Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma

finansbank ek hesap 31ffeffc1be07067c095
Neredeyse artık her yerde geçerliliği de olan kredi kartları, nakit paraya göre daha modern bir uygulama. Bankaların verdikleri kredi kartları, taksit yapma, puan kazanma, ödeme erteleme, çeşitli indirimler, promosyonlar ve kampanyalar, bedava yemek, sinema veya tiyatro biletleri derken insanların kullanımı da özendirmeye yönelik uygulamalara sahiptir. Bu yüzdendir ki, insanlar artık bir kredi kartı değil de birkaç kredi kartı sahibidirler. Kredi kartları belli bir limiti olan ve bu limit tutarınca bir ay boyunca alışveriş yapabileceğiniz bir fiziksel araçtır. Bu araç para yerine geçmektedir. İnsanlar kredi kartı kullanmak ve kredi kartı sahibi olmak için bankalara başvurmaktadırlar. Yeni düzenlemede kişiler aylık geliri kadar kredi kartı limiti sahip olacak. Örneğin asgari ücret alan bir kişi bankaya kredi kartı için başvuru yapacağı zaman aylık gelirine denk bir limit belirlenir. İlk yıl bu limit ile kredi kartını kullanan kişi dilerse diğer zamanlarda kredi kartı limitinin arttırılması için başvuruda bulunur. Bankanın uygun görmesi durumunda kişinin kredi kartı limiti arttırılır. Düzenlemeye göre bir kişi bankalardan en fazla 4 farklı kredi kartı ve en fazla aylık gelirinin 4 katına kadar limit sahibi olabilir. Şimdi sizlere Finansbank bünyesinde bulunan kredi kartlarının limitini nasıl arttıracağınız ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi

Kredi kartı limiti yapacağınız harcamalarda sizler için düzenlenmiş nakit çekim tutarıdır. Kişinin aylık gelirine göre özel olarak belirlenir. Finansbank bünyesinde sahip olduğunuz kredi kartlarının limiti aylık gelirinize göre belirlenir ve diğer kartlar için de ortaktır. Yasal zorunluluklar gereği Finansbank bünyesinde sahip olduğunu kredi kartlarının limiti ilk yıl aylık gelirinizin 2 katı, sonraki yıllarda ise 4 katını geçemez. Bu yüzden Finansbank kredi kartı limit arttırımı talebinde bulunurken bu durumu gözeterek başvuru yapmanız tavsiye edilir.

Finansbank bünyesinde ” standart limit” ve ” acil limit” diye iki durum vardır. Buna göre standart limit yurt içinde, yurt dışında yapılan alışverişlerde ve nakit çekimlerinde kullanılan limittir. Acil limit ise; hastaneler, otomatik fatura ödeme talimatları, CardFinans Ekstre güvencesi ile yapılan sigorta primi ödemelerinde kullanılan bir limittir. Bu limit kişinin Finansbank şubelerine başvurusu sonucunda tanımlanır.

Finansbank kredi kartlarına sahipseniz ve limit arttırımının yapılmasını istiyorsanız birçok yoldan bunu yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak güncel limitinizi öğrenmeniz gerekir. Finansbank kredi kartı limitini ; Finansbank şubelerinden , Finansbank telefon bankacılığından, Finansbank müşteri hizmetleri sesli yanıt sisteminden, Finansbank ATM lerinden, Finansbank internet bankacılığından öğrenebilirsiniz. Daha sonra Finansbank’a limit arttırılması yönünde ulaşmanız gerekir. Finansbank kredi kartı limit arttırma işlemleri şu şekilde yapılır;

SMS aracılığıyla; telefonlarınızdan kredi kartı limit artışı ile ilgili talepte bulunabilirsiniz. Bunun için telefonlarınızın alıcı kısmına büyük harflerle ” LIMIT ” yazın ve 2273 ‘ e SMS gönderin. Bu gönderdiğiniz mesaj hattınızdan ücreti kesilecektir. Daha sonra banka yetkilileri size geri dönüş sağlar.

