • Süt Hayvancılığı Kredisi
 • Arıcık Kredisi
 • Sera Kredisi
 • Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisi
 • Su Ürünleri Avcılığı Kredisi
 • Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi ( BCH)
 • Tarımsal Kredili Mevduat Hesabı (KMH)
 • Çek Kredisi
 • Ticari Kredi Kartı
 • Çiftçi Nakit Kredisi

QNB Finans Bank’dan alabileceğiniz krediler bunlardır. Kredilerden biri olan Gelire Endeksli Tarım Kredisinden bahsedelim.

Gelire Endeksli Tarım Kredisi Nedir?

Finans Bank, tarım kredisinin bir çeşidi olarak, ürün hasadını yapıp satmasına rağmen henüz ödemesini alamayan üreticiler için Gelire Endeksli Tarım Kredisi’ni geliştirmiştir. Gelire Endeksli Tarım Kredisi aldığınızda vadesi henüz gelmemiş olan alacağın yaratabileceği nakit para sıkıntısını yaşamanıza gerek kalmadan ödemelerinizi ve yeni yapmak istediğiniz yatırımlarınızı rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gelire Endeksli Tarım Kredisinin özelliklerinden bahsedelim. Gelire Endeksli Tarım Kredisi üretim maliyetinin %85’ini karşılamaktadır. Aynı zamanda gelire endeksli tarım kredisi 8 aya kadar vadelidir ve vadesinde ödemelidir. Eğer gelire endeksli tarım kredisi almaya karar verdiyseniz bankanın sizden istediği bazı belgeler bulunmaktadır.

Gelire Endeksli Tarım Kredisi Başvurusu İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

 1. Çiftçilik Belgesi
 2. Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi yani ÇKS belgesi
 3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 4. Firmadan ya da ahıstan temin edilecek ücretin miktarını ve tarihini gösteren bir belge
 5. Eğer bulunuyorsa temlik sözleşmesi ve üreticinin başka gelir gider belgeleri

Bir kişinin tarım kredisi alabilmesi için çiftçi olması önceliktir. Bu belgeler ile birlikte başvuru yapıldığında şubede bir değerlendirme yapılacaktır ve eğer gerekli görülürse banka sizden ilave belge ve teminat getirmenizi isteyebilir.

Scroll to Top