Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi

QNB Finansbank, hem kendi müşterilerini hem de henüz müşterisi olmamış kişileri çekecek türden farklı alanlarda birçok farklı kredi sunuyor. Bu kredi çeşitlerinden birisi de tarım alanında verilmektedir. Tarım alanında sunulan krediler; Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi ve Finansbank Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisi’dir.

Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi Nedir?

Finansbank tarafından sunulmuş olan Süt Hayvancılığı Kredisi, büyükbaş hayvancılık ile meşgul olan bireylerin yapmış oldukları ve yapacakları harcamalara destek olabilmek adına geliştirilmiş olan bir kredidir. Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi ile birlikte büyükbaş hayvanların yem, ilaç ve bakım giderlerini hiç zorlanmadan, oldukça kolay bir şekilde karşılamanız mümkündür.

Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi’nin özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Bu kredi işletme maliyetinin %85’ini karşılamaktadır.
 • Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi’nin aylık vadesi 24 aya kadar uzatılabilir.
 • Bu kredinin geri ödemeleri 1 aylık, 3 aylık ya da 6 aylık bir şekilde yapılmalıdır.

Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi İçin Gereken Belgeler

Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi için gereken belgeler şu şekilde listelenebilir;

 • Çiftçilik Belgesi
 • Bireye ait nüfus cüzdan fotokopisi
 • Hayvan Varlığına ait bir liste
 • İşletme izin belgesi
 • Damızlık Birliği ve Süt Üreticileri Birliğine üye olunduğunu gösteren bir belge

Ayrıca banka tarafından şubede yapılacak olan değerlendirmenin ardından gerekli görüldüğü takdirde teminat ya da ilave belge istenmesi mümkündür.

Finansbank Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisi Nedir?

Finansbank Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisi yeni bir işletme kuracak olan kişiler ve hali hazırda kurulmuş bir işletmesi olan kişilerin bu işletmeyi geliştirebilmesi için sunulmuş olan bir kredidir. Finansbank Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisi ile birlikte yeni süt hayvanları alabilir ve yeni ekipmanlar ile birlikte işletmenizin geleceğini daha kazançlı bir hale getirebilirsiniz.

Finansbank Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Finansbank Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisinin özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Bu kredi yatırım maliyetinin %85’ini karşılamaktadır.
 • İpotek teminatı olan kredilerden faydalanırken kullanabilecek en yüksek taksit sayısı 120 ay ile sınırlanmış olduğu için bu krediden de 120 aya kadar aylık vade ile faydalanabilirsiniz.
 • Finansbank Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisinin geri ödemesi 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık vadeler şeklinde yapılabilir.

Finansbank Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisi İçin Gereken Belgeler

Finansbank Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisi için gereken belgeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Çiftçilik Belgesi
 • Bireye ait nüfus cüzdan fotokopisi
 • Hayvan Varlığına ait bir liste
 • Fatura alım ve satım makbuzu
 • Damızlık Birliği ve Süt Üreticileri Birliğine üye olunduğunu gösteren bir belge
 • Kuruluş İzni ve çalışma izni belgesi ile yer seçim raporu

Ayrıca banka tarafından şubede yapılacak olan değerlendirmenin ardından gerekli görüldüğü takdirde teminat ya da ilave belge istenmesi mümkündür.

Finansbank Süt Hayvancılığı Kredilerine Nasıl Başvururum?

Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi ya da Finansbank Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisine başvurmak isteyen kişilerin tek yapması gereken şey QNB Finansbank şubesine gitmek olacaktır. Bu tür belirli meslek ya da uğraşlara yönelik olan kredilerin ihtiyaç kredileri gibi tek bir mesaj, tek bir telefon ya da internet şubesi ile mobil uygulamalar üzerinden yapılacak olan tek bir tık hareketi ile kısa bir süre içinde alınabilmesi mümkün değildir. Fakat dilediğiniz takdirde yukarıda yer alan belgeleri de yanınızda götürüp zamandan tasarruf ederek Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi ya da Finansbank Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisine dilediğiniz QNB Finansbank şubesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Bu bir yana biraz öncede bahsetmiş olduğumuz gibi bir diğer yöntemi kullanabilir ve yazımızın sonunda yer alan linke tıklayabilirsiniz.

Bu linke tıkladıktan sonra karşınıza bir form gelecektir. Bu formda yer alan ad, soy ad, e posta adresi, T. C. Kimlik numarası, çalışmak istediğiniz QNB Finansbank şubesinin yer aldığı il, cep telefonu numarası ve faaliyet alanı bölümlerinin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekiyor. Bununla birlikte diğer telefon alanı doldurulması gerekmediği için bu alanı boş bırakabilirsiniz. Daha sonra Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkındaki formu okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi belirtmek için bu yazının sol kısmında yer alan kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor. Son aşamada ise Güvenlik kodu bölümünü ilgili kutucuğa girmeli ve “Gönder seçeneğine basmalısınız.” Böylelikle QNB Finansbank müşteri temsilcisi sizi en kısa süre içinde arayacak ve dilediğiniz tarım kredisi ile ilgili aradığınız tüm bilgileri sizlere verecek ve bu kredilere başvuruda bulunabilmeniz için sizleri yönlendirecektir.

QNB Finansbank Size Ulaşsın İstiyorsanız TIKLAYINIZ!

Scroll to Top