Finansbank internet bankacılığı; kullanıcı olanlar kendi hesabından Finansbank kredi kartı limit arttırımı talebinde ücretsiz olarak bulunabilir.

Finansbank telefon bankacılığı; üzerinden kredi kartınızın limitinin arttırılmasını isteyebilirsiniz. Finansbank çağrı merkezi numarası olan 0850 222 1 901 arayarak kredi kartı limiti arttırma talebinizi iletebilirsiniz.

Banka Teklifi; 1 yılı aşkın Finansbank kredi kartı kullanıcısı iseniz Finansbank tarafından kredi kartı limitinizi arttırmak isteyip istemediğinize ait aranırsınız. Bu durumda eğer kredi kartınızın limiti artsın istiyorsanız gerekli işlemler yapılır.

Finansbank Periyodik Limit Arttırımı Talebi Nasıl Olur?

Finansbank bünyesinde kullandığınız kredi kartlarına periyodik limit arttırımı talebinde bulunabilirsiniz. Finansbank kredi kartı limitinizin düzenli aralıklar ile eğer limit artışına uygun ise banka tarafından belirlenir ve kişi limit arttırımından 15 gün önce aranır. Eğer Finansbank kredi kart sahibi limitinin periyodik olarak arttırımını talep eder ise bu durumda banka limit arttırımı konusunda sizden ek bir talep istemiyor. Yer ve zamanı geldiğinde eğer Finansbank kredi kart limitiniz arttırılmaya uygun ise önce size haber veriliyor. Eğer siz de bu işleme onay verirseniz kolayca Finansbank kredi kart limitiniz arttırılıyor. Eğer Finansbank kredi kart limitini arttırmak istemiyorsanız da, 0850 222 1 901 arayarak durumu izah edebilirsiniz. Ya da Sms atarak da periyodik limit arttırım talebinizi iptal edebilirsiniz.  Bunun için telefonlarınızın alıcı kısmına büyük harflerle ” LIMIT ” yazın ve 2273 ‘ e SMS gönderin.

Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

Finansbank Ek Hesap Nedir?

Finansbank Ek hesap, bankanın kredili mevduat hesabıdır. Bu hesapta nakit ihtiyaçlarınız için size özel bir limit belirlenir. Buna göre hesabınızda nakit para olmasa bile nakit olarak yahut taksitli olarak para çekebilirsiniz. Bu çekilen para ile de alışveriş yapabilirsiniz. Finansbank Ek hesap açtırmak isteyen kişilerin başvuru yapması gerekir. Buna göre, Finansbank şubelerinden, SMS aracılığıyla, Finansbank internet bankacılığı yahut Finansbank telefon bankacılığı üzerinden, Finansbank mobil uygulaması ve ATM lerden Finansbank Ek hesap başvurusu yapabilirsiniz.

Finansbank Ek hesap ile tüm su, elektrik, doğal gaz, ve benzeri faturaları ödeyebilir; sigorta primler veya okul harçlarını kolayca ödeyebilirsiniz. Finansbank Ek hesap ile yapacağınız nakit çekimleri uygun vade ve faiz seçeneklerine sahiptir. Tüm Finansbank şube, ATM , mobil şube, internet bankacılığından Finansbank Ek hesabı kullanabilirsiniz.

Finansbank Ek Hesap Limit Arttırma İşlemi

Finansbank Ek hesabınız var ise ve limit arttırılmasını istiyorsanız bu durumda birçok yolla limit artışını sağlayabilirsiniz. Bu yollar; Finansbank şubeleri, Finansbank internet bankacılığı, Finansbank telefon bankacılığıdır. Bu alanlardan herhangi birine Finansbank Ek hesap limit arttırımı ile ilgili talepte bulunabilirsiniz.

Finansbank Ek Hesap Limit Arttırma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top