Finansbank Personel Alımı

qnb finansbank turki 22f4a8b3b2f7201411c5
Ülkemizde lise veya üniversite mezunları özel sektör veya kamu sektöründe çalışmaktadır. Kamuda çalışmak için bazı prosedürler aşılmalıdır. Bunlardan biri de KPSS’dir. KPSS, ” Kamu Personeli Seçme Sınavı” demektir. Ülkemizde devlete alınacak kişilerin mutlaka KPSS ye girerek hatırı sayılır bir puan alması gerekir. Günümüzde büyük bir iş potansiyeli olan bankacılık sektörü de, gerek özelde gerek ise de kamuda KPSS puan durumuna bakarak personel almaktadır. Tabi sadece bu yeterli değildir. Bankalar ilk olarak üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden ya da Meslek Yüksek Okulları’ndan mezun kişilerin başvurularını değerlendirir. Bu kişilerde ya 2 yıllık ön lisans ya da 4 yıllık lisans mezunu olması şartı arar. Ayrıca İktisat, İşletme, Muhasebe, Kamu Yönetimi, Finans, Sigortacılık ve Bankacılık bölümlerini okumuş ve bitirmiş olmasını da özellikle tercih etmektedir. Bunun yanında bankacılık sektöründe hizmet dışı alanlarda çalıştırmak üzere lise mezunu vasıflı vasıfsız kişiler de almaktadır. Bankalar, kendi bünyesinde çalıştıracağı kişilere bir yazılı ve bir sözlü mülakat yapmaktadır. Buna göre belli başarıya sahip olan kişiler gereken yerlere başvuru yapar ve kabul edildiği takdirde iş başı yapılır. Her banka yılın belli zamanlarında kendileri için personel alımı ilanı verir ve bu alanda sınav açar. Bu ilanları da kendi resmi sitesinden, bankacılık forumlarından yahut gazeteler aracılığı ile paylaşır. Bu yazıda sizlere Finansbank Personel Alımı hakkında bilgi vereceğiz.

Sayfa İçeriği

Finansbank Personel Alımı 2017

Ülkemizde 1980 yılından beri özel bankacılık alanında hizmet veren ve o zamandan şimdiye sürekli büyüyen, gelişen yapısı ile öncü bankalardan biri haline gelen Finansbank her yıl bünyesine yeni personeller katmaktadır. 2016 yılında Katarlı finans kuruluşu ile ortaklığından sonra QNB Finansbank adı ile anılan banka; son yıllarda fazlasıyla personel alımı yaptı. Yabancı bir şirketle yapılan bu ortaklık ile hem ülke içinde hem de yurt dışında şubelerini arttırmaya başlayan Finansbank, 2017 başında en az lise mezunu personel ilanı ile karşımıza çıktı. Finansbank personel ilanı kapsamında 2017 yılında; krediler merkezi izleme görevlisi, müşteri danışmanı, telefon bankacılığı müşteri danışmanı, tele satış görevlisi, müşteri geri kazanım ve tutma görevlisi, bireysel ve tüzel satış temsilcisi ihtiyacını duyurdu. Buna göre bu görevler için en az lise, ön lisans ve lisans mezunu olan kişilerin başvurularını kabul etmek üzere ilanını yayınladı.

Finansbank personel alımı başvurularında bazı şartlar aramaktadır. Başvuru yapacak olan kişilerin 30 yaşını aşmamış olması, bazı pozisyonlar için İstanbul’da ikamet ediyor olması, erkekler için askerliğini yapmış veya en az iki yıl tecilli olması gibi şartlar aramaktadır. 18 Nisan 2017 tarihinde Finansbank personel ilanı hem Finansbank online sitesinden hem de resmi siteden yayınlandı. Bu tarihten itibaren de iş başvuruları Finansbank resmi sitesinden ve çeşitli kariyer sitelerinden hala devam etmektedir. Aşağıda sizler için paylaştığımız linke tıklayarak Finansbank personel alım ilanlarını inceleyebilir ve takip edebilirsiniz. Size uygun bir iş olduğu takdirde ise Finansbank online sitesinden pozisyon başvurusu yapabilirsiniz.

Finansbank Personel Alımı İçin TIKLAYINIZ!

Finansbank Staj Başvurusu 2017 ?

Finansbank bünyesinde sadece mezun olanlar için değil hali hazırda okumakta olan ve okurken de okudukları meslek ile ilgili bir şeyler öğrenmek isteyen öğrencilere staj olanağı tanımaktadır. Finansbank resmi sitesinde kurumda yapılacak olan staj için şartları açıklanmıştır. Öğrencilerin Finansbank’a yapacakları staj başvurusu iki çeşittir. Bunlardan biri şubelerde olan ”Finans 101” diğer ise Finansbank Genel Müdürlükte yapılan ” Finans Pro” dur. Bu iki staj türünden herhangi birine başvuru yapabilirsiniz.

Finansbank staj başvuruları lisan öğrencileri için okulun 3. veya 4. sınıfında yapılırken; meslek yüksek okulu öğrencileri için ise 2. sınıf sonunda yapılır. Bu öğrenciler yaz ayında yapabilecekleri Finansbank stajını en fazla 2 ay en az ise 1 ay yapmaktadır. Finansbank staj başvuruları da 2017 yılında Nisan ayında Finansbank resmi sitesinden ilanı yapılmıştır. Nisan ayında staj başvurusunda bulunan öğrencilere internet üzerinden online olarak bir yetenek sınavı uygulanır. Bu sınavda yeteri puanı alan kişiler ise mülakata çağrılırlar. İnsan kaynaklarında yapılan tekli veya grup mülakatlarından sonra kişi staj almaya hak kazanmış ise ilgili şubelere veya birimlere gönderilirler. Burada staj süresince birçok şey öğrenirler ve CV lerine oldukça iyi bir yerde staj yaptığına dair ibare de ekleyebilirler. Bu ibare ileride iş arama sırasında öğrenciye yardımcı olacaktır.

Finansbank Staj Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